Skocz do zawartości
czeslaw333

Jak zamