Skocz do zawartości
Miciok94

Płyta główna oraz i5 - Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad nowym sprzętem. Powolutku, zaczynam kupować podzespoły, zasilacz mam już z glowy (SilentiumPC Deus G1 500W). Teraz czas nadszedł na płytę główną oraz procesor. Budżet jaki mogę przeznaczyć na te rzeczy to coś około +/-1000zł.

 

Jeśli chodzi o płyte główną, to powinna obsługiwać minimum 32GB RAM, aby korzystała z chipsetu Intel'a. W przyszłości przyda się też podkręcić procek, więc z możliwością OC. Cena nie powinna przekroczyć 300zł.

Kilka osób poradziło mi tą płytę główną:

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/msi-z68a-g43-g3-intel-z68-lga1155-pcievgadzwglansata3usb3raidddr3,26942.html

Jesli chodzi o procesor, to zależy mi na i5tce do przyszłego OC. Tutaj już wolna ręka.

 

Głównie komputer będzie stosowany do grafiki 3D (Blender, Zbrush itp itd), rzadziej do gier. Karta graficzna też jest w moim planie, aczkolwiek, wolałbym jednak kupić podstawy a dopiero potem rozmyślać nad kartą graficzną.

Edytowane przez Miciok94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że do większego oc to tylko 2500k i 3570k?

Jak płyta do oc to w zasadzie tylko Z77 (można też Z68, P67) a tu już najtańsza opcja jest powyżej 300zł.

Wspomniane z68 nie ma usb3.0 na przód obudowy.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3470 do dobry procek , blokady OC nie ma do końca , owszem ma zablokowany mnożnik ale z płytą na Z77/P67 można go ocnąć do ~4 Ghz .

 

A nawet bez tego procek jest dużo szybszy niż Q6600 ( nawet dobrze wykręcony ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...