Skocz do zawartości
Myru

Nie wykrywa dysku ata, sata ani dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Komputer swiezo poskładany, wszystko śmiga poza hdd oraz dvd. Próbowalem na dysku sata oraz ata przy uzyciu przejściówki. BIOS niczego nie wykrywa. Próbowałem w bios wszystkich ustawień dla SATA, czyli: disabled, ide oraz ahcl. Nie pomogło. Zworki na hdd też niczego nie dały. Próbowałem kilku wejść w płycie głównej.

Przeszukałem pół internetu i nie wiem już co robić.

 

Po włączeniu PC pojawia się tylko:

"EFI Shell version 2.31

current running mode 1.1.2

map: cannot find required map name

(...)"

 

Płyta główna to MSI B75MA-P45.

 

HDD na ata sprawny, bo dzisiaj stawiałem na nim winde xp z innego PCta. HDD na SATA bez żadnej windy z bad sectorami ale też działa, nielicząc wieszania się. Zasilacz sprawny.

 

Jakieś pomysły...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego przypadku może jeszcze na naszym forum nie odnotowano z tego powodu. Sprawdź jednak piny socketu czy nie są pogięte. Nie mam pewności, kontroler sata najpewniej będzie na pci-e wisiał. Piny socketu mogą mieć znaczenie w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że coś nie tak z kablami. 4 różne próbowałem i dopiero na ostatnim ruszyło ... Ale stres był Dołączona grafika dziękuje za zainteresowanie tak czy inaczej. Następnym razem najpierw pokombinuję a potem będę panikował. Ale to mój pierwszy złożony komp od zera Dołączona grafika pozdrawiam

 

edit. trochę się pospieszyłem, sata jest wykrywany, ale najpierw musi pójść na gwarancję, przez te bad sectory (fizyczne raczej, bo zerowanie mhdd nie pomogło), a ata mimo iż czuć że pracują, dalej nie są wykrywane. Co najlepsze DVD na ata działa w porządku przez przejściówkę. Tutaj wydaje mi się że winne są piny w hdd (2 są jakby do połowy wciśnięte w hdd/krótsze. Jednakże na starym kompie działa ten dysk bez zarzutów. Więc nie wiem czy to na pewno to.

Edytowane przez Myru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pensetą skorygowałem piny w hdd ata i działa, jest widoczny w bios. Przy włączaniu pc pojawia się 'reboot and select proper boot device' i moje mam nadzieje ostatnie pytanie w tym temacie, mianowicie czy powodem nie bootowania jest fakt, iż zainstalowany na dysku jest win xp, czyli trzeba dorzucić sterowniki sata przez pendrive'a lub załatwić win7? Ciężko mi sprawdzić na szybko bo nie mam kompa żadnego pod ręką i pisze z ps3 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...