Skocz do zawartości
Myru

Głośniki komputerowe 2.0 ~500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem kupić w końcu jakieś "porządne" głośniki 2.0 i proszę o rady.

 

Zastosowanie: muzyka 99%, filmy i gry 1% Dołączona grafika

Gatunki: różne odmiany metalu, głównie jednak black i death.

Budżet dość elastycznie rozciągający się wokół 500zł, tzn. jeszcze przed chwilą gotów byłem kupować solo 7c za 650zł, ale o tym zaraz...

Karta dźwiękowa: interfejs USB E-MU 0204

Pokój: 20m2

Słuchać raczej nie będę siedząc zaraz przy kompie, tylko z ok. 2m, jeżeli to ma znaczenie Dołączona grafika

 

Także szukając i czytając w KAŻDYM temacie szerzy się kult Microlab solo 7c.

Jednak podobno nie radzą sobie za dobrze z preferowanymi przezemnie gatunkami, a i cena wzrosła ponad dwukrotnie od czasu ich wyjścia...

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii, czy warto dać 650zł za solo 7c/ 450zł za 6c, czy lepiej jak na moje warunki wyłożyć na coś innego..?

 

Dodam jeszcze, że na pewno każdy model powyżej byle 50zł będzie pewnie dla mnie szokiem jakościowym, bo przez ostatnie lata służyły mi głośniki TRG-5S-330-A-2.

czyli bida z nędzą... A droższych głośników komputerowych to nawet chyba nigdy nie miałem okazji usłyszeć Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli będziesz tego słuchał z 2 metrów i słuchasz tego typu muzyki, to duże kolumny (typu 7c) mogą być dobrym wyborem. Problem jeszcze taki, że im większa odległosć odsłuchu, tym większy wpływ akustyki pomieszczenia. Widze przyzwyczajony jesteś do 5.1 - przejście na 2.0 może być szokiem (wrażenie że mniej basu, ale tak na prawdę to w komputerowych x.1 jest zwykle bas + góra, a średnicę gdzieś wycina, więc jesteś przyzwyczajony do nienaturalnego dźwięku)

 

Ciekawe byłyby dla Ciebie Edifier R2700

http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-august-2012.shtml

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. gwoli ścisłości od jakichś 2 lat używałem tylko słuchawek Medusa NX SL-8781 kupionych za 40zł, bo po prostu miały dużo lepszą jakość dźwięku niż te moje 5.1. A i w tamtych głośnikach bas mnie bardziej denerwował, więc go wyciszałem do zera. Brzmiało jak buczenie a nie bas Dołączona grafika Może po prostu po 10 latach sie zajechały Dołączona grafika

 

Co do Edifier R2700 to na szybko nic nie umiałem teraz znaleźć. Da się w ogóle je dostać w Polsce? I na forach o nich wiele nie widzę. Poza pytaniami: "kiedy będą?".

Tylko R2600.

 

Wielkość kolumn nie stanowi raczej problemu, tylko jak mówię czytałem tematy gdzie Solo 7c jest jechane od góry do dołu i inne gdzie jest wychwalane pod niebiosa. Pewnie nie zwróciłem uwagi na daty kiedy je chwalili, skoro kiedyś były 2 razy tańsze. No i stwierdzenia, że nie radzą sobie z metalem... Także nie wiem czy je odrzucać od razu czy brać pod uwagę jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Solo 6c podłączone do Xonara D1 od roku i jestem z nich bardzo zadowolony. Kiedy podłączałem je do zintegrowanej to jakość dźwięku dosyć spadała, więc potrzebują dobrego źródła. Minusem tych głośników jest fakt, że jeżeli kiedyś zgubisz/zniszczysz pilot to bez niego głośniki są bezużyteczne. Moim zdaniem lepszych głośników 2.0 nie kupisz chyba że właśnie siódemki.

 

Aha to cię powinno zainteresować:

http://www.techfanat...we-2-0-2-1-5-1/

Edytowane przez dida1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej muzyki sluchasz dida1007? Bo problem jest przy metalu, co i tu na forum w temacie o microlabach wspominali.

Na chwilę obecną obstawiam jednak własnie Solo 6c, jako że są 200zł tańsze od 7, a znając życie ja bym pewnie nie widział różnicy Dołączona grafika

Może tak źle nie będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszych głośników 2.0 nie kupisz chyba że właśnie siódemki.

 

... mówisz "w ich cenie" jak mniemam (bo generalnie to jest multum lepszych 2.0 ... ale potrafią kosztować wiele więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się jeszcze nad Edifierami R2600 i próbuję coś znaleźć, podobno są uznawane między innymi u ruskich za lepsze od 7c.

Niestety nie widzę nigdzie porównań na polskich stronkach. Ktoś miał styczność? Bo cena podobna, ciut mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...