Skocz do zawartości

Ramir

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Ramir

  1. Miałem 6770 Vertexa. Od początku miała problemy z temperaturą w 3D, ale nie spodziewałem się cudów po wiatraczku w plastikowym "skrzydełku". Po pół roku padła po całości - rozwalało ją 5 minut w dowolnej grze. Wysłałem do serwisu i po prawie 2 miesiącach zwort kasy (to także 2 miesiące bez karty grafiki). Egzemplarz, który mi sie trafił był bardzo niedbale złożony. teoretycznie wymieniając sprężynki na mocowaniu chłodzenia poprawiłbym docisk, ale nie miałem takich 4 sztuk. Świadom byłem, że kupuję budżetówkę, ale nie sądziłem, że jest aż tak źle. Kolejną kartę kupiłem Sapphire i jest wszystko OK. Też budżet tyle, że tym razem bez pięknego pudełka, przejściówek, kabelków, a karta przyszła w kopercie bąbelkowej wzmocnionej tekturką. Generalnie kupując tańszą kartę powinieneś się liczyć, że gdzieś jest "przyoszczędzona" i może to generować dodatkowe koszty i upierdliwości w przyszłości.
  2. Zainstalowałem z CD dołączonego do płyty głównej coś co się nazywa INTEL Chipset Driver i wyjście DVI z płyty głównej w cudowny sposób ożyło.
  3. Temat do usunięcia. Już sobie poradziłem.
  4. Problem niby banalny, ale coś mi nie działa. Mam Asus P8H61-M/LE USB3 i Intela i3 2120 grafiką jest (był) VTX3D HD 6770. Grafę ze względu na ogólną niestabilność wysłam do serwisu i na ten czas przesiąśćbym się chciał na integrę. Jak to zrobić? Podłączenie monitora pod wyjście z płyty głównej skutkuje hasłem "no signal" na monitorze. W biosie też nic nie mogę znaleźć. W instrukcji nic. W googlach żadnych konkretów. Pomóżcie plizzzz
  5. Kupiłem sobie GoodRam Speed USB 3.0 PD32GH3GRSPBR9. Wyniki dla zainteresowanych w gnieździe 2.0 i 3.0
  6. Ramir

    problem z HD6770

    Panowie. Nabyłem niedawno HD6770. No i niby wszystko fajenie ale obraz nie jest zawsze poprawnie wyświetlany. Dwa screeny w załączeniu. O ile w przypadku Bulletstorm problem jest prawie ciągły to w Crysis2 dotyczy tylko przeźroczystości (na screenie słabo to widać ale jest to brzeg wody, na jej powierzchni jest to co w załączeniu, podobne "efekty" są przy szybach). Problemy wystąpiły jeszcze w UT3, ale nie udało mi się ich uchwycić - mignięcia górnej połowy ekranu, sprawdziłem jeszcze Crysis 1 i Half-Life 2 bez zastrzeżeń. Sterowniki najnowsze, karta się nie przegrzewa, nie mam pomysłu co może być przyczyną? Proszę o pomoc i sugestie. Reszta zestawu: i3 2120, Asus P8H61, 4GB RAM (właściwie to 3GB, bo jestem na XP), OCZ 500W, buda zgrubsza wentylowana. bulletstorm (Custom).bmp crysis2 (Custom).bmp
  7. W C2D może i było w DualCore nic takiego nie stwierdziłem. Wszystkie informacje podaje za CPU-Z i HWMonitor. W chwili gdy piszę te słowa: Bus Speed - 103,01 x 16 daje 1648,xx MHz przy czym wartość po przecinku skacze w zakresie od "07" do "48" , vcore "skacze" 0,98 0,99. Można to zaniedbać?
  8. Przesiadłem się z DualCore więc taki bajer, jak oszczędność energii lekko mnie zaskakuje - myślałem, że to gdzieś włączyć trzeba a w Biosie nic poza boot-em nie ustawiałem. Napięcie się zmienia, ale są to wartości setne - do zaniedbania. Nie mogę się jednozanacznie doczytać jaki jest BCLK, ustawiło mi się na 103, nie wiem czy nie zostałem "overclockerem mimo woli".
  9. Kupiłem w zeszłym tygodniu i3 2120 + Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0 + GoodRam 4GB 1333 MHz. W CPU-Z (v 1.60x32) częstotliwość procka skacze z 3300 na 1600 i z powrotem na 3300 co kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt sekund, bardzo nieregularnie. O co chodzi? Coś w Biosie zpartoliłem? Czegoś nie ustawiłem? Informacje uzupełniające: zasilacz OCZ Modxstream-pro 500W, HD6770, jakieś dyski jakiś napęd, buda chwilowo otwarta trwają prace nad wętylacją.
  10. Jeśli ktoś zainteresowany TU jest większy test płyty. EDIT: Ale ta cena mnie zaskoczyła LINK
  11. @MacOSek - nie mam 100% pewności ale Pality i Gainwardy miały jakieś ograniczenia w pomiarze temperatur i regulacji obrotów. Jakakolwiek regulacja to malowanie obrazów dla niewidomych. Mam Gainwarda i zmieniłem chłodzenie zrywając plomby i rezygnując z gwarancji po kilku godzinach użytkowania - bo z fabryczną suszarką nie szło żyć.
  12. Znalazłem takie informacje KLIK. Można w to wierzyć?
  13. Ramir

    HD6770 vs HD7750

    mea culpa Myśli mi się zapętliły wokół 7850, a ta nie mieści się we wskazanym przedziale cenowym.
  14. Ramir

