Skocz do zawartości
d_aniel

Notebook za ok. 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, potrzebuję kupić notebook za ok. 5000 zł - głównie do montażu filmów. Niestety musi to być notebook ze względu na potrzebę mobilności. 

 

Zależy mi na:

  • [*]możliwie najmocniejszy procesor (żeby render szedł jak najszybciej) [*]RAM wystarczy 8GB, ale może być też 16GB [*]SSD conajmniej 60GB (na system) i HDD ok 1000GB [*]ekran Full HD, matowy (rozmiar nie tak ważny, bo kupuje do tego zewnętrzny monitor)

Cobyście radzili? Zwłaszcza jeśli chodzi o procesor. Albo już konkretny model notebooka?

Chyba dobrą opcją byłby Dell Inspiron 17r SE, ale widzę, że są różne wersje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus N76VZ + dokup osobno SSD. Ma miejsce na 2 dyski. Ten Dell tez jest OK, tym bardziej ze mozna dostac wersje z gwarancja NBD. Roznica wzgledem Asusa jest taka, ze jest brzydszy i bardziej sie grzeje. Ewentualnie jak bys mial ochote to mam do sprzedania Della Latitude E6530 z i7 i FullHD, ale to juz na PW jesli chcesz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Swoją drogą dobry konfigurator na x-kom.pl.

 

Podoba mi się pomysł z Asus N76VZ - z tego co piszą na notebookcheck.pl to solidniejsza obudowa niż w Samsungu (choć też wydawał się dobry). Nie ma problemu, żeby zainstalować system na takim dokładanym dysku SSD w laptopie? (pewnie jest preinstalowany system na tym wbudowanym HDD - pytanie czy da się go zainstalować na dowolnym)

Hm, tylko znów ten Asus i7-3610QM, a w tej cenie mogę mieć inny z i7-3630QM - ale czy to duża różnica.

Szkoda, że żaden z tych laptopów nie ma 7200 obr, tylko wszystkie 5400. Jest wersja tego Asusa z 7200, ale wtedy ma i5. Jest też MSI za ponad 5000 z 7200, ale coś dziwny ten model.

 

Używka niestety nie wchodzi w grę, bo takie już warunki dofinansowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę podczepić się pod temat???

bo szukam laptopa za 5000 tyś,

 

mam do wyboru grafikę 8870 albo 670, z tym że ta nvidia ok 400zł droższa, potrzebuje największej mocy za tą cenę

 

8870 jest od samsunga za 4800zł

 

czy intel haswell warto czekać? Chyba nie bo widzę że takty ma te same.?

Producent Samsung Seria NP770 Matryca 17,3" 1920x1080 Ekran Matowy Procesor Core i7 3635QM 2,4 Wielkość dysku HDD 1000GB Pamięć RAM 8GB Karta graficzna AMD Radeon HD 8870M Napęd optyczny DVD-RW System operacyjny Windows 8 Sieć bezprzewodowa WLAN b/g/n Bluetooth Tak HDMI tak Waga 3 kg Nr producenta 770Z7E-S01PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...