Skocz do zawartości
Mx_Fan

LG L9 vs Galaxy S2?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym znamienitym forum więc proszę o wyrozumiałość. 
 
Pomóżcie mi wybrać pomiędzy LG L9 a SGS SII. 
Wygląda to tak: 
 
Przedłużam ofertę w P**y i mogę wybrać abonament 24 miesiące + LG L9 za 319 zł razem 1769 zł wliczone koszta za 24 miesiące + telefon
 
Jeżeli zdecyduje się na SII to tak abonament 12 miesięcy + telefon za 1000 nówkę w Media Markt czyli 1468 zł. 
 
Co się bardziej opłaca, jak to jest z wyświetlaczami amoled słyszałem ze się wypalają, jak to jest ze wsparciem dla obu telefonów? Jak długo bd wspierane ten i ten smartphone. Lg idę i mam, a na SGS SII musiałbym poczekać do czerwca-lipca. Wiem ze SGS ma mniejszy ekran ale jak to jest z jakością obrazu? Jak to jest z szybkością telefonu, ma się nic nie zacinać i przycinać. Wiem ze z L9 w zestawie są słuchawki stereo a w SGS SII do kanałowe, mam słuchawki po tipo i czy bd działać na SGS SII, bo na L9 śmigają. Jak to jest z androidem w obu telefonach teraz mam ICS, który ma lepszą przyszłość? Nie chciałbym odczuć tego ze za rok samsung wypnie się i skończy się wsparcie, czy podobnie będzie z LG, co wtedy?
 
 
Telefon aktualny to Sony Xperia Tipo, nie zależy mi na wielkim ekranie, słucham dużo muzyki na słuchawkach net gry sporadycznie, zdjęcia częściej ale nie jestem fotografem.
 
Doradźcie, czytam o tych telefonach już od 4 dni i nie mogę się zdecydować. Mile widziane zdjęcia i porównania obu smartphonów a także opinie posiadaczy obu modeli.
 

 

A aktualnie to jakie wersje androida są najnowsze dla tych telefonów? Czy LG L9 i SGSII dostały zapowiedz do 4.2.2? Według tych porównywarek wygrywa sgs II ustosunkujecie się?
 
 
tylko w tym wygrywa L9

 

Nigdy nie modowałem i nie wiem jak to sie robi  Słyszałem o problemach w L9 z aplikacjami na karcie sd, jak to jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
 
Jeśli już bierzesz abonament (osobiście polecam prepaid) to najlepiej brać bez telefonu. Wiadomo, że każdy operator chce zarobić. Szczególnie na telefonie można sporo zarobić, stąd abonament jest większy. Lepiej jest kupić sam telefon w sklepie lub na "alledrogo". Warto poszukać telefonów "używanych", ale tych do 1-3 tygodni. Sam kupiłem SII za ok. 800 zł (używany tydzień przez kobietę, telefon nowy z folią na wyświetlaczu). Jestem z niego zadowolony. Najlepiej prosić o datę końcową gwarancji - Samsung udziela równo 2 lata gwarancji na swoje produkty, więc można łatwo sprawdzić ile telefon ma miesięcy.
 
Wyświetlacze AMOLED - tak wypalają się, ale tylko wtedy, gdy obraz jest cały czas statyczny, w dodatku jasny (biały i inne jasne odcienie). Nie jest wskazane aby wyświelacz pracował powyżej 2 godzin bez przerwy. Ciemna tapeta i motyw będą najlepszym rozwiązaniem - oszczędność baterii i wyświetlacza. Wcale to nie znaczy, że telefon z AMOLEDEM jest do niczego. Jest to świetny wyświetlacz - niesamowita ostrość i barwy.
 
Szybkość telefonu - moim zdaniem wystarczająca. Nic się nie powinno zawieszać na standardowym sofcie. Filmy HD bez problemu działają bez żadnch przycinek, Full HD również.
 
Trudno mówić o wsparciu produktu. Samsung udziela wsparcia na serie telefonów z "S", ale ciężko przywidzieć co będzie za jakiś czas. Wiadomo, że jak wychodzi nowa wersja telefonu to powoli trzeba przestać wspierać poprzednie produkty. Jeśli chodzi o SII to jest to dobry telefon i będzie on wspierany jak nie przez producenta to przez społeczność XDA Developers.
 
Oficjalny Android dla SGS II to 4.1.2. Czy dostanie nowszą wersję, tego nie wiadomo... Sam korzystam z modyfikacji "RootBox" od społeczności XDA Developers (Android 4.2.2) i działa ona znakomicie.
 
