Skocz do zawartości
007marc

Nowy komputer dla syna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,muszę kupić synowi nowy komputer przy średnim budżecie .

Mam wybrane dwa zestawy w dwóch różnych sklepach ,cena końcowa i tak lekko przekroczona ale nie będę schodził poniżej "średniej" (w sprzęcie) .

 

Podzespoły niektóre się różnią (nie wszystkie sklepy posiadają dane podzespoły w swojej ofercie) ale minimalnie .

 

Zestaw 1 - sklep ProLine (jak dotąd zawsze robiłem tam zakupy i nigdy nie było kłopotów) ale wychodzi drożej :

 

- Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box - 705 zł.

- MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 - 339 zł.

- Patriot Viper 3 Intel Extreme Masters DDR3 2x4GB 1866MHz CL9 XMP - 259 zł.

- Gigabyte GF GTX650 1024MB 128Bit PCI-E OC - 405 zł.

- Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB - 239 zł.

- SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 - 169 zł.

- Corsair VS Series VS550 CP-9020050-EU 550W - 229 zł.

- LiteOn DVDRW+- iHAS124 SATA OEM Black revD - 65 zł.

- Złożenie komputera - 30 zł.

 

Suma - 2440 zł. sklep nie daleko mnie czyli bez przesyłki .

 

Zestaw 2 - sklep Morele.pl :

 

- Procesor Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (wczoraj jeszcze 655 zł. - morele.pl poszło po bandzie) - 710 zł.

- Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 - 366 zł.

- Pamięć Patriot PVI38G186C9K - 250,01 zł.

- Karta graficzna Gigabyte GV-N650OC-1GI - 397,15 zł.

- Dysk Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM - 245,69 zł.

- Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) - 135 zł.

- Zasilacz SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC082) - 199 zł.

- Lite-On DVDRW 24xSATA gen. bk (iHAS124-04) - 65 zł.

 

Suma - 2364,19 zł. (jeżeli działałby kod promocyjny ze strony purepc.pl - na razie nie działa Dołączona grafika ) ewentualnie + 19 za przesyłkę i nie wiem ile za złożenie zestawu .

 

Co byście doradzili ewentualnie czy według Was idzie jeszcze na czymś "zaoszczędzić" ?

 

Bardziej by mnie interesował - Intel Core i5-3350P można go dostać za 659 zł. niestety w ProLinie nie maja tego modelu Dołączona grafika

I druga sprawa który zasilacz byłby lepszy z tych dwóch podanych powyżej ewentualnie - SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus za 225 zł. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer : internet ,częste zadania ze szkoły i oczywiście głównie do gier .

Świadomie wybrałem kartę graficzną z takiej pułki cenowej ,jak najtańszą ale nic poniżej GTX 650 ,sam mam Gigabyte GTX 260 i z firmy jestem zadowolony jeszcze żadna z nowych gier nie "zagięła" tej trochę leciwej karty ;) oprócz Crysisa 3 (DX11) :)

Karta którą podałem według wielu opinii sprawuje się b.dobrze a przyszłości (ok. pół roku) gdy fundusze rodzinne się poprawią planuje i tak wymienić kartę na lepszy i szybszy model .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość kupić komputer na miejscu to bym się nie zastanawiał , z przesyłkami różnie bywa , ludzie też różni są.Miałem problem ze swoim komputerem raz z płytą raz z pamięciami i to był ostatni raz kiedy kupowałem komputer wysyłkowo. Co do zestawu pierwszego dołożył bym jedynie do karty graficznej 20 pln do radeona 7770 http://proline.pl/?p=GIGA+GV-R777OC-1GD , gtx650 bez ti to nieporozumienie , poza tym poczytaj o problemach kart geforce i 2 rdzeniowych procesorach jeślibyś rozważał i3. Oszczędzić możesz na zasilaczu 400W przyzwoitej marki powinien wystarczyć , na pamięciach również mógłbyś oszczędzić lub kupic w proline 8gb kingstona 1600 , najwięcej problemów z komputerami dostarczają właśnie pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 za 705 zł to dobry wybór (to niecałe 50 zł różnicy,a integra może się kiedyś przydać - awaria karty), płyta może być tańsza msi, bo nie przewidziałeś proca do OC, pamięć wystarczy najtańsza 1333Mhz CL9 (ewentualne 1600MHz CL9) 4-8GB (może być w jednej kości). Radeon 7770 to też najlepsze wyjście w tym segmencie. Zasilacz wystarczy spokojnie http://proline.pl/?p=FSP+PPA4003201

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na zmianę dysku na Seagate ST500DM002, dysk twardy 500GB sATA III 16MB - http://proline.pl/?p...GATE ST500DM002

Pojemność w zupełności by wystarczyła i zaoszczędziłbym jakieś 45-50 zł. - tylko czy gra jest warta świeczki ?

