Skocz do zawartości
Kosher

Mostek sieciowy, routing IP ???

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka sytuacja:

 

Jest blok, w ktorym sa trzy klatki, klatka A, klatka B i klatka C. W klatce A i w klatce B 10 osob jest polaczonych w siec z dostepem do internetu (switch). Ja mieszkam w klatce B i mam w kompie dwie karty sieciowe, jedna jestem polaczony z klatka A (switch) a druga z klatka C bezposrednio z jednym kompem (kabel krosowany). Mostkowalem oba polaczenia u siebie i niby OK ale ja trace w takiej sytuacji neta. Moze chodzi o Routing IP? Moze poprostu musze zainstalowac jakis program? Jak skonfigurowac mojego kompa zeby osoba z klatki C widziala cala siec (nie musi miec neta choc dobrze by bylo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz poprzydzielane ip i gateway'e? Jaki system?

IP od 192.168.0.30 do 192.168.0.254 z tym ze ja w swoim kompie na drugie polaczenie moge dac dowolne a na to z dostepem do netu mam 192.168.0.31.

Brama 192.168.0.1 ale admin od netu przymierza sie do zmian w stylu:

 

1 blok: od 192.168.1.2 do 192.168.1.XXX brama 192.168.1.1 maska 255.255.255.240

2 blok: od 192.168.2.2 do 192.168.2.XXX brama 192.168.2.1 maska 255.255.255.224

 

System to WinXP + SP1

 

Jakby bylo jakies lekarstwo na oba konfigi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sytuacja:

 

Jest blok, w ktorym sa trzy klatki, klatka A, klatka B i klatka C. W klatce A i w klatce B 10 osob jest polaczonych w siec z dostepem do internetu (switch). Ja mieszkam w klatce B i mam w kompie dwie karty sieciowe, jedna jestem polaczony z klatka A (switch) a druga z klatka C bezposrednio z jednym kompem (kabel krosowany). Mostkowalem oba polaczenia u siebie i niby OK ale ja trace w takiej sytuacji neta. Moze chodzi o Routing IP? Moze poprostu musze zainstalowac jakis program? Jak skonfigurowac mojego kompa zeby osoba z klatki C widziala cala siec (nie musi miec neta choc dobrze by bylo).

Chyba najlatwiejszy w skonfigurowaniu jest winprxy.(ale to da mozliwosc tylko neta) Acha czy ostatnio nie zadales tego samego pytania mowiac, ze masz dwa kompy w domu i nie zalezy na necie ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sytuacja:

 

Jest blok, w ktorym sa trzy klatki, klatka A, klatka B i klatka C. W klatce A i w klatce B 10 osob jest polaczonych w siec z dostepem do internetu (switch). Ja mieszkam w klatce B i mam w kompie dwie karty sieciowe, jedna jestem polaczony z klatka A (switch) a druga z klatka C bezposrednio z jednym kompem (kabel krosowany). Mostkowalem oba polaczenia u siebie i niby OK ale ja trace w takiej sytuacji neta. Moze chodzi o Routing IP? Moze poprostu musze zainstalowac jakis program? Jak skonfigurowac mojego kompa zeby osoba z klatki C widziala cala siec (nie musi miec neta choc dobrze by bylo).

Chyba najlatwiejszy w skonfigurowaniu jest winprxy.(ale to da mozliwosc tylko neta) Acha czy ostatnio nie zadales tego samego pytania mowiac, ze masz dwa kompy w domu i nie zalezy na necie ? ;]

Jakie to ma znaczenie czy zadalem czy nie skoro i tak nie dostalem satysfakcjonujacej odpowiedzi !!! Teraz tez pytam o mozliwosc widzenia sie wszystkich kompow w sieci a ty mi o necie (na C moze byc nie musi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sytuacja:

 

Jest blok, w ktorym sa trzy klatki, klatka A, klatka B i klatka C. W klatce A i w klatce B 10 osob jest polaczonych w siec z dostepem do internetu (switch). Ja mieszkam w klatce B i mam w kompie dwie karty sieciowe, jedna jestem polaczony z klatka A (switch) a druga z klatka C bezposrednio z jednym kompem (kabel krosowany). Mostkowalem oba polaczenia u siebie i niby OK ale ja trace w takiej sytuacji neta. Moze chodzi o Routing IP? Moze poprostu musze zainstalowac jakis program? Jak skonfigurowac mojego kompa zeby osoba z klatki C widziala cala siec (nie musi miec neta choc dobrze by bylo).

 

Chyba najlatwiejszy w skonfigurowaniu jest winprxy.(ale to da mozliwosc tylko neta) Acha czy ostatnio nie zadales tego samego pytania mowiac, ze masz dwa kompy w domu i nie zalezy na necie ? ;]. Ale o co sie oburzasz :). Moze nie dostales odpowiedzi bo kombinujesz i nie pytasz wprost.

Jakie to ma znaczenie czy zadalem czy nie skoro i tak nie dostalem satysfakcjonujacej odpowiedzi !!! Teraz tez pytam o mozliwosc widzenia sie wszystkich kompow w sieci a ty mi o necie (na C moze byc nie musi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam to ze musialem sie domyslac co mi napisales ale nie o to chodzi, ja nic nie kombinuje. Zreszta predzej ty kombinujesz udajac ze cos wiesz. Jakie programy to potrafia to i ja wiem, ale jak je skonfigurowac...?

 

Dwa kompy B i C sa po FireWire (400MB/s) i sa tylko do renderowania, ale jak czasem chce zeby renderowal ktorys z A to juz sie nie da. Albo A-B albo B-C. Zreszta jakbym chcial to bym kupil sobie switcha i po problemie, B-C musza isc po FireWire i dlatego moj komp musi byc pomostem miedzy A a C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu spotkalem osobe, ktora mnie informuje na czym sie znam a na czym nie :) . Ale w tym przypadku jest to gadka typu "syn uczy ojca dzieci robic :)" ps poprawilem wczesniejszego posta ;)

 

NNie wiem o jakich programach piszesz "jak je skonfigurowac" jezeli o winproxy to oznacza, ze niemasz zielonego pojecia na temat zagdnien sieciowych... No chyba, ze wpisanie adresu publicznego oraz wewnetrznego jest dla kogos problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...