Skocz do zawartości
POWER BY AMD

gf3 ile mi najwiecej 3d mark pokaze

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazyliscie an jakim systemie bylo te 13500 punktow ?:) i gdzie sa Ci ludzie co mi wmawiaja ze win 2000 to nienadaje sie do grania itp ? :D

 

 

Ostatnio robilem male test - jaki wpływ na wynik w 3d marku mają ustawienia ramu (na mobo)

 

FSB 147 Pamieci Medium - procek 2055 Radek 250/250 Wynik 3dMarka 8570

 

FSB 133 Pamieci na Top Performance - procek 1873 Wynik 3dMarka 9320

 

Wnioski sa proste roznica w procku 182 mhz, nizsze fsb, ale zato ostre timingi pamieci i wynik 3dmarka wiekrzy o 750 punktow.

 

Pewno więkrzosc z Was juz to wiedzialo, ale  tak dla malego uswiadomienia i przypomnienia :) bo Widze ze kcecie dawac ogromne fsb co bypogonilo proca, ale pewno timingi trzeba bedzie obnizac...

#mam za was kciuki, pozdro

jak tak to jaie timingi mozna najmniejsze ustawić bo mam fajne pamieci i tak bym sobie popróbował ale nie wiem żeby nie przegiac bo mam teraz 4 2 2 2 i chodzi bez mru mru tylko ni wiem kture na ile myslałem ze może 4 1 1 2 ale czy ktos tyle ustawiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10192 a tu mas zwynik z 12x166 i reszta tak samo 

 

i nie ma nawet 200pkt.

Niemożliwe coś masz nie tak,może pamięci na grafie są nie stabilne albo coś innego , ja na swoim procu jak widzisz mam 9217pkt a to przecierz 1733Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10192 a tu mas zwynik z 12x166 i reszta tak samo 

 

i nie ma nawet 200pkt.

Niemożliwe coś masz nie tak,może pamięci na grafie są nie stabilne albo coś innego , ja na swoim procu jak widzisz mam 9217pkt a to przecierz 1733Mhz

no może na taktowaniu powyzej 2ghz nie ma już tej róznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyliscie an jakim systemie bylo te 13500 punktow ?:) i gdzie sa Ci ludzie co mi wmawiaja ze win 2000 to nienadaje sie do grania itp ? :D

 

 

Ostatnio robilem male test - jaki wpływ na wynik w 3d marku mają ustawienia ramu (na mobo)

 

FSB 147 Pamieci Medium - procek 2055 Radek 250/250 Wynik 3dMarka 8570

 

FSB 133 Pamieci na Top Performance - procek 1873 Wynik 3dMarka 9320

 

Wnioski sa proste roznica w procku 182 mhz, nizsze fsb, ale zato ostre timingi pamieci i wynik 3dmarka wiekrzy o 750 punktow.

 

Pewno więkrzosc z Was juz to wiedzialo, ale  tak dla malego uswiadomienia i przypomnienia :) bo Widze ze kcecie dawac ogromne fsb co bypogonilo proca, ale pewno timingi trzeba bedzie obnizac...

#mam za was kciuki, pozdro

jak tak to jaie timingi mozna najmniejsze ustawić bo mam fajne pamieci i tak bym sobie popróbował ale nie wiem żeby nie przegiac bo mam teraz 4 2 2 2 i chodzi bez mru mru tylko ni wiem kture na ile myslałem ze może 4 1 1 2 ale czy ktos tyle ustawiał?

 

 

z tym Top Performance niewyrazielem sie jasno, w biosie na plytach Gigabyte jest taka opcja i ona ustawia timingi wlasnei takei jak Ty masz.

Teraz jade na takim fsb na jakim wytrzymuja mi pamieci natym trybie TopPeroformance, a procka pogonilem juz mnoznikiem, i z moimi ramami 266 jest tak najwydajniej, a nie jak mysllem wczesniej, ze wysoie fsb ale timingi gorsze....

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ja mam narazie 270 na gpu ale dlatego że skończyła mi sie skala w power stripie ale mam już na to sposub i teraz czekam tylko aż mój asus wruci z serwisu i też 12000 chcem zobaczyć

Ludzie! przeciz w power stripie ustawisz skale jak chce klikasz dwa razy na rysuneczki pod suwakmi i tam ustawiasz jaka ma być. To ja to odkryłem czy co bo już takich tekstów że sie komuś skala kończy czytałem już kilka na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no ładnie ja mam narazie 270 na gpu ale dlatego że skończyła mi sie skala w power stripie ale mam już na to sposub i teraz czekam tylko aż mój asus wruci z serwisu i też 12000 chcem zobaczyć

Ludzie! przeciz w power stripie ustawisz skale jak chce klikasz dwa razy na rysuneczki pod suwakmi i tam ustawiasz jaka ma być. To ja to odkryłem czy co bo już takich tekstów że sie komuś skala kończy czytałem już kilka na forum...