 

Jeśli pojemność jest wystarczająca to można zmienić, ale z drugiej strony to tylko te 50 zł a dwukrotnie większa pojemność. Może się kiedyś przydać, a może nie, trudno ocenić.

up 3470 można podkręcić do 4GHz

 

Słusznie. Warto dodać, że na droższej płycie z Z77 można troszkę podkręcić procesor przez bclk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo ,to już zaczyna mi coś więcej rozjaśniać sytuację - dzięki !

 

Płyta na pewno pozostanie ,czyli - MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 ..

 

Powiedźcie który z tych dwóch lepiej będzie z nią współpracował :

- Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box czy

- Intel Core i5-3350P 3,10 GHz

.. oczywiście głównie też chodzi o podkręcenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie który z tych dwóch lepiej będzie z nią współpracował :

- Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box czy

- Intel Core i5-3350P 3,10 GHz

.. oczywiście głównie też chodzi o podkręcenie ?

 

3470 bo ma wyższe takty w trybie turbo. Kręcenie wersji non "K" jest ograniczone mnożnikiem turbo. Ustawisz na sztywno mnożnik 36 (czyli tyle ile wynosi turbo) i zostawisz włączone turbo, co dodatkowo przy obciążeniu 4 rdzeni podniesie mnożnik o 2 oczka. Dostaniesz tym sposobem 3,8GHz przy i5 3470. Jeśli będziesz chciał się bawić BLCK BCLK to zbliżysz się do 4GHz.

 

BCLK ;p

 

Oczywiście ;) Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw do gier a chłopakowi chcesz wstawić jakąś padlinę zamiast karty graficznej [przy tej padlinie to kręcenie procka nie miałoby sensu]

 

Proponujesz GTX 660 ,sam ostatnio chciałem na taką wymienić moją starą GTX 260 Dołączona grafika ale najpierw złoże kompa synowi a po wakacjach pomyslę o modernizacji mojego sprzętu .

 

Żeby trochę zaoszczędzić na GTX 660 trochę muszę za waszymi podpowiedziami zmienić podzespoły w Zestawie ,spróbujmy (w jednym z tematów na forum znalazłem sklep w którym będę chyba składał -Dołączona grafika) ...

 

- Montaż zestawu komputerowego PC - 1 zł. Dołączona grafika

- MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA1155 - 339 zł.

- Intel Core i5 3350P LGA1155 BOX - 657 zł.

- Crucial DDR3 8GB 1333MHz SpecTek CL9 - 184 zł. - tak jak kolego podał ale tu nie jestem pewien wyboru ?

- MSI GeForce GTX660 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC) - 705 zł.

- Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002) - 204 zł.

- Liteon nagrywarka DVD iHAS124-04 - 69 zł.

- SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 - 134 zł.

- Corsair VS Series 450W - 142 zł.

 

Suma - 2435 zł. - z montażem i przesyłką (z kodem rabatowym) - suma trochę przekroczona niż planowaliśmy z żoną ale taniej chyba już się nie da ai sprzęt ma wystarczyć na dobrych parę lat Dołączona grafika

Co myślicie o takim zestawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą promocją - świetna sprawa !! - dzięki za link , na pewno będę zamawiał po 16 kwietnia .

MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA1155 wszędzie chwalą to dodałem do zestawu ale jak proponujecie MSI MSI B75A-G43 Intel B75 LGA1155 to się "podporządkuję" Dołączona grafika

 

Pamięć - na polskiej firmie mi nie zależy ,sam bardziej bym wybrał tego Crucial DDR3 8GB 1333MHz SpecTek CL9 ale którą byście mi doradzili wybrać ?

 

Zasilacz - proponujesz Thermaltake Smart SE Modular 530W za 196 zł. ,"zszedłem" na - Corsair VS Series 450W - 142 zł. bo koledzy powyżej proponowali do zestawu zasilacze o mocy 400 Wat (a i cena tego Coraira 450W jest ciekawa) .

Jeżeli faktycznie do zestawu lepiej dobrać mocniejszy zasilacz to czy ten Thermaltake jest lepszym rozwiązaniem od zasilaczy które proponowałem na początku t.j. :

- Corsair VS Series 550W za - 189 zł.

- SilentiumPC Deus G1 500W za - 199 zł. ?

 

Na zasilaczach się nie znam a jest to na tyle ważny element kompa że bardzo bym tutaj prosił o dobrą radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-3470

Karta Graficzna : Gigabyte GeForce GTX660 2048MB DDR5/192bit

Płyta Główna : MSI B75A-G43

Pamięć Ram: Corsair 4GB, 1333MHz DDR3, non-ECC DIMM CL9

Dysk Twardy: WD Blue 1TB WD10EZEX 64MB

Zasilacz: SilentiumPC Deus 500W

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD

Napęd: Lite-On DVDRW 24xSATA gen. Bk

 

Dysk możesz zmienić na 500 GB Seagate lub WD.

Bierz taki zestaw spokojnie w gry na nim pogra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-3470

Karta Graficzna : Gigabyte GeForce GTX660 2048MB DDR5/192bit

Płyta Główna : MSI B75A-G43

Pamięć Ram: Corsair 4GB, 1333MHz DDR3, non-ECC DIMM CL9

Dysk Twardy: WD Blue 1TB WD10EZEX 64MB

Zasilacz: SilentiumPC Deus 500W

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD

Napęd: Lite-On DVDRW 24xSATA gen. Bk

 

Dysk możesz zmienić na 500 GB Seagate lub WD.

