Skocz do zawartości
lewozmywak

MSI HD7950 ? Czy bardzo zwaliłem nie kupujac Gigabyte?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiając kompa niestety w ostatniej chwili wykupili mi Gigabyte HD7950 WF3... jedyną na chipsecie HD7950 była : MSI HD7950 3GB 384 PCI-E GDDR5 OC ... 

Pomyślałem a co tam po co mam czekać, pewnie dużej różnicy nie będzie. Chociaż teraz po fakcie, i dania zaliczki nachodzą mnie wątpliwości... 

Dużo straciłem nie czekająć na dostawę wersji Gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowych rewizji chłodzenie nie jest ograniczeniem a lipny kontroler i pamięci. Po prostu po oc bedzie troche głośniej, ale w mozliwosiach oc pomiedzy tymi chlodzeniami nie bedzie wiekszych roznic.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI 7950 OC i nie narzekam. Głównie dlatego, że radki 79xx od MSI to chyba obecnie jedyne referenty, które mają możliwość zmiany vcore. Tak więc jeśli zamierzasz zmienić chłodzenie to możesz z tej karty wycisnąć nawet więcej, niż z WF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tą MSI i nie narzekam na samą wydajność i temperatury pracy, choć przyznaję, że chłodzenie do najcichszych nie należy.

 

Takie małe info na temat OC - bez ruszania napięcia karta spokojnie wyciąga takty 960/1575 (myślę, że pamięci mogłyby spokojnie więcej, jeszcze dalej nie próbowałem ich cisnąć), a tempy rdzenia nie przekraczają 80*C, choć niestety wentyl hałasuje jak porządna suszarka, ale mowa tu o furmarku - w grach nie jest aż tak źle.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...