Skocz do zawartości
qwe123

Komputer dla programisty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem nowego komputera. Komputer będzie służyć głównie do programowania, nieraz, ale bardzo rzadko do jakiejś gry. Moje wymagania to przede wszystkim procesor wspierający sprzętowo wirtualizację oraz ilość pamięci ram >=6GB. Ważna jest dla mnie wydajność procesora. Na komputerze powinien również działać bez problemów linux.

Zastanawiałem się nad kupnem czegoś takiego: http://www.esc.pl/pr...roducts_id=1271 .

Nie wiem czy dobry wybór, dlatego proszę o pomoc, czy kupić to co podałem czy może coś innego. Mój budżet wynosi do 2500 zł.

Edytowane przez qwe123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany zestaw odpada - czemu , zasilacz i buda i po części płyta .

 

Poza tym zestaw złożony raczej pod gry a nie pod programowanie etc .

 

Jak rzadko będą i gry i jakie to będą pozycje , bo jak to ma być jakaś prosta gierka z przed lat to kupno HD6870 czy innej mocnej karty mija się z celem , do tego spokojnie wystarczy integra z procka .

 

Moja propozycja :

 

CPU : I7 3770 - 1 249 zł

 

MB : MSI B75A-G43 - 268 zł

 

RAM : Elixir Generic 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 159 zł

 

VGA : Integra z procka

 

HDD : Seagate 500GB SATA III ST500DM002 - 223 zł

 

Buda : SPC Brutus 410 - 135 zł

 

Zasilacz : XFX Core 450W - 187 zł .

 

Razem : 2 221 zł , ceny z morele.net .

 

Do zestawu przydało by się dołożyć SSD .

 

W zestawie masz mocny procek dużo lepiej nadający się do tego co robisz , nowoczesna i w miarę dobrze wyposażona płyta a przedewszystkim markowa obudowa i zasilacz a nie byle co jak w zestawie z esc .

 

Ew. alternatywa .

 

Xeon E3 1230V2 zamiast I7 - kosztuje ~380 zł mniej , do tego HD6670 albo jak wcale nie grasz to jakieś HD5450 etc. do wyświetlania obrazu ( Xeon nie ma grafiki ) .

 

Np. Asus HD6670 1GB DDR5 kosztuje 299 zł , do tego dokładasz Plextora M5S 128GB i za całość płacisz ~2 550 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiekcje te same co wcześniej - buda i zasilacz padaka , do tego procek grzejnik .

 

Nie wybieraj kolejnych bzdurnych zestawów tylko bierz to co podałem , w morele.net złożą i przetestują ci ten sprzęt za 1 zł jak wpiszesz w zamówieniu ten kod : W3FHN58JFW .

 

Do tego wysyłkę będziesz miał gratis jak wpiszesz ten kod .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prosiłbym jeszcze o podanie jakiegoś zgodnego z podanym wyżej zestawem nagrywarki CD/DVD. I jeszcze mam pytanie, czy do zestawu podanego przez reyden nie trzeba dokupić jeszcze jakiegoś dodatkowego chłodzenia?

Edytowane przez qwe123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie jesteś zainteresowany programowaniem z użyciem CUDA ?

 

Jeśli byś chciał, to warto dołożyć 99zł za Asusa GF 210 - jest kiepski, ale pasywny i obsługuje CUDĘ, a do testów w sam raz.

 

Kolejną rzeczą, jest to, że Intel nie uporał się ze sterownikami do swojej grafiki pod linuxa do końca, to samo radeony. Najlepiej wypada tu nvidia. Oczywiście zależy też, jakiego distro chcesz używać.

 

 

Dodatkowo, moim zdaniem 8GB Ram to śmiesznie mało jak planowane są wirtualne maszyny... Zwłaszcza, że ram jest tani jak barszcz.

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam programować z użyciem CUDA. Podany przez mnie radeon z tego co czytałem na internecie powinien działać bez problemów pod linuxem ubuntu. 8GB spokojnie wystarczy, bo będzie uruchomiona maksymalnie 1 maszyna wirtualna na raz. Maszyny wirtualne używam tylko do przetestowania lub uruchomienia innej konfiguracji, oprogramowania żeby nie mieszać sobie w głównym systemie. Jeszcze zastanawiam się czy brać tego i7 czy xeona.

Edytowane przez qwe123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ATI to wiem, że ma problemy, bo sam ich doświadczam na obecnym komputerze. Także proszę jeszcze o podanie karty nvidii w podobnej cenie i o podobnej wydajności co wyżej podana ATI. Jeśli chodzi o procesor do wezmę jednak Xeon, bo rzeczywiście wydajność podobna, a prawię 400 zł tańszy. Ogólnie jeśli chodzi o budżet to komputer + monitor musi się zmieścić w 3500 zł.

Edytowane przez qwe123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obsługi grafik pod linuxem , to faktycznie NV wypada najlepiej , ATI ma z tym problemy .

 

Z drugiej strony, skoro chce siedzieć na Ubuntu to nie będzie problemu. Swoją drogą nowe Ubuntu z Unity zżera więcej ramu niż W7 z Aero. Dołączona grafika No ale, skoro jest taka potrzeba ...

 

Jeśli 1 maszyna będzie maksymalnie to racja, 8GB Ram starczy.

 

Co do grafiki, to nvidia GT640 .

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to będzie to ubuntu albo kubuntu. Cóż, ubuntu lubię używać bo dużo rzeczy działa out-of-box.

 

Oczywiście podałem to tylko jako ciekawostkę, bo przy 8GB ram to żaden system nie będzie miał problemów. Po prostu uważam to za kuriozalny fakt, kiedy to Linux chce więcej ramu niż windows. Dołączona grafika Wychodzę z założenia, że niech każdy siedzi na najwygodniejszym dla siebie systemie. Jedni wybiorą DSL a inni OSXa. Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to hd 6670 nie powinien sprawiać problemów pod linuksem. Dlatego chyba wezmę zestaw zaproponowany przez reyden z intel xeon + hd 6670 + M5S 128GB jako drugi dysk + Lite-On iHAS124-04 (napęd CD/DVD) + montaż w morele.net.

Edytowane przez qwe123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych kartach: http://www.morele.ne...-00-10g-456103/ i http://www.morele.ne...di-1gd5-419077/ i http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-rev-2-0-gv-r777oc-1gd-456181/? Są one wydajniejsze od podanych powyżej i czy opłaca się którąś z nich kupić? Jaka karta będzie najwydajniejsza do około 400 zł?

Edytowane przez qwe123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wydajności w grach - HD7770 .

 

Pod względem poboru mocy - HD7750 .

 

HD7750 do tego cenowo fajnie wypada , najtańsza z całej 3 a pograć też można .

 

Zależy w co będziesz grał ( pisałeś o tym na początku ) .

 

Jak gier nie będzie wcale albo to będą na prawdę prymitywne lub stare gry to nawet najprostsza padaka jak GT610 by wystarczyła .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...