Bierz taki zestaw spokojnie w gry na nim pogra Dołączona grafika

 

- do tego "lepszego" procesora koledzy w poprzednich postach polecali MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA1155 ,faktem jest że różnica to - 80 zł. pomiędzy obydwoma płytami (niestety przy składaniu tego kompa muszę na to patrzeć Dołączona grafika ) .

Nie znam się za bardzo ale czy moglibyście mi powiedzieć jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy obydwoma modelami płyt głównych .

Ja zauważyłem głównie pomiędzy obsługiwanymi typami pamięci (częstotliwość) ?

 

Przy tym nasuwa mi się jeszcze jedne pytanie ,lata temu kiedy składałem ostatni komputer częstotliwość pamięci miała zasadniczą wagę w wyborze ,

dzisiaj proponujecie mi do płyty obsługującej pamięci do - 2133 MHz pamięci o częstotliwości 1333 MHz czy jest to podyktowane tylko oszczędnościami (na które niestety muszę patrzeć) czy to że różnica pracy tych różnych pamięci nie będzie dla mnie zauważalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta na Z77 do procka 3470 dlatego że go po turbo podkrecisz o 400MHz [3,6GHz po oc] natomiast 3350P po turbo ma +200MHz [3,3GHz po oc] , [wiec nie wiem czy jest sens brać płyty drozszej dla procka 3350P, [jedynie procki z K na końcu maja odblokowany mnoznik i dla nich płyta na Z77 to jedyna opcja]

rozumiem to - dzięki ..

 

procki intela obecnie nie reaguja na wyższe częstotliwości ramu wiec nie ma co przepłacać

i o to chodziło - wytłumaczone w jednym zdaniu Dołączona grafika

________________________________________________________________________________________

 

Zestaw :

 

Intel Core i5-3470 Ivy Bridge LGA1155 BOX - 719 zł.

MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA1155 - 339 zł.

Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz Ballistix Sport CL9 - 196 zł.

Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002) - 204 zł.

Palit GeForce GTX650Ti 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/D-SUB PCI-Express (ver. OC) - 471 zł.

Liteon nagrywarka DVD iHAS124-04 - 69 zł.

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 - 134 zł.

SilentiumPC Deus G1 500W - 199 zł.

 

Suma - 2331 zł. Dołączona grafika

 

Gwoli wytłumaczenia co do wyboru karty graficznej ,wiem @tesel że radziłeś mi wybrać GTX660 ale :

- na razie nie mogę dać więcej za kompa a w tym wypadku za kartę graficzną ,

- na początku brałem pod uwagę GTX650 ale dosadnie o niej napisałeś (trochę o niej poczytałem) ,znalazłem test GTX650Ti na PurePc i tam jest chwalony ten Palit - dobrze się

podkręca ,dobre wyniki i się nie grzeje (chociaż do końca nie mam przekonania co do tej firmy Dołączona grafika ) ,

- w tym przedziale cenowym już nie znajdę innego modelu ,jedynie doradźcie :

http://techplanet.pl...r-oc,34720.html ewentualnie

http://techplanet.pl...r-oc,34733.html ?

 

- i ostatnie ,wiem ze karta nie jest najsilniejsza i delikatnie mówiąc ze średniej pułki ale dla porównania na pewno mocniejsza od mojej GTX260 więc daje mi to jakieś wyobrażenie i

najważniejsze - karta pochodzi rok w zestawie ,po roku będzie zmieniany sprzęt w mojej pracy więc uda mi się ją tam "pozbyć" Dołączona grafika a synowi wymienię na nową i szybszą .

 

W przyszłym tygodniu chciałbym zamówić kompa więc bardzo Was proszę o pomoc wyborze karty graficznej ewentualnie co w tej granicy cenowej można jeszcze "pokombinować" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze poszukać GeForce GTX650TI Boost ale chyba jej ceny jeszcze nie spadły

 

Też myślałem o "Boost" ale ceny tych kart to od 660 zł. więc wolałbym dołożyć i kupić GTX660 .

 

Ogólnie zestaw już wybrany ,we wtorek albo środę zamawiam jedynie tak jak powyżej pisałem muszę przemyśleć pomiędzy Palitem a Gigabytem (sam mam Gigybata i jestem zadowolony a i opinie o tej karcie są świetne tak ze zwiększone taktowanie Palita - chmm zobaczymy) Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupiony - syn bardzo zadowolony (jak będę miał trochę czasu pobawię się trochę podkręceniem) .

Gdy zobaczyłem jak sprzęt działa (lepiej od mojego kompa Dołączona grafika  ) powróciłem do mojego starego pomysłu wymiany karty graficznej ,nowa karta - GTX 660 już zamontowana w kompie Dołączona grafika - wszystko ładnie śmiga !!

 

Temat do zamknięcia ,dziękuję koledzy za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...