Skocz do zawartości
robert16

Awaryjność kart od Vertex 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Cudow niema co oczekiwac po jednym, z najtanszych producentow kart na rynku

generalnie jak nie bedziesz ostro podkrecal to karta spokojnie wytrzyma ,aczkolwiek do OC na dluzsza mete sie nie nadaje

padaja kondensatory w sekcji zasilania jak muchy po muchozolu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 6770 Vertexa. Od początku miała problemy z temperaturą w 3D, ale nie spodziewałem się cudów po wiatraczku w plastikowym "skrzydełku". Po pół roku padła po całości - rozwalało ją 5 minut w dowolnej grze. Wysłałem do serwisu i po prawie 2 miesiącach zwort kasy (to także 2 miesiące bez karty grafiki).

Egzemplarz, który mi sie trafił był bardzo niedbale złożony. teoretycznie wymieniając sprężynki na mocowaniu chłodzenia poprawiłbym docisk, ale nie miałem takich 4 sztuk. Świadom byłem, że kupuję budżetówkę, ale nie sądziłem, że jest aż tak źle.

Kolejną kartę kupiłem Sapphire i jest wszystko OK. Też budżet tyle, że tym razem bez pięknego pudełka, przejściówek, kabelków, a karta przyszła w kopercie bąbelkowej wzmocnionej tekturką.

Generalnie kupując tańszą kartę powinieneś się liczyć, że gdzieś jest "przyoszczędzona" i może to generować dodatkowe koszty i upierdliwości w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niie bierz Vertexa !!!

Ja kupiłem Vertexa HD7850 na początku grudnia i do dzisiaj męczę się z wysyłkami na serwis... 3 karty padły, 4 od początku nie wytrzymywałą seryjnych ustawień...

Nie powiem po pierwsza karta poleciała na 1140MHz na rdzeniu na stockowych napięciach, ale co z tego...?

Kup Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy 4850 DDR5 Vertexa sie posypał - coś z pamięcią - po kilku miesiącach. Wymiana trwała około 3 tygodni. Mam teraz drugiego i czasami łapie komunikat "Sterownik ekranu AMD driver przestał działać", wysypują się wtedy arty, nawet jeśli mam obniżone taktowania. Wydaje mi się, że to powtórka z rozrywki, żaden tutorial naprawy nie pomaga. Jak też siądzie, to na pewno kupię Sapphire. Miałem 3870 Sapphire przez 4 lata, był w 100% sprawny i go sprzedałem.

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykowałbym osobiście.

Ja wybieram tylko karty z trzyletnią gwarancją. Lepszy argument przy odsprzedaży, powiedzmy po dwóch latach - zostaje jeszcze rok gwarancji. Obecnie opłacalnym wyborem, moim zdaniem, jest Gigabyte. Ciche i wydajne chłodzenie, dobra cena. Same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam VTX HD7770. Jest to już druga sztuka z wymiany gwarancyjnej. Wcześniej nie chciało mi się zainteresować o co chodzi. Standardowe objawy czyli zawieszanie się po kilku minutach grania. Karty mają ustawione za wysokie taktowanie fabryczne 1100mhz na rdzeniu, obniżyłem je do 1080mhz i karta działa stabilnie ale tego się nie spodziewałem zeby karta wyszła od producenta z taktowaniami których nie wytrzymuje. Odradzam modyfikowanie biosu żeby nie stracić gwarancji wystarczy CCC obniżyć taktowania w zakładce overdrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Mam właśnie problem z kartą Vertexa a mianowicie Radkiem 6850 1gb. Po odpaleniu gier temperatura skacze do 104 stopni, w idle'u mam 55 stopni i wentylator wyje jak nie powiem co! Czyściłem go na różne sposoby i nic to nie dało. Jest jakiś sposób? Czy może wymiana chłodzenia coś da? Jeśli tak to na jakie zmienić. Bardzo proszę  o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddac na gware...

