Skocz do zawartości
sadbre

Przesiadka z AMD Phenom II X4 955 na?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam możliwość zakupu procesora powiedzmy do 750zł , pierwszym kandydatem jest AMD FX 8350 , po najmniejszej linii oporu, pytanie czy taka opcja jest opłacalna?

Oczywiście jest też opcja Intel, ale tutaj dochodzi zakup płyty głównej + pewnie pamięci,a to zmienia budżet którego nie mogę przekroczyć(za swoją płytę nie dostanę odpowiedniej kwoty zapewne:))

Brać tego FX czy nie?może jakaś inna opcja?(chłodzenie mam do cpu Thermalright Ultra-120 eXtreme)

Pc służy mi w 70% do grania, reszta internet czasami jakiś film.Reszta sprzętu w stopce.

Pozdrawiam i proszę o opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-ów nie ma sensu brać , zostań z tym co masz albo zmieniaj platformę na Intela i jego S1155 .

 

Możesz też poczekać do czerwca , zobaczymy co pokaże Haswell .

 

Za trochę ponad 100 zł więcej niż masz możesz mieć I5 3350P i MSI B75MA-E33 .

 

Masz ramy DDR3 więc nie trzeba ich zmieniać .

 

Za tego 955 i płytę możesz trochę kaski dostać .

 

Ew. ww. płyta + I3 3220 , będzie trochę wydajniej niż obecnie a sporo chłodniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, i3 napewno odpada bo nie chcę się cofać do dwóch rdzeni.

Bardziej już ten zestaw I5 3350P i MSI B75MA-E33(w przypadku kwoty 1100, może inna płyta )?

Bo jak bym sprzedał płytę i procka to może bym dostał jakieś 400-450zł + moje 750 daje sumie dajmy na to średnio 1100zł.

Chyba nic lepszego w podobnej cenie nie dostane?

Ewentualnie może:

Intel CORE I5 2500K 3.3GHz - 835zł (to chyba jest w promocji niewiem czy na czas sprzedam wszystko)

ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 - 314zł

1148zł hmmm

zest tańszy:

Gigabyte GA-Z68AP-D3 272zŁ + I5 3350P 665zł - 937zł

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za plyte z prockiem dostaniesz max 350 zl a jesli spodziewasz sie oszalamiajacego zwrostu wydajnosci w porownaniu z twoim kreconym phenomem to sie bardzo mocno rozczarujesz. Oczywiscie wzrost bedzie ale w mojej skromnej opini nie zbyt warty 600 zl. Ja bym zostal przy tym co masz i czekal na nowe procki. Powinny byc w tej samej cenie co teraz ale troche wydajniejsze i starsze powinny potaniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do grania to I7 3770 sobie odpuść .

 

Dobra płyta do 350 zł to masz Asrock P67 Pro3 , do tego I5 2500K i masz niezłego kompa .

 

Ew. MSI Z77A-G43 + I5 3570K , wyjdzie trochę drożej ( ~370 zł za płytę , procek jakieś 50 zł droższy ) ale masz trochę lepiej wyposażoną płytę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem karty graficznej więc edytuje całego posta.

 

3770 jest jak najbardziej dobrym procesorem , jeśli byś nie chciał podkręcać możesz kupić xeon e3-1230v2 , posiada z grubsza takie same parametry jak 3770 + jakieś "ficzery" i jest ok 200-300 pln tańszy.

 

Co do płyty głównej to najmniej awaryjne są podobno Intele , ale najlepiej przeczytać opinie polecam

 

newegg.com - wyszukujesz produkt i sprawdzasz opinie i ew odpowiedzi ze strony producenta

Edytowane przez Raveon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu coś mnie mocno zastanawia.

Gdy ktoś szuka procka do grania to odradza się 3770/3770k oraz AMD FX 8350 i prawie zawsze poleca się 2500k.

 

Niedawno jednak trafiłem na ten ciekawy ranking: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-procesorow

Wynika z niego dość jasno, że AMD FX 8350 jest znacznie lepszym wyborem niż 2500k. Znacznie, ponieważ jest tańszy i wydajniejszy.

 

Gdybym miał oszczędzić i nie kupić 3770k, to wybrałbym właśnie FX 8350. Jedyną jego wadą wg mnie jest większa ilość wydzielanego ciepła (TDP 125W). Co jednak nie jest wielkim problemem, bo składając gamingowy komputer i tak ma się dobrą obudowę i potężny cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia - ciekawe w czym .

 

Podany ranking robiony w oparciu o Cinebench R11.5 więc nic dziwnego że FX-8350 jest lepszy niż 2500K .

 

Zwróć także na wyniki I7 2xxx i I7 3770 oraz na wynik 3570K .

 

Widać jak słabym prockiem jest jednak FX - mimo "8 rdzenii " ma wydajność na 4-rdzeniowy I7 .

 

W grach przewaga I5 jest o wiele większa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie intel jest faworyzowany testach , dzięki kompilatorowi intela i niektórych aplikacji.

http://webhosting.pl/Kompilator.Intela.bezpodstawnie.ogranicza.wydajnosc.konkurencyjnych.CPU

 

tutaj masz porównanie i5 3570k, i7 3770k, i7 3820 , FX8350 przy użyciu R7870

czasem intel 3770 jest szybszy od 3570 o 30% a czasem wogóle. Osobiście gdybym wybierał tylko między 3570k a 8350 wybrałbym amd

 

 

Rayden , nie zgodzę się w niektórych grach faktycznie i5 jest szybszy w innych nie , natomiast obecny trend dla amd jest bardzo korzystny. W dodatku i5 do streamowania się nie nadaje w ogóle nawet aoe online to za dużo dla 3570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Z77 to lepiej brać MSI , Asrock ma krótszą gwarancje i jest gorzej wyposażony .

 

Ten I7 co chcesz brać to wersja K czy Non-K ?

 

Zwykły bez K, więc kręcenia raczej nie będzie , ale w przystępnej cenie się trafił.

W sumie na proline do 350zł chyba nie ma nic lepszego niz msi.

 

ps: ile za cos takiego mogę dostać?

q8200

DFI LanParty DK P35 -T2

G.Skill F2-8000CL5D-4GBPQ 2x2GB

Bo brat ma taki , może te jego części sprzedać a w zamian mu dam: Phenom II X4 955, 2x DDR3 4GB 1333MHz, GIGABYTE GA-970A-UD3.

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...