Skocz do zawartości
zorkus

[Cały blaszak] Gry i Edycja materiałów FullHD [5000-6000zł] - Prośba o ocenę podezpołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdecydowaną część podzespołów już posiadam (każdy jeszcze w pudełkach) lecz tak chciałem się zapytać co o nich sądzicie a co ważne co byście wymienili.
 

 

1. Corsair Carbide Series 400R Mid-Tower Gaming Chassis, Black (CC-9011011-WW)

2. 4x Be quiet! Silent Wings 2 140mm PWM BQT T14025-MF-PWM BL031.

3. Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

4. Asus P8Z77-V PRO Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE/WIFI)

5. Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX (BX80637I73770K)

6. Be Quiet! Dark Rock Pro 2 (BK017)

7. Kingston 2x8GB 2133MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Beast Series (KHX21C11T3K2/16X)

8. Asus Radeon HD7970 3072MB DDR5/384bit DVI/DP PCI-E (1000/5600) (wer. OC - TOP) (wentylator DirectCU II) (HD7970-DC2T-3GD5)

9. OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G 2,5 128GB, SATA/600

10. APC LE1200I Automatyczny regulator napiecia 1200VA

Monitory zostawiam takie jakie miałem jak i mniej ważne podzespoły jak klawiatura myszka i słuchawki.
1. 2x Monitor Samsung SyncMaster 2343BW LS23MYZABC
2. Cordless Desktop Comfort Laser
3. LOGITECH HEADSET G930

 

System będzie Windows 7 może w przyszłości Windows 8.

Co byście wymienili i dlaczego ? czy jest to coś warta konfiguracja ?

Do edycji materiałów FullHD z kamery zamierzam dokupić dwa dodatkowe dyski SSD.

Maszyna ma też posłużyć jako zabawka do gier.

Proszę o waszą opinię bo już głupieje.

PS. Wiem, iż jest to nietypowe pytać się już jak ma się część podzespołów lecz jak rozdawali i nie bili to brałem i nie pytałem.
PS2. Jak mocno takie coś podkręcić ?

Edytowane przez zorkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory za drogie , spokojnie starczyły by o połowę tańsze Enermaxy .

 

Płyta droga , także chłodzenie CPU . 

 

Zasilacz  i ramy to przerost formy nad treścią i wywalanie kasy w błoto w jednym - do I7 i HD7970 spokojnie starczy dobre 550W , ram można mieć o połowę taniej .

 

Zamiast HD7970 brał bym GTX770 - równie szybka a CUDA przyda się przy edycji filmów . 

 

SSD - lepszy i tańszy jest Samsung 840 Pro . 

 

Dziwią mnie tacy jak ty - najpierw kupią sprzęt a potem się pytają czy dobrze wybrali . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie tacy jak ty - najpierw kupią sprzęt a potem się pytają czy dobrze wybrali . 

Wiele zbiegów okoliczności spowodowało iż wylądowałem z takimi podzespołami, częściowo już na moim wyposażeniu. Linki do sklepów dałem tylko by było komuś łatwiej zobaczyć z czym co się je. Dlatego postanowiłem się popytać czy coś to ze sobą przestawia bo jak nie to sobie posprzedaje i kupie odpowiednie podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...