jak nie można to zdjąć chłodzenie, przeczyścić, upewnić sie na sucho że po skręceniu chlodzenie dotyka rdzenia, potem zaaplikowac paste , skręcić i sprawdzić jak działa po zabiegu

Nie odpalać bez chłodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem to co zalecono i bez zmian - osiągnęło nawet 105 stopni - styk jest bo pasta rozeszła się równo. Nie czaję tego bo nie wiesza się i nie ma artefaktów jak włączę grę, heatpipy nie są rozgrzane. Wcześniej potrafiłem godzinami grać i też nie było żadnych problemów z obrazem. Niestety nie mam gwarancji już na tę kartę. Wkradł się błąd. Mam Vertexa 6950 a nie 6850.

Edytowane przez Vingar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że pasta rozeszła się równo? Ściągałeś chłodzenie po nałożeniu, żeby sprawdzić? W takim wypadku dostały się tam już pęcherzyki powietrza i temperatury mogą być wyższe.

 

Generalnie polecam ci zakup jakiegoś taniego Accelero (używka), albo to http://www.saturion.pl/product/150162/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Arctic_VGA_cooler_Accelero_Mono_Plus.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zawsze po 2-4 miesiącach na moich kartach instalowałem inne chłodzenie. Na 6850 z dobrym(podobno) chłodzeniem od msi cyclone wrzuciłem accelero s1 z 2 wentylami(12 i 14cm), tera na 7870xt, grzałka jak cholera w porównaniu z 6850 też, nowszą wersję accelero s1, tym razem z 1 wentem ale 14 cm dobrej firmy.

W obu przypadkach w FurMarku tempu dobijają do max 73 stopni, w normalnym użytkowaniu temp oscyluje w granicach 55-68.

Przy czym 7870xt z racji tego że się grzeje to naprawdę ostro rozgrzewa accelero, heatpipy parzą....mówie o Furmarku.

 

Dodam, że wprost na kartę dmucha mi od 4 lat fan 25cm, wiec to też ma jakiś wpływ...bez niego, jak mi padł i musiałem poczekać na wymiane, tempy były o 4-5 stopni wyższe.

 

Więc - jak nie ma gwary a widać że chłodzenie jest skopane - wymieniaj.

S1, lub Mono powinno dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy HD7850 od VTX jest awaryjna - tak.

Kupiłem używaną-nową, karta była po wymianie gwarancyjnej, pomyślalem, każdej może sie zdarzyć, karta podziałała 2-3 tygodnie, PC się wyłączył karta pojechała na RMA, następna karta wytrzymała podobnie do miesiąca, jeszcze następna również, 4 karta była felerna od początku, w mojej opinii padały pamiątki, ponieważ obniżenie taktowania zapobiegało wywalaniu pasków na cały ekran, karta pojechała na RMA, wróciłą, że niby jest sprawna, więc wysłałem im zdjęcie jak to wygląda, przysłali kuriera, RMA znowu podjęło decyzję o wymianie i tak oto mam znowu nową kartę... Zobaczymy jak długo podziała.

Zasilam ją XFX 450W, wcześniej ten PSU zasilał HD6850 od Asusa i nie było problemu.


a co Ci padało dokładniej w tej karcie i czy wszystkie podkręcałeś. Gdzie kupiłeś tego Vertexa?

Sorki, że nie odpisałem, ale nie siedzę na tym forum, jestem forumowiczem innego fora ;)

 

Co się posypało ? dokładnie nie wiem, pierwsze karty po prostu wyłączyły PC (może zadziałało zabezpieczenie przeciwzwarciowe w zasilaczu czy nie wiem co się stało), PC po prostu się wyłączył, co się działo z 4 kartą opisałem powyżej..

 

Dodam, ze Vertex co chodzi o chłodzenie wypadał bardzo fajnie, wentyl ustaiwony na 30% w Brutusie z 3x wentylator pozwalał rozgrzać się karcie do 66 stopni przy czym zachowując dużą ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...