Skocz do zawartości
Sqter

HD4850 padła - co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wyjaśnia wszystko. Komp z sygnatury. Potrzebuję rozwiązania ekonomicznego ale nie zmniejszającego obecnej wydajności.

Aha, warto zastanawiać się nad HD7750 ?

Edytowane przez Sqter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że wersja ddr3 jest wyraźnie wolniejsza od ddr5.

Jeśłi myślisz o wymianie kompa w niedalekiej przyszłości, zastanów się nad HD7770. Wersje ddr5 nie różnią się tak bardzo ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja HD4850 miała GDDR3. Ceny 7750 to jakieś 360 zł a 7770 powyżej 500 zł. Mogę się mylić bo teraz tak na szybko szukałem. Tamta karta podziałała mi 3.5 roku i trochę boję się kupić używaną. No jeszcze tu tez polecali HD6770. Nie znam się na różnicach , proszę o podpowiedź. O ile reszta sprzętu się nie rozleci to narazie nie miałem zamiaru go zmieniać.

Edytowane przez Sqter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kierować się w stronę HD7770. Znalazłem też wersję X-Edition z efektywnym taktowaniem pamięci 5000MHz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=48561&osCsid=fb8bac59ed447c8fc7f71a2cbd8fc2c1 Pytam tylko czy nie ma tu ktoś jakichś negatywnych opinii ba temat tego produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz HD7770. Radziłbym jednak kartę z trzyletnią gwarancją a więc Asus/Gigabyte/MSI.

HD4850 była ddr3 ale @256bit, HD7750/7770 są na szynie 128bit. Nie chcąc tracić na wydajności kieruj się w kierunku HD7770.

 

np. asus

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiona Gigabyte (3-letnia gwara) HD 7770 1 GB DDR5 1050/4500. Jednak szału nie robi. W 3DMark05 uzyskałem zblizone wyniki co z poprzednią 4850, czyli ok. 17600pkt . To bez testów CPU przy rozdzielczości 1024x768. Lekki niedosyt jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze?

Klausowi chodziło o to, że smarki i to jeszcze stare wersje nie są miarą wydajności. Sprawdź kartę w jakiejś grze.

 

Poza tym E6300@2.8 jest tu wąskim gardłem. Do HD7770 przydałby się szybszy procesor.

Edytowane przez vanderneels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj w 3dmark 11 w trybie performance i porownaj z innymi 7770. Jesli Twoj wynik (graphic, nie ogolny) bedzie mniejszy o ok20% to wszystko jest ok. Procek troche przydusza karte i warto go podkrecic.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Grywam (MoHWarfighter, BF3 - MPlayer) w 1920x1080 (monitor 22") no i dzieci w Minecraft. Procek jak był na 3.2 to pamięci nie wyrabiały. Teraz na 2.8 jest stabilnie. Karta kupiona jednak chyba na wyrost troche . Moze za rok zmieni się paltforme - dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF3 1920x1080 wysokie, na ultra nie próbowałem. Na mojej płycie każde zwiększenie taktowania procka podnosi też pamięć. Jak miałem na 3.2 to pamięci wskakiwały na 920MHz. musiałem podnosić napięcie ale system był wtedy niestabilny i miałem częste zwiechy :( No tu rozwiązaniem byłoby kupno szybszych pamięci (DDR2 sa jednak drogie) lub zmiana procka na taki z większym mnożnikiem (E8400). No ale to wszystko są dodatkowe koszta na które teraz nie mogę sobie pozwolić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 nie opłaca się kupować. Możesz natomiast zainteresować się jakimś E7X00, można dorwać za ok 100zł. Jak Później popchniesz tego E6300, wymiana wyniesie cię jakieś 50-60zł? Tyle myślę, że warto jeszcze doinwestować.

 

Sprawdziłem allegro, E7200 można poniżej 100zł z wysyłką dostać. Jeśli taka kwota nie jest problemem, zainteresuj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę następny post ponieważ minęło troszkę czasu. Trafiłem okazyjnie E7400 i puściłem na 3.8GHZ. Gry chodzą dobrze jednak wynik Graphic w 3Dmark11 identyczny jak na e6300@2.8. Tu jeszcze mam taki dylemat , że system pokazuje E7400@2.8  2.53GHZ. Ale skoro CPU-Z pokazuje 3.8 to chyba tak jest. Jakieś komentarze ?

http://szymszek.fm.interii.pl/Pliki/wyniki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z CPUID jest odczytywana ta wartość.

 

A wynik graphic raczej nie ma szans się zbytnio zmienić  - musiałbyś mieć konkretnie słaby procesor który ograniczałby GPU nawet w tych testach gdzie cały nacisk kładziony jest na obciążenie karty graf. Co najwyżej wynik CPU i overall wzrośnie.

 

bardziej wiarygodne będą testy w grach które obciążają w miare równomiernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...