Na temat telefonu LG nie będę się wypowiadał, bo nie miałem z nim styczności. Szczerze mówiąc trzymam stronę Samsunga. W swoich rękach miałem już ok. 10 telefonów Samsunga (Ace, Gio, S, S Advance, S2, S3, itd) i wszystkie modyfikowałem. Nie ma z nimi najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była równowaga to ja stanę po stronie LG L9 ale tylko pod warunkiem jeżeli tutaj też zdecydujesz się na sam abonament, a tel. z serwisów aukcyjnych.

Kolega ostatnio sprzedał używanego ładnych kilka miesięcy SII za 950zł i kupił L9 za UWAGA - 700zł nowiutkiego.

Zaoszczędził, a z tel. jest bardziej zadowolony.

Obudowa lepsza, ekran większy i wg. niego i mnie nakładka na andka 4.1.1 o wiele lepsza.

Minusem w porównaniu do SII są oczywiście bebechy.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też wolę L9, wygląda ładnie (według mojej oceny lepiej wykonany) no i taniej można go dostać. Co do SII to niby parametry ma fajne i sporo potrafi, ale wykonanie (obudowa) wygląda jak atrapa albo plastikowa zabawka. No i cenowo wypada raczej gożej od L9, Czyli za podobną cenę moge mieć nowego L9 albo używanego SII, wolę nowy L9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na wydajności to bierz Galaxy S2 , jeśli wolisz bardziej komfortowe korzystanie z internetu bierz L9 . Osobiście polecam bardziej Galaxy S2 . Do Galaxy S2 jest dużo więcej nieoficjalnych romów , więc jest idealny dla modderów . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Samsunga:

- ekran Super AMOLED - ekran widać w słoneczny dzień na plaży.

- ma większą preinstalowaną pamięć 16 albo 32GB i można wsadzić jeszcze kartę microSD.

- dobry aparat

- opcjonalny NFC (niestety opcjonalny)

- bardzo popularny telefon, wyszło na niego dużo custom romów.

 

Na korzyść LG przemawia:

- większa rozdzielczość, większy ekran, ale jeśli masz małe dłonie to duzy rozmiar może być problemem.

- lepsza bateria

- wbudowane NFC

- jest po prostu nowszy, bo z roku 2012.

 

 

Ja mam SGS2 i bardzo sobie chwalę, szczególnie na słońcu ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił Nokię Lumię - za 1400 zł spokojnie kupisz Lumię 720 - która zarówno SGS2 jak i L9 bije na głowę.

 

Jeśli nie Masz zamiaru "bawić" się we wgrywanie Romów, kombinowanie to polecam Lumię. Szybki, stabilny, łatwy w obsłudze - sam się przesiadłem na Lumię 720 z Samsunga Galaxy S4 i nie żałuję. 

Działa rewelacyjnie - do tego dostajemy w gratisie porządną nawigację głosową OffLine.

 

Jesli telefonu używasz do dzwonienia, muzyki, internetu i grania to Lumia 720 jest doskonała. Nie musisz się martwić zacięciami, zamulanie Androida - tu wszysttko zasuwa jak szalone. Aplikacji i Gier w sklepie jest cała masa. Do tego Lumia 720 ma bardzo dobry aparat.

 

Wg mnie zamiast kupować "starocie" z Androidem lepiej kupić "świerzy" sprzęt jakim jest Lumia 720.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że obie Nokie to WM8 , niebyt dobry system, owszem stabilny i szybki ale strasznie zamknięty .

 

Android 4.x działa już znośnie , nie to co 2.x , szczególnie jak ma 2 wydajne rdzenie . 

 

Jak masz zamiar wydać na fona 1,5 k zł to rozejrzyj się za Sony Xperia T - 16GB pamięci i całkiem niezły aparat ( bije na głowę to co jest w L9 i SGS II ) , do tego dość duży ekran 4,55" pracujący w rozdzielczości 1280x720 , szybszy internet , 4x tyle pamięci , 

 

LG L9 vs. Xperia T 

 

SGS II vs. Xperia T 

 

Z tych 2 wymienionych to SGS II .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze Xperia T ma ekran TFT, więc będzie znacznie ciemniejszy od SGSII. SGSII na lato idealny, w nocy oślepia ;)

 

Co do aparatu, to nie spodziewałem się, że SGSII ma tak dobry aparat, natomiast jak sie robi foty w wyższych rozdzielczościach, to zaczyna byc problem z wielkością pliku w załączniku - trzeba zmniejszać aby np przesłać komuś więcej niz 4 zdjęcia, nie mówiąc o kosztach za MB w prepaidach.

 

Dodatkowo SGSII jest już dobrze rozpracowanym telefonem i sa romy z Android 4.3, nie wiem jak w Xperii T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ZAMKNIETY? Jeśli nie mamy zamiaru bawić się we wgrywanie ROMów to zamkniety system nam nie przeszkadza. Prawda?

