Skocz do zawartości
młoda

jaki sprzęt kupić do 3d maxa i cada?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ponieważ jestem całkiem zielona i sama sobie nie poradzę z doborem komputera bardzo proszę o pomoc,

 

chciałabym kupić komputer, który będzie ładnie działał przede wszystkim przy korzystaniu z programów takich jak: 3d maxa + v ray, auto cada 2 i 3 d, photoshopa, sketch up, indesing, corel draw.

 

potrzebuję komputera, który zrobi szybko renderingi z bardzo złożonych scen, obecnie używałam lapotpa, który przy większych scenach ręderuje jeden obrazek ponad 4 godziny.

 

chodzi mi o dobór samego komputera bez myszki monitora klawiatury, chciałabym wydać ok. 3,000 tys. czy wogóle za tą cenę można stworzyć coś przyzwoitego?. Dodam, że projektowaniem zajmuję się dorywczo, lecz w przyszłości chciałabym rozwinąć skrzydła ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3000 zł i przy tego typu zastosowaniach proponuję taki zestaw :

 

CPU : Xeon E3 1230V2 - 869 zł

 

MB: MSI B75A-G43 - 268 zł

 

RAM : 2 x Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 2 x 193 zł = 386 zł

 

VGA :

Opcja 1 : XFX HD6450 - 138 zł

 

Opcja 2 : Asus GTX650 - 450 zł

 

SSD : Plexor M5S 128GB - 399 zł

 

HDD : SEagate 1TB SATA III ST1000DM003 - 255 zł

 

DVD-RW : Samsung SH-224BB - 63 zł

 

Buda : SPC Brutus 410 - 147 zł

 

Zasilacz : Seasonic ET 350W ( SS350ET ) - 133 zł

 

Razem : 2 640 zł ( z HD6450 ) lub 2 952 zł , ceny z morele.net .

 

W zestawie masz mocny , 4 rdzeniowy procesor wspomagany HT ( tańsza wersja I7 3770 ) , 16GB ramu , dysk SSD ( bardzo przydatny przy tym co robisz ) , HDD 1 TB , markowa buda i zasilacz .

 

Co do kart - z powodu tego że ten Xeon nie ma wbudowanej karty dałem HD6450 jak kartę która ma za zadanie wyświetlać obraz , chyba że soft będzie wykorzystywał CUDA to bierz GTX650 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo GTX650Ti nie zmieścił by się w budżecie .

 

Choć z tego co patrzyłem to można dorwać wersję Ti za niecałe 500 zł .

 

Z drugiej strony - jak wygląda wydajność w CUDA pomiędzy jedną a drugą wersją karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...