no to chyba to odkryłeś bo ja tego nie wiedziałem ale fajna sprawa z ym jest no to zaraz zobacze ile mi najwicej gf3 poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do ilu masz pamięc podkręconą tak jak w podpisie????

ja bez dodatkowego chłodzenia 260 GPU i 580 pamieć- więcej nie brałem bo też mi się skala skończyła :wink: ale moze zobacze z power stripem a przy ustaw. 250/550 mam cos około 10300 marków przy 1800MHZ

 

 

 

w nowych detonatrorach w cool bits mozna kręcic gpu do 400mhz a pamic do 1,08ghz zobacz a moze akurat ruszy :lol: :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do ilu masz pamięc podkręconą tak jak w podpisie????

ja bez dodatkowego chłodzenia 260 GPU i 580 pamieć- więcej nie brałem bo też mi się skala skończyła  :wink:  ale moze zobacze z power stripem a przy ustaw. 250/550 mam cos około 10300 marków przy 1800MHZ

Jak masz 260 bez dodatkowego chłodzenia to z jakims fajnym chodzeniem to bys chyba z 300 wyciagnol ja na ztunigowanym gf mam 270 na gpu i może jeszcze z 5 mhz góra choc 270 mam full stabil ale na tym orginalnym chłodzeniu d gainwarda to mi sie wykrzaczał zprzy 235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie dałem srebną pastę pod gpu; moe ym więcej pociągnoł bo ten standardowu coolerek <span style="color:red;">[ciach!]</span>o warty tylko hałasuje, ale chyba nic nie bede robił bo po wakacjach mam zamiar zmienic ją na jakies ati (szkoda kasy na radiatorki itp wole odkładac na nową )

 

P.S sorry za literówki ale zalałem klawiature i niekótre klawisze nie działają zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie dałem srebną pastę pod gpu; moe ym więcej pociągnoł bo ten standardowu coolerek <font color="#FF0000">[ciach!]</font> warty tylko hałasuje, ale chyba nic nie bede robił bo po wakacjach mam zamiar zmienic ją na jakies ati (szkoda kasy na radiatorki itp  wole odkładac na nową )

 

P.S sorry za literówki ale zalałem klawiature i niekótre klawisze nie działają zawsze

Aradiatorki to warto bo gainward to je na taśme 2 stronna przykleił i <span style="color:red;">[ciach!]</span>o daja a myslisz że dla czego one nie sa nigdy ciepłe ja wiem jak przylkejame swoje. Ale mam nowy patent chyba sobie jeszcze zmienie chodzenie i wstawie jakiegoś radiatora z miedziano podstawka i wentylem 80x80 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak temperaturka bo u mnie jak dotkne na "plecach" w miejscu GPU to więcej niz 10 sekund nie wytrzymam bo tak paży ( oczywiście cały czs nie mma tak podkręconej tylko okazjonalnie o testów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyliscie an jakim systemie bylo te 13500 punktow ?:) i gdzie sa Ci ludzie co mi wmawiaja ze win 2000 to nienadaje sie do grania itp ? :D

 

 

Ostatnio robilem male test - jaki wpływ na wynik w 3d marku mają ustawienia ramu (na mobo)

 

FSB 147 Pamieci Medium - procek 2055 Radek 250/250 Wynik 3dMarka 8570

 

FSB 133 Pamieci na Top Performance - procek 1873 Wynik 3dMarka 9320

 

Wnioski sa proste roznica w procku 182 mhz, nizsze fsb, ale zato ostre timingi pamieci i wynik 3dmarka wiekrzy o 750 punktow.

 

Pewno więkrzosc z Was juz to wiedzialo, ale  tak dla malego uswiadomienia i przypomnienia :) bo Widze ze kcecie dawac ogromne fsb co bypogonilo proca, ale pewno timingi trzeba bedzie obnizac...

#mam za was kciuki, pozdro

jak tak to jaie timingi mozna najmniejsze ustawić bo mam fajne pamieci i tak bym sobie popróbował ale nie wiem żeby nie przegiac bo mam teraz 4 2 2 2 i chodzi bez mru mru tylko ni wiem kture na ile myslałem ze może 4 1 1 2 ale czy ktos tyle ustawiał?

 

 

z tym Top Performance niewyrazielem sie jasno, w biosie na plytach Gigabyte jest taka opcja i ona ustawia timingi wlasnei takei jak Ty masz.

Teraz jade na takim fsb na jakim wytrzymuja mi pamieci natym trybie TopPeroformance, a procka pogonilem juz mnoznikiem, i z moimi ramami 266 jest tak najwydajniej, a nie jak mysllem wczesniej, ze wysoie fsb ale timingi gorsze....

pozdro

 

na tym ustawieniu top performance to nie można za dużo podnieść fsb , lepiej jest je wyłączyć i ustawić timingi ręcznie ja przy włączonym top performance nie moge odpalić kompa na fsb 166 a przy wyłączonym chodzi stabilnie na fsb 180 . a co do wydajności to na włączonym top performance i fsb 140 miałem w 3dmark2001 7150pkt a na wyłączonym i fsb 166 7400pkt a na 180 7700 pkt ( przy wszystkich testach timingi miałem ustawione na 2-2-2-6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde troche sie zdolowalem ...

czy na GF4 mx 440 ( nie podkrecona ) i sprzecie jak w podpisie 3500 punktow w 3dmark 2001 to dno ?

