Skocz do zawartości
g71a

Moje projekty

Rekomendowane odpowiedzi

g71a: Mam nadzieję, że się nie obrazisz - właśnie robie blok podobny do Jednego z Twoich 

Dołączona grafika 

W planie jest zakończenie pracy jutro nad podstawą...

Fajny projekt. Domyslam sie wlot wody umieszczony będzie na środku bloku ??? Jak go wykonasz i przetestujesz to wżuć na forum jakieś wyniki. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosc ciekawa jest tak konstrukcja  

tyle ze mnie bardziej teraz interesuje jak bedziw wygladala obudowa i gdzie bedzie wylot

proszę:

 

Dołączona grafika

 

wlot na środku, wyloty po bokach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie wyglądać podobni - tyle, że przekręciłem całą górę o 45 stopni oraz cały blok jest wyższy samej miedzi jest 2cm. Wymiary mojej wersji to 45mm na 55mm na ok 27mm. Zakończyłem zabawę brzeszczotem - teraz muszę trochę przeszlifować i zabieram się za plexi. Połączenie plexi i miedzi jest na 6 śrub, no i oczywiście uszczelkę między tymi dwoma materiałami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem. Ale nie zrobisz raczej go na frezarce manualnej. A jeśli cnc to można bardziej go zaokrąglić przez co zmniejszyć opory przepływu. Prześlij mi mailem projekt to pokażę ci o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosc ciekawa jest tak konstrukcja  

tyle ze mnie bardziej teraz interesuje jak bedziw wygladala obudowa i gdzie bedzie wylot

proszę:

 

Dołączona grafika

 

wlot na środku, wyloty po bokach

Podoba mi sie ten projekt . Ciekawe jak sprawdzi sie w praktyce. :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno wyczuc :) - generalnie to ciezko byloby mnie przekonac do dania wuiecej niz 100zl za blok - roznice nie sa az tak wielkie :) no chyba ze to byloby cos faktycznie extra - ale 100 to i tak duzo :) niestety rozumiem ze koszty wykonania sa wysoie i licze sie z tym :) dlatego pytalem ile bys wyliczyl cee takiej zabawkibo wydaje sie wydajna

Oczywiście czytałeś teścik : http://www.dzikie.net/index.php?mode=1&cel...el=bloki_test_2

Mnie też ciężko przekonać do wywalenia sporej (>100PLN) kaski na blok ... ale jak AC potrafi kosztować po 150 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie cena nukleona jest o jakies 60 pln za wysoka

przciez konstrukcja nulkeona jest tak prosta ze az glupia

wlot nad jadrem dwa rzedy finów po kilka w szeregu i dwa wyloty

gdyby kosztowal 100pln byl by najlepszym i w miare tanim blokie ktory kazdy by kupil bez namyslu

a przy 165 trzeba juz sie zastanowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to ten bloczek z dwoma wylotami lekkim stylem pobije nukleona! Tylko zależy jaka będzie cena!

Bo to liczy się chyba nawet bardziej niż wydajność, na naszym (czytaj biednym) rynku! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nukleon MOZE tyle kosztawac bo nie ma konkurencji - wiec mnie to nie dziwi - nie sadze zeby mate zarazbial krocie bo jakosc wykonania ma bardzo wysoka, ale z drugiiej strony za pomysl i chec wykonywania seryjnie tez mu sie cos nalezy - zwazywszy ze jest jednym z nielicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przestancie sie rozwodzic nad cena Nukleon'a. Jak wam sie nie podoba to trudno. Jest jaka jest.

Fakt, ze nie ma konkurencji, a polowa z Was moze zrobic super blok za flaszke wodki, ale wezcie pod uwage, ze produkty Mate'a musza i sa najlepszej jakosci.

Nie ma mowy o robieniu czegos na lewo. Material i frezowanie w takim wypadku musza swoje kosztowac.

 

2. Sinus > na jakiej podstawie to wnoskujesz? Niestety na oko to sobie mozna...

 

3. Kosntrukcja bardzo fajna, ale strasznie trudna do wykonania. Zrobienie czegos takiego, BARDZO DOBREJ JAKOSCI, najdokladniej jak sie da to sporo pracy, a to odbije sie na cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g71a: Mam nadzieję, że się nie obrazisz - właśnie robie blok podobny do Jednego z Twoich  

Dołączona grafika  

W planie jest zakończenie pracy jutro nad podstawą...

Sorry, ale jakbyś,mógł jakieś wymiary, domyślam się że podstawa 50x50

ale grubość, wysokość tej piramidki ? Może by sie dało ,,wydłubać,, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g71a: Mam nadzieję, że się nie obrazisz - właśnie robie blok podobny do Jednego z Twoich  

W planie jest zakończenie pracy jutro nad podstawą...

Sorry, ale jakbyś,mógł jakieś wymiary, domyślam się że podstawa 50x50

ale grubość, wysokość tej piramidki ? Może by sie dało ,,wydłubać,, :D

Gdzieś podałem wyżej wymiary i było to ok 45mmx55mmx20mm - zresztą po co Ci wymiary - dopasuj wymiary do kawałka miedzi jaki posiadasz...Jak coś Ci to pomoże to dodam, że podstawa to ok 2mm więc ścięta piramidka ma 18mm wysokości, górna krawędzi piramidki ma 16mm dolna 28mm.Ale mo blok jak już pisałe trochę się różni (jest taki jak zaprezentował ostin_powell tyle, że trochę inne proporcje) - jak będę miał jak zrobić zdjęcie to zaprezentuję (ma ktoś cyfraka i chciałby go udostępnić na chwilę?) Jutro może będzie już pierwsze wodowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej by było gdyby ta piramidka nie miała tych narożników??? albo może wogóle najlepiej przeciać je jeszcze przez środek żeby woda tamtędy waliła... :twisted:

bo one mogą być trochę zbyt "masywne" i woda może kiepsko odprowadzać z nich ciepło...

ps.niedawno frezowałem bloczek też z takimi pręcikami...bloczek będzie miał wymiary 80x70...pręciki zajmują powierzchnię 50x50...dno - 3 mm;pręciki wysokie na 7 mm i mają wymiar 2x2;top z plexi;kanały między pręcikami o szerokości 2 mm...jak tylko kuzynka pożyczy mi cyfraka to wrzucę foty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...