Skocz do zawartości
strusmig

Jednostka centralna na prezent komunijny (internet, gry - 1500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję złożyć komputer, który będzie prezentem komunijnym dla mojego brata ciotecznego. Budżet to 2000 zł z czego odliczam 500 zł na monitor, klawiaturę i myszkę, więc 1500 zł pozostaje na jednostkę centralną. Sprzęt będzie wykorzystywany do nauki, przeglądania internetu, oglądania filmów i nie oszukujmy się – również grania : ). Biorąc pod uwagę, że brat dotychczas korzysta ze sprzętu z procesorem Pentium III, 384 MB RAM i kartą graficzną GeForce2 GTS/Pro to nowy komputer będzie wspaniałym prezentem.

 

Myślę, że zdecyduję się na platformę Intela, a dokładniej procesor Intel Pentium G2020, który moim zdaniem ma bardzo dobry stosunek wydajności do ceny.

 

Czytałem wiele artykułów zawierających propozycje zestawów na kwiecień 2013, lecz trudno coś wybrać. Najciężej jest z płytą główną – jest ich bardzo dużo i każdy producent oferuje coś innego, bardziej zaawansowanego technologicznie i bardziej pstrokatego. Od płyty głównej wymagam by się nie grzała (mostek północny), z tego co widziałem jakieś nowe kondensatory teraz są, więc również byłoby miło, gdyby płyta je posiadała. Dodatkowo bardzo mile widziane USB 3.0.

 

Karta graficzna – wiadomo, by mogła uciągnąć większość nowych tytułów np. Need for Speed: Most Wanted (wersja 2012), FIFA 2013, Botanicula, Crysis 3, F1 2012, Assassin's Creed, DiRT Showdown, Angry Birds Star Wars, Prince of Persia: Zapomniane Piaski.

 

Kontynuując - 4 GB RAM raczej wystarczy, pojemność dysku również raczej nie gra większej roli – ważny by był wydajny i niezawodny. Zasilacz myślę, że ok. 500W i dobrze by to było coś markowego z wszelkimi zabezpieczeniami OVP, UVP, OCP, OLP/OPP, OTP, SCP, IOVP i co tam jeszcze wymyślono.

 

Cenę systemu operacyjnego pomijam bo mam na zbyciu akurat Windows 7 Home Premium 64-bit w wersji BOX.

 

Liczę na Waszą pomoc.

 

Preferuję sklep Morele.net oraz Komputronik.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez strusmig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Pentium G2020 (216 zł)

Płyta główna: Asus P8B75-M LX (210 zł)

Pamięć RAM: Corsair XMS3 2x2GB, 1333MHz DDR3 (142 zł)

Karta graficzna: ASUS Radeon HD 7770 DirectCU (459 zł)

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB (199 zł)

Napęd: ASUS Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel) (65 zł)

Obudowa: Cooler Master Elite K350 (122,15 zł)

Zasilacz: XFX ATX Core 450W (190,01 zł)

 

Łącznie 1603,16 zł.

 

Myślę, że można by skubnąć cosik na pamięci RAM i zasilaczu (np. zmienić na Aerocool VP-450).

 

Co Wy o tym zestawie sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem jakieś nowe kondensatory teraz są, więc również byłoby miło, gdyby płyta je posiadała.

Dlatego w miejsce zaproponowanego wyżej Gigabyte z 100% kondensatorów polimerowych wybrałeś tego Asusa?

 

Pamięć RAM: Corsair XMS3 2x2GB, 1333MHz DDR3 (142 zł)

Myślę, że można by skubnąć cosik na pamięci RAM

 

No naprawdę odkrycie patrząc chociażby na post #2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...