Pewnie że dno, ja w podpisie mam 6100 :) bez krecenia niczego.

PS. juz nie mam tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście troche masz mało punktów. Ja z Gainward GF 3 PP!!! Ti 200 (Ti/450) Proc - 200, Pam - 451 3DMark2001 Demo, konfig. taka jak w opisie, przy 800x600 32 otrzymałem 4197. (To jest mało czy duze z tego sprzętu ???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja na sprzecie w podpisie mam ~9600 pkt 3k1 , karta smiga na detkach 40.72 - wiecej nie podkrecalem bo mam pietra narazie ;)

 

ps. jesli ktos z was pracuje na GA-7VAX-A prosilbym o kontakt.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garfike mam nie krecoana.....a po zmianie biosu z 1.3 na 1.5 punkty w 3dmarku 2001 skoczyly do 6325......

 

grafika w trybie "enchanced mode" (czy jakos tak) 200/450 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o bios plyty glownej oczywiscie

garfike mam nie krecoana.....a po zmianie biosu z 1.3 na 1.5 punkty w 3dmarku 2001 skoczyly do 6325......  

 

grafika w trybie "enchanced mode" (czy jakos tak) 200/450 mhz  

 

 

Trovao Wysłany: 07 Lip, 2003 21:45    Temat postu:  

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

... ja na sprzecie w podpisie mam ~9600 pkt 3k1 , karta smiga na detkach 40.72 - wiecej nie podkrecalem bo mam pietra narazie  

 

ps. jesli ktos z was pracuje na GA-7VAX-A prosilbym o kontakt.  

 

Pozdrawiam  

 

 

DareDevil Wysłany: 07 Lip, 2003 19:23    Temat postu:  

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Aha. Który procek jest wydajniejszy do gier ??? Celek czy Dno ??  

 

 

Wosiu Wysłany: 07 Lip, 2003 17:24    Temat postu: :)  

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

On ma durona a ty celerona wiec to jest roznica a poza tym moze ona ma podkręconą grafe w podpisie tego nie widac ale moze ma  

 

 

DareDevil Wysłany: 07 Lip, 2003 11:36    Temat postu:  

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ja miałem na 633@790 MHz tylko 4197. Procki "podobne", grafa ta sama, a ja mam zawsze mniej (od wszystkich, co mają podobny sprzęt). Od czego to zależy ???  

 

 

cyra Wysłany: 07 Lip, 2003 11:20    Temat postu:  

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

ja na tym co w podpisie mam ok. 6260  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja na sprzecie w podpisie mam ~9600 pkt 3k1 , karta smiga na detkach 40.72 - wiecej nie podkrecalem bo mam pietra narazie ;)

 

ps. jesli ktos z was pracuje na GA-7VAX-A prosilbym o kontakt.

 

Pozdrawiam

to masz jakos mało jak na to co masz w podpisie conajmniej 10700 powinieneś zobaczyć z takim procem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde troche sie zdolowalem ...

czy na GF4 mx 440 ( nie podkrecona ) i sprzecie jak w podpisie 3500 punktow w 3dmark 2001 to dno ?

strasznie slabo :? polecalbym formata, zabawe w sterowniki (4in1, dentki itd :P), potem jakis oc. Ja na tym co w podpisie mam ponad 5900 3dmarkow. Nawet jesli masz 64 bitowa ta karte to taki wynik jest strasznie niski...

 

P.S afair to kiedys kalwas mial spokojnie ponad 6k na gf4mx

Ja na swoim GF 4 440 MX po lekkim podkręceniu mam prawie 6 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do Vmoda mojego Leadteka3ti200 - mozecie mi zapodac schemat vmoda do niego (gf3ti200) , pozatym jak na razie karta kreci mi sie na 278/570 bez krzakow - 11098 pkt na 1700+ @12x166 srednie timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do Vmoda mojego Leadteka3ti200 - mozecie mi zapodac schemat vmoda do niego (gf3ti200) , pozatym jak na razie karta kreci mi sie na 278/570 bez krzakow - 11098 pkt na 1700+ @12x166 srednie timingi

 

TO OSTRO MASZ NA GPU JAKIE masz chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jak to był badziewny blok to chyb sobie kupie jakiś lepszy i bede miał 300 mhz na gpu na miom gf3 ale to ile by mie wyszło kupić całe osprzętowanie do takiego pożądnego bloku na sama grafike jestem poważnie zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...