    HD6770 vs HD7750

    Jeśli nie masz zbytnio wielkiego ciśnienia na nową kartę to proponuję jednak poczekać na Keplery. Nie spodziewam się, że będą jakieś "super ekstra", ale mam nadzieję na lekką korektę cen AMD. Jeśli miałbym wybierać z proponowanych przez Ciebie kart to jednak chyba nr 5.
  15. Informacja dla innych mających podobny problem. Obecnie stabilność znalazłem na 2.88GHz przy zjeździe z mnożnikiem pamięci na 3.33 Spadku taktowania nie czuję, więc generalnie nie jest to duży problem. Napięcie w BIOSIE 1.35V (chyba). Orthos zaliczony na 12h.
  16. Dopiero co założyłem fortisa z arctic silver 5 . Temperatury w Orthosie wahają się w okolicach 55 stopni, teraz gdy to pisze jest 35. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale na boxie i niepodkręconych zegarach było prawie 10 więcej.
  17. Ramir

    AMD Radeon HD6850/6870

    Objawy typu bolące oczy i ziarnisty obraz wskazują raczej na problem z monitorem niż kartą. Spróbuj wrócić monitorem do ustawień fabrycznych - może chłopina się pogubił po zmianie karty. Osobiście raz się spotkałem z czymś takim jak zły obraz. Zresetowanie ustawień monitora oraz reinstal sterowników zniwelował problem. Ale to był monitor kineskopowy.
  18. Problem z pamięciami raczej to nie jest. Próbowałem kręcić procek i pamięci równolegle, jak również podbijać tylko proc a pamięci zostawić w okolicach fabrycznych 800MHz. Sprawdziłem też ustawienia z mniejszym mnożnikiem. FSB 300, mnożnik 10, co dało na procku 3GHz i zgon, ale mnożnik 8, FSB 350 i procek na 2.8 poszedł spokojnie. Fakt jest faktem, 3GHz w początkowym okresie użytkowania teraz (po około 4 latach) jest nie do osiągnięcia.
  19. Jako pewnik trzeba przyjąć, że im sprzęt starszy tym się gorzej kręci. Jakąś tam stabilność znalazłem, ale zauważyłem jedną sprawę. Jeśli ustawię "mnożnik RAM-u" (wybaczcie niefachowość chodzi o stosunek FSB do częstotliwości RAM) na 3.00 to system się wyawala, jeśli 3.33 to pracuje stabilnie. Przypadek czy reguła?
  20. Żadnego oszczędzania energii nie mam, próbowałem już na 1.4V i zgon. Wyżej trochę pękam. Edit: Po sprawdzeniu wielu kombinacji i napięć dochodzę do wniosku, że "sufit" dla tego zestawu się obniżył. Kiedy był względnie nowy zaporą nie do przejścia było 3.1GHz, teraz jest to niżej - nie mam wystarczająco dużo samozaparcia żeby to wyraźnie określić. Temat chyba do zamknięcia, chyba, że ktoś ma coś odkrywczego do dodania.
  21. Mam procka DualCore E2220 fabrycznie chodzi na 2.4GHz. Wiek około 4 lata. Kiedyś kręcił się spokojnie na 3GHz i było OK. Później z przyczyn różnych wróciłem do ustawień fabrycznych, obecnie znowu zachciało mi się kręcić. Co prawda wytrzymał 9h orthosa na 3GHz i około 2h Crysis, ale zaliczył podczas zwykłego przeglądania internetu 3 restarty. Nie wiem co może być przyczyną. Jakieś pomysły/domysły? Może już wiek zrobił swoje i sekcje zasilania są nadwyrężone, a może to nie jest kwestia sprzętu tylko Windowsa? Proc jest chłodzony Fortisem (SilentiumPC). Zasilacz Amacrox 350W płyta Gigabite GA-P31-DS3L 2 GB RAM Kingston 800MHz Gainward 8800GS (lekko podkręcony) Temperatury sprawdziłem pomijając pojedyncze wyskoki trzymają się w granicach 55 stopni.
  22. @radiergummi - A jest w zestawie wzmocnienie na tylną/dolną (nie wiem jak nazwać) stronę płyty głównej? Jakie jest Twoje subiektywne odczucie głośności? Jeszcze jedno pytanko przewód do wentylatora ma 3 czy 4 piny?
  23. Potrzebuję schłodzić DualCore s775 - kiedyś miałem Ninje, ale w przpływie dobrego serca oddałem bardziej potrzebującym. Teraz sam jestem w potrzebie. Ponieważ prędzej czy później przesiądę się na s1155 chciałbym, żeby chłodzenie pasowało na nowy procek. Limit cenowy określam na 200 z dostawą (paczkomat to tylko 8 pln), ale chętnie spojrzę na propozycje poniżej 100. Moje typy: Zalman CNPS11X PERFORMA z tych droższych i SilentiumPC Spartan HE923 z tańszych.
  24. Ponieważ nie jestem zbytnio rozeznany w technologiach, proszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie. i3 w technologii Ivy nie zmieni zbyt wiele, 55W TDP, wyraźnie lepszy GPU będzie tylko w jednym modelu, który pewnie będzie miał wystrzeloną w kosmos cenę. Jednym słowem nie ma zbytnio na co czekać. :?
  25. Dokładnie to jest E2220 fabrycznie chodzi na 2.4 GHz. Napisałem wyżej, że @3GHz i dosłownie pół godziny później wywalił się :angry: . Jeśli chodzi o obciążenie procesorów sterownikami to szkoły są dwie. Jedna mówi, że to prawda. Druga, że g*wno prawda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...