Skocz do zawartości
neotps

Bateria w laptopie - Niska pojemność

Rekomendowane odpowiedzi

TWitam, mam laptopa MSI GE700 od ponad 2ch lat i od jakiegoś roku bateria nie trzyma dłużej niż 10-15 minut. Cały czas używałem baterii pod ładowarką i rzadko kiedy używałem laptopa na samej baterii (nie wyciągałem, gdyż przydawała się w przypadku awarii zasilania). Pytanie brzmi.. Czy mogę coś zrobić by polepszyć jej obecny stan poza oddaniem do regeneracji lub kupnem nowej?

 

Załączam scr z batterycare: Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie przez ciągłe używanie kompa na zasilaczu wykończyłeś baterię. Jak w biosie nie masz funkcji kalibracji lub ona nie pomoże (jesli jest) to tylko zakup nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale pytanie brzmi, czy to nie sprawa jakiegoś czujnika w baterii który decyduje jak długo bateria ma być ładowana i w wyniku jego awarii ładuje mi tylko 1/10 pojemności oryginalnej, czy to kwestia ogniw i nie ma co się nad tym zastanawiać tylko wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno w jednym z tematów było to wyjaśniane, bateria źle używana najczęściej ulega awarii.

Co do mechanizmu ładującego to napisałem ci o kalibracji. Jak laptop nie ma tej funkcji w biosie to nic nie zrobisz. Zresztą i tak najpewniej by nie pomogła w tym wypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam te tematy o problemach z bateriami na przeroznych laptopach i tak sobie mysle ze od dobrych kilku lat uzywam tej samej baterii ktora była razem z fl90 po czym zostala przelozona do obecnego khlb2, oba laptopy nigdy nie pracowaly bez wyciagnietej baterii przy zasilaniu siecowym i ów starutka juz bateria trzyma dalej okolo 2h przy ogladaniu filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam problem z baterią zaczął się od momentu, w którym zacząłem korzystać z funkcji uśpij w laptopie zamiast zamknij system... Dziwne to jest, gdyż laptopy znajomych mimo starszego wieku działają na baterii ponad godzinę, a moją szlag trafił tak, że pada po 10.. Zastanawia mnie więc dlaczego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie więc dlaczego? 

 

Przyczyną jest m.in. jakość ogniw

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...