Skocz do zawartości
melgadis

Stabilność Unlocka po OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kompa jak w sygnaturze. Jestem właśnie w fazie testowania jego stabilności. Ustawiłem 3.8 ghz na 1.4V. Zrobiłem test programem OCCT i przeszedł bez problemu...Zrobiłem test programem AMD Overdrive i przeszedł bez problemu. Włączyłem LinXa. Ustawiłem na 50 cykli, memory na "all". Program rozgrzał procka o 10*c bardziej niż OCCT czy AMD Overdrive. Max. chwilowa temperatura to 63*C. 20 cykli przeszło bez problemu...i tu nagle na 37 cyklu (1h45min testu) błąd :( Czy mogę mimo to uznać proca za stabilnego ? czy jednak podnieść napięcie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakończył mi się test LinX'a. Ustawiłem na 60 cykli, Memory (MiB) na "all". Napięcie 1.425V, 3.8GHZ i test zakończony bez errorów. Maxymalna chwilowa temperatura dobiła do 66*C. Czy wb tego mogę uznać takie ustawienia za 100% stabilne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej testował go w warunkach, w jakich pracuje na codzien. Jezeli grasz w gierki to zapodaj gierke, pograj sobie ile bedziesz mial sil i zobacz wtedy czy jest stabilny. Nie wiem jak inni uzytkownicy ale ja troche z dystansem podchodze do takich programow jak IBT, Linx, OCCT, Prime95. Przy okazji udziele Ci odpowiedzi ile mniej wiecej powinien trwac test Prime95(SmallFFT). Prime potrafil u mnie dzialac po kilka godzin, czasami nawet kilkanascie(ja w tym czase surfowalem po necie) i nic sie nie dzialo. Najdluzej jak prime bylo wlaczone to rowno 24h. Wlaczylem BF3 albo FC3 i po okolo godzince mialem zwisa albo wywalało mi błędy WHEA Logger. Nie wiem co inni uzytkownicy sadza o tescie stabilnosci w AIDA64, ale u mnie szybko wyłapywał błędy jak podkręcałem pamięć. Zajmowało mu to około 1-2 minuty, gdzie prime leciał po 20-30 i nic nie wskazywał. Linx(uruchomiony przez IBT) wywalał błąd po około 10-15 minutach. Mozesz tez zrobic tak jak wczesniej sugerowali inni uzytkownicy, po prostu zostaw tak jak jest a wszystko wyjdzie w praniu. Wazne zebys wylaczyl w opcjach windowsa "Uruchom ponownie po BSOD" i czesto zagladał do Podglądu zdarzeń gdy stresujesz procesor, by wylapac jakies bledy WHEA albo inne. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...