 

Aplikacji jest dużo, praktycznie mamy kazdy odpowiednik z Androida. W bardzo wielu przypadkach apki na WP8 sa tańsze niż na Androida - sam tego doświadczyłem z paroma aplikacjami.

 

Mx_Fan - napisał, że nie bedzie się bawil w customowe Romy, chce PO PROSTU uzywac telefonu.

 

Za Nokią Lumią 720 przemawia jeszcze jedno : bardzo bobry aparat - L720 BIJE na głowę wszystkie wymienione u telefony. Ma bardzo dobry i jasny (1.9) obiektyw Carl Zeiss, równie dobą matrycę. Do tego ma dwustopniowy klawisz - ktory wciśnięty do połowy uruchamia autofocus, co ciekawe dioda lampy błyskowej jest użyta do AutoFocus'u.

 

Do tego mamy bardzo dobry wyswietlacz, dużą baterię i sporo ciekawych aplikacji - jak wpełni funkcjonalna glosowa nawigacja OffLine, za którą w Androidzie musimy zapłacią w okolicach 100 zł (Automapa czy Tom Tom).

 

Tak więc dla osób, które chcą po prostu użytkować telefon Nokia Lumia 720 jest idealna.

 

Muzyka i telefon - powiem tak najlepiej kupić PORZADNE słuchawki :) i przy zmianie telefonu mamy problem z głowy. Ja sam używam dwóch słuchawek : jedne to AKG K-326 - sportowe słuchwki, których uzywam jak jeżdżę na rowerze i w sytuacjach, gdzie muszą sie trzymać na uszach i nie spadać. Drugie moje słuchawki to Sennheiser IE-60 - drogie, ale warte ceny.

AKG przeżyły :) 2 telefony :) Lumia 720 jest 3 - Senki kupiłem w tym miesiącu i "zaliczyły" tylko Lumię :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił Nokię Lumię - za 1400 zł spokojnie kupisz Lumię 720 - która zarówno SGS2 jak i L9 bije na głowę.

 

Jeśli nie Masz zamiaru "bawić" się we wgrywanie Romów, kombinowanie to polecam Lumię. Szybki, stabilny, łatwy w obsłudze - sam się przesiadłem na Lumię 720 z Samsunga Galaxy S4 i nie żałuję. 

Działa rewelacyjnie - do tego dostajemy w gratisie porządną nawigację głosową OffLine.

 

Jesli telefonu używasz do dzwonienia, muzyki, internetu i grania to Lumia 720 jest doskonała. Nie musisz się martwić zacięciami, zamulanie Androida - tu wszysttko zasuwa jak szalone. Aplikacji i Gier w sklepie jest cała masa. Do tego Lumia 720 ma bardzo dobry aparat.

 

Wg mnie zamiast kupować "starocie" z Androidem lepiej kupić "świerzy" sprzęt jakim jest Lumia 720.

 

Na Androidzie też nie trzeba wgrywać Romów i wszystko działa, a plusem jest to że jak kogoś najdzie ochota to właśnie ma taką możliwość. Jak ty przesiadłeś się z S4 na 720 to gratuluję...W grach Lumie są lepsze ? Nie mówię o płynności samego systemu tylko samych gier, udowodnij to, powodzenia z 512 RAMu.

 

 

Co oznacza ZAMKNIETY? Jeśli nie mamy zamiaru bawić się we wgrywanie ROMów to zamkniety system nam nie przeszkadza. Prawda?

 

Aplikacji jest dużo, praktycznie mamy kazdy odpowiednik z Androida. W bardzo wielu przypadkach apki na WP8 sa tańsze niż na Androida - sam tego doświadczyłem z paroma aplikacjami.

 

Mx_Fan - napisał, że nie bedzie się bawil w customowe Romy, chce PO PROSTU uzywac telefonu.

 

Za Nokią Lumią 720 przemawia jeszcze jedno : bardzo bobry aparat - L720 BIJE na głowę wszystkie wymienione u telefony. Ma bardzo dobry i jasny (1.9) obiektyw Carl Zeiss, równie dobą matrycę. Do tego ma dwustopniowy klawisz - ktory wciśnięty do połowy uruchamia autofocus, co ciekawe dioda lampy błyskowej jest użyta do AutoFocus'u.

 

Do tego mamy bardzo dobry wyswietlacz, dużą baterię i sporo ciekawych aplikacji - jak wpełni funkcjonalna glosowa nawigacja OffLine, za którą w Androidzie musimy zapłacią w okolicach 100 zł (Automapa czy Tom Tom).

 

Tak więc dla osób, które chcą po prostu użytkować telefon Nokia Lumia 720 jest idealna.

 

Muzyka i telefon - powiem tak najlepiej kupić PORZADNE słuchawki Dołączona grafika i przy zmianie telefonu mamy problem z głowy. Ja sam używam dwóch słuchawek : jedne to AKG K-326 - sportowe słuchwki, których uzywam jak jeżdżę na rowerze i w sytuacjach, gdzie muszą sie trzymać na uszach i nie spadać. Drugie moje słuchawki to Sennheiser IE-60 - drogie, ale warte ceny.

