Skocz do zawartości
chrisgain

Komputer do 600-700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem tu nowy i potrzebuje złożyć komputer do 600-700 zł.

 

Aktualnie posiadam (cholernie słabego nie wiem co się dzieje, tnie się jak cholera nawet po formacie):

- AMD Althon x2 2,2 GHz

- Dysk twardy 180 GB (zostawiamy)

- Zasilacz 350 W

- Ram 1,5 gb

- Napęd DVD (zostawiamy)

- GIGABYTE ATI Radeon HD5450 512MB DDR2/64bit

 

Prosił bym o jakiś w miarę zestaw do kwoty powyżej, komputer służyć ma do pracy z programem graficznym Photoshop oraz do lekkich gier typu Counter-Strike 1.6, Source, League of Legend.

 

 

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dysk i napęd jest na SATA?

Sprawdzałeś, czy to dysk nie jest przyczyną problemów? Robiłeś mu jakąś diagnostykę? SMART?

Podaj model i markę zasilacza.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk sata chyba, musze jutro zerknąć, zasilacz ten ModeCom 350W MC 350 ATX (komp ma 4-5 lat)

 

czym najlepiej sprawdzić dysk ?

bo jakiś tam remont kompa musi być, ale chciałbym się dowiedzieć jaka przyczyna jest takiego spadku wydajności, muszę jutro zainstalować system od nowa bo po 2 tyg wyświetlił się błąd systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSOD nie jest powodem do (w przypadku problemów sprzętowych) reinstalki systemu.

Czym sprawdzić dysk? Obejrzyj statystyki SMART i przeprowadź pełne skanowanie (odznaczone 'Quick Scan') przy użyciu programu HD Tune.

Pewnie i tak skończy się migracją na budżetowy zestaw, oparty o s1155 ;).

Edit: Klaus mnie ubiegł. W HD Tune zakładki 'Health' i 'Error Scan' odpowiednio. Co zaś tyczy się obecnej konfiguracji - Athlon x2 i HD5450 nie są mocarnymi komponentami, acz z LoLem, a tym bardziej CSem 1.6 jakoś sobie radzą, czyż nie? :)

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSOD nie jest powodem do (w przypadku problemów sprzętowych) reinstalki systemu.

Czym sprawdzić dysk? Obejrzyj statystyki SMART i przeprowadź pełne skanowanie (odznaczone 'Quick Scan') przy użyciu programu HD Tune.

Pewnie i tak skończy się migracją na budżetowy zestaw, oparty o s1155 Dołączona grafika.

Edit: Klaus mnie ubiegł. W HD Tune zakładki 'Health' i 'Error Scan' odpowiednio. Co zaś tyczy się obecnej konfiguracji - Athlon x2 i HD5450 nie są mocarnymi komponentami, acz z LoLem, a tym bardziej CSem 1.6 jakoś sobie radzą, czyż nie? Dołączona grafika

 

@Tapatalk

 

 

Tak radzą sobie tylko od jakiegoś czasu granie w lola to masakra, dzisiaj ogarnę ten skan, a co jest powodem resetowania się kompa przy temp 55st.(najczęściej jest jak dostanie procek 100% obciążenia tak 5-7 min, w tym czasie się zawiesi i potem jest restart)

 

 

I czekam na jakąś konfiguracje sprzętową ...

 

P.S Zaraz będzie, że problemy rozwiązuje się w innym dziale

Edytowane przez chrisgain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle że zasilacz już ma w [gluteus maximus] dosyć ...

orginalnie ten komputer miał 1 gb ram, 128 karta graficzna wbudowana i poszerzyłem o chłodzenie o cooler master512 mb ram, oraz karte graficzną 512 mb ... Więc po tylu latach domaga się o wymiane :)

 

 

 

DYSK TWARDY TO SAMSUNG HD16jhj - seria ATA

 

 

@EDIT

 

Dał by rade ten zestaw i do tego dobrać dysk czy ten dysk co mam mógłby być narazie ? Tymczasowo karte graficzną też bym zostawił bo kupowałem ją 2 lata temu. Coś czerwiec, lipiec kupił bym coś mocniejszego, zastanawiam się jeszcze nad procesorem co by można było lepszego wrzucić ?

http://www.morele.ne...ry/info/bJd3vU/

Edytowane przez chrisgain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zapomnij o pamięci ram

2. W poscie #5 AragornPL napisał ci dokładnie co masz zrobić z dyskiem. Bierz się do roboty. Trzeba wiedzieć na czym się stoi. Może się okazać, że to dysk jest w pierwszej kolejności do wymiany. Bez infomracji o kondycji HDD nie można nic doradzić.

3. Rozumiem, że dysk jest SATA, nie popisałeś się z podaniem modelu, google nie zna za bardzo takiego modelu.

4. Jak myślisz o zmianie k. graficznej, zasilacz bierz minimum http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-cp-9020049-eu-527950/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o HD160hj - a dalej serial ATA Dołączona grafika

mam też ten dysk, niestety wydajnością on nie grzeszył od nowości -> transfery 25-60MB/s

 

jak są Bsody to stawiam na RAM - > po tescie dysku wykonaj też skan programem memtest+ (do nagrania na pendrive/cd i bootowania)

 

zasilacz raczej nie jest przyczyną BSOD - najwyżej byłby restart

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...