Skocz do zawartości
Caleb

Mini-recenzja: MSI Z77A-GD65 Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Puka kurier do mych drzwi... niesie płytę MSI... Dobra, dobra koniec głupot... Nie powiem, oczekiwałem tej paczki z niemałym zainteresowaniem. Cóż nowego dało się wymyślić korzystając z wysłużonej konstrukcji, jaką jest układ Intel Z77? W chwili obecnej wybór modeli z tym chipsetem jest naprawdę przeogromny, a każdy z producentów płyt głównych ma w swojej ofercie po kilka odmian „zet 77”, począwszy od średniaków, kończąc na flagowych konstrukcjach za grube pieniądze... Czy MSI-Z77A-GD65 Gaming jest takim średniakiem? Czy może jest to wyrób z wyższej półki? No cóż, dopóki się tego nie sprawdzi, to się nie dowiemy... Więc do roboty! Nie będę się jednak zbytnio rozpisywał, bo z tego co wiem, chłopaki z PurePC rzucili już płytę na warsztat w celu dokładnych testów. Natomiast jeśli chcecie przeczytać subiektywne odczucia użytkownika, to poniższa mini-recenzja będzie ku temu najlepszą okazją.
Autor: Jonathan - Adam Miller
Zdjęcia: Apo5 - Mateusz Orłowski

 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Recenzja" taka sobie, zaś ujecie słowa RECENZJA w cudzysłów jest nieprzypadkowe. Ten tekst przypomina bardziej rozbudowanego newsa z własnoreczie wykonanymi zdjęciami. Trochę kuleje styl wypowiedzi, który jest "deczko" chaotyczny i bardzo brakuje podstawowych testów. Nie ma informacji o tym jak się kręci BCLK, jak spisuje się oprogramowanie dołaczone do płyty, nie pokusiłeś sie nawet o wciśnięcie guziczka OC Genie II i sprawdzenie jak działa ta funkcja. NIeładnie.

 

To co tu napisałeś to mniej więcej 40% tego co w recenzji powinno się znaleźć. Fajnie, że podzieliłeś się z nami pierwszym wrażeniem, ale to trochę za mało, żeby ten tekst nazywać recenzją. Jest to bardziej "Rzut oka na...".

 

Pozdro

Edytowane przez Bakak
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

To trzeba było dać taki tytuł i nie byłoby tematu. Natomiast określenie Mini-recenzja nie zwalnia Cię z wykonania podstawowych testów. Nie chodzi mi o takie testy jak robi to PurePC. Mówię o sprawdzeniu jak się kręci BCLK i CPU oraz krótki opis oprogramowanie i EFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic i takie testy jak robi PurtePC ale nie trzeba. Jedno nie wyklucza drugiego. Z racji ze to mini-recenzja, uzytkowanie okiem typowego szarego usera to mozna do odpuscic. MR ok, tekst na ogol zasloniety zdjeciami ale kazdy robi jak lubi.

 

Teraz czekac tylko na publikacje o Z77A-G45 Gaming bo takowa ... tez jest w prywatnych rekach ...

Edytowane przez Adonim85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujecie w ogóle bardziej szczegółowe testy tej płyty? Mam na myśli: OC, offsety, temp pracy i inne.

tren materiał to jedynie wstęp - całkiem dobry.

To już historia :> http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_msiz77agd65_gaming_wejscie_smoka_na_lga_1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb

 

Jakim cudem mam reputacje na -1 punkcie?

Bo ktoś rozgarnięty dał Ci minusa za wyrażenie własnej opinii? :> Nic mi do tego, ale taki system, że sobie można "minusować" i "plusować" - lepiej się tym nie przejmować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ktoś rozgarnięty dał Ci minusa za wyrażenie własnej opinii? Dołączona grafika Nic mi do tego, ale taki system, że sobie można "minusować" i "plusować" - lepiej się tym nie przejmować. 

Mnie to, ani ziębi, ani parzy :P Chodzi mi o to w jaki sposób można dać na forum minusa? Przecież są tylko strzałki w górę :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens wymiany płyty którą posiadam Asrock P67 Perfomance (ta Fatality)? Bo obecnie mam problem z ilością pcie-x 1x (mam xonar dx, grafika z chlodzeniem na 3 sloty i brak miejsca na pozostałych kart tuner satelitarny i wifi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

A Tuner i Wifi jest pod stare PCI czy pod PCIE? Jeśli wszystko masz pod nowe PCIE to można zmienić płytę, ale bardziej opłaca się kupić zwykłą wersje tego MSI różnice w wydajności są zasadniczo żadne. Wersja Gaming ma tylko lepszą sieciówkę, ale jeśli nie jesteś maniakiem MULTI to nie będzie to miało żadnego znaczenia, a w kieszeni zostanie ci ponad 100zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...