Skocz do zawartości
Eladril

cena a10 5800k a 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zdecydowalem ze dla moich zastosowań najlepiej wypadnie mi PC (modernizacja) podstawa którego będzie model CPU/APU AMD A10. Na poczatku jako ze nie planuje podkrecac myślałem o modelu 5700 taktowanym trochę niżej i z zablokowanym mnożnikiem. Okazuje się jednak ze jest on droższy! Na jednym z polskich portali wyczytalem ze dla osób które nie planują OC to lepszy wybór bo powinien być tańszy.. Ale nie jest. Dlaczego?

 

Ps kiedy najlepiej zamawiac ? Teraz, w święta czy po świętach(cenowo).

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a mam jeszcze jedno pytanie. Na ppc pojawiły się 3 newsy z wiadomością o dacie premiery procesorow z linii Richland, w dwóch jest mowa o premierze w marcu (19stego) a w innym ze dopiero w czerwcu. Czy ktoś może potwierdzić którąś z tych informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ja do tej pory myślałem ze premiera oznacza moment wypuszczenia sprzętu na rynek. Ale to na co możemy liczyć to przynajmniej jakieś testy prawda. Myslicie ze jest dobrym pomysłem kupić teraz 5800k nie czekając na richlanda i przesiąść się dopiero na kaveri (a w takim wypadku może i jeszcze następną generacje tylko czy ta będzie nadal na podstawce fm2) czy jednak Richland ma zaoferować na tyle zauważalny wzrost ze jednak lepiej czekać (tak wiem jaka jest opinia większości nt. APU ale do 500zl to najlepszy wybór CPU i GPU -- a cena 6800k powinna chyba się kształtować na tym samym poziomie co teraz 5800k nie). Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy pamiętać, że APU to w zasadzie platforma nie nadająca się do rozbudowy. Jeśli jesteś przekonany, że wydajności będzie dla ciebie wystarczająca przez minimum 2-3 lata, bierz.

 

Możesz używać przecinków? Trzeba trzykrotnie przeczytać ten bełkot, by coś zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Z tymże, jak napisalem, właśnie ze wzgledu na to, ze PC ma posłużyć dłużej, i nie będzie podkrecany, to może lepiej poczekać, np do richlanda. Ale jeśli mówisz, ze nie warto, to pewnie kupie, juz teraz.

 

// ok rozumiem dzięks.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...