Skocz do zawartości
13lukiz13

Wymiana pentium 4 na e2180 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad wymianą mojego wysłużonego p4 524 3,06 GHz na e2180 którego cena oscyluje w okolicy 40 zł. Czy jest w tym sens. Nie gram dużo ale w kilka produkcji bym zagrał a ta wymiana jest dość tania i jestem ciekaw czy warto. Poza tym zastanawia mnie czy mój zasilacz da radę bo to "no-name". Gry o które mi chodzi to Fifa, Dark Souls, Empire Total War, Prototype i pewnie parę jeszcze się znajdzie ale raczej nic z super nowości na super nowych silnikach graficznych. Rozdzielczość w jaką celuje to 720p. Mój obecny konfig;
 

Proc: P4 524

Płyta: Asus P5VD2-MX

Grafa: Radon 4650 HD (z nieznanych mi przyczyn nie włącza się chłodzenie, dopiero jak sam parę razy zakręcę to zaskoczy i chłodzi normalnie [sterowniki i nowa winda sprawdzane nic nie pomaga])

Ram: 3Gb (2+1)

Zasilacz Altis ATX-300pt 300W

Co o tym myślicie da radę coś z tego zrobić ? Kasy zbytnio nie mam może ewentualnie jeszcze bym 100 zł mógł dorzucić ale wolałbym nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić się na pewno da ( zasilacz jeżeli sobie radził z P4 to z tym bez problemu (mniejsze zużycie energii), płyta obsłuży procesor najwyżej będziesz musiał zaktualizować bios), ale spójrz jeszcze na e4600 wyższa wydajność, a podobna cena. Jaki będzie wzrost wydajności w grach nie jestem pewny. Jednak według mnie się opłaca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze Altisa były montowane w wielu kompach ( z vobisa ) i konstrukcja jego "niby noname" jest dobrej jakości.

Jedyna ich wada to piszczenie na std-by.

Co do wentyla to wymień go bo upalisz grafe ( jak zapomnisz)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Komp faktycznie był z vobisa. Koszt nie duży a przynajmniej filmy hd powinny normalnie chodzić. Mam jeszcze pytanie.

1. Moja płyta ma chyba zablokowaną możliwość OC a słyszałem że te e2180 nieźle się kręcą da się to jakoś obejść czy może lepiej szukać e4600/E6400 bo zawsze ma wyższe takty ?

2. Jeśli da się to obejść to mogę z tym zasilaczem i box-owym chłodzenie ryzykować i kręcić czy raczej strach ruszać ?

3. Jeśli bez oc to wybór pasty ma jakieś znaczenie czy mogę wziąć jakąś za 5-10 zł i powinna starczyć ? jeśli bd chciał oc to coś polecacie ?

4. Mogę zostawić moje Boxowe chłodzenie z p4 czy lepiej szukać e2180 z własnym chłodzeniem

5. Jakieś przeciwwskazania do tego procesora http://allegro.pl/sklep-e2180-dual-core-2x2000-1m-800-rok-gwar-i3340358287.html  ?

Edytowane przez 13lukiz13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...