AKG przeżyły Dołączona grafika 2 telefony Dołączona grafika Lumia 720 jest 3 - Senki kupiłem w tym miesiącu i "zaliczyły" tylko Lumię Dołączona grafika

 

Po co tyle caps locka ? Dołączona grafika Nie chodzi nawet o ROmy, jest zamknięty poprzez mniejsze możliwości nawet bez ROMów w stosunku do Androida czy Symbiana. Już pisałeś o ROMach, ale się powtarzach, o liczbie aplikacji też, z tym że nadal jest ich mniej. Może ci się z 920 albo 1020 pomyliło, bo 720 tragicznego aparatu nie ma, ale jest gorszy od starej Nokii N8 i to naprawdę widocznie. Dwuspustowy autofocus...cóż za innowacja Dołączona grafika przydatny i tyle. Nie wiem co brałeś, ale zbyt koloryzujesz, 720 to niezły telefon, ale ty znacznie przesadzasz, co do nawigacji warto pamiętać, że nie jest głobalna, niektórzy też narzekali na jakość rozmów, rozdzielczość nie dzisiejsza, 512 vs 1GB w 820 (512 to mało na przyszłość), 820 ma również LTE, a pisząc o przesiadce z S4 się ośmieszasz. Czy to będzie najwyższy model HTC jak One/One X+, Samsunga SIII/IV, iPhone - każdy będzie przeważnie lepszy od 720 bo to jest model niższy od 920,1020 i także 820 na pewno (tutaj globalna licencja, a nie jak na 720 Dołączona grafika), 720 to  mid-range i nic więcej. Bo z tego co napisałeś to wyszło, że 720 to najlepszy telefon na świecie, najwyższe modele konkurencji nie mają szans...a to bajki.To oczywiście dobry telefon, w swojej klasie często lepszy od konkurencji o ile komuś pasuje system, a cena na allegro często wynika z tego, że telefony z Windows Phone są mniej popularne i szybciej tracą na wartości, szczególnie pierwsza seria, teraz trochę lepiej, ale to głównie u nas, chyba z sentymentu Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zamkniętego OS - to chodzi mi o wgrywanie aplikacji czy innych plików .

 

W WP8 trzeba Zune czy innego dodatkowego softu , w iOS ITunes a przy Andku po prostu instalujesz sterowniki do danego modelu ( albo i nie ) lub przestawiasz telefon w tryb pamięci masowej i możesz wrzucać co chcesz .

 

Albo wyciągasz kartę microSD i na nią z pomocą czytnika wrzucasz co potrzeba .

 

Co tego dochodzi dostępny kod samego systemu co w dużym stopniu ułatwia pisanie softu pod niego . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chicony - twój post o tym, że 512 MB RAM - PRZESZKADZA w grach świadczy, że NIE WIESZ o czym piszesz. Na dziś jest tylko parę gier, które by wymagały 1 GB - i z tego co pamiętam nawet najnowsze Halo: Spartan Assault SPOKOJNIE działa na 512 MB.

 

Po drugie Chicony - proponuję wrócić do szkoły i nauczyć się CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM - kolega Mx_Fan - napisał cos o SPORADYCZNYM graniu - więc 512 MB RAM mu nie będzie przeszkadzać. Przedstawił KONKRETNE wyliczenia i KONKRETNE telefony. W tym konktretnym PRZEDZIALE cenowym mieści się Lumia 720, która jest znacznie lepsza od S2 czy L9.

 

A czemu CapsLock ? Może dla tego, że niektórzy (nie będe pokazywał palcami :) ) nie umieją czytać ze zrozumieniem.

 

Podsumuję :

 

Lumia 720 jest znacznie nowoczesniejszym, szybszym i lepszym telefonem niż LG L9 czy Samsong GS2. Dla osób jak Mx_Fan, którzy sporadycznie grają tych parę gier wymagających 1GB RAM nie robi róznicy.

 

Tak więc odpowiadajac na zarzuty Chicony, Nokia Lumia 720 jest NAJLEPSZA W KONKRETNYM przypadku - gdy mamy ograniczenia cenowe i założenia użytkowe. Ja nigdzie nie twierdziłem, że jest najlepsza w ogóle. 

 

I na koniec - piszę o L720 - opcją jest Lumia 820 - ma 1GB RAM'u to jakby ktos patrzył na cyferki a nie rzeczywiste zastosowania Dołączona grafika ALE ma mniejszy akumulator. Dla mnie pojemnośc baterii jest bardzo wazna, dlatego ja wybrałem L720 a nie L820.

Edytowane przez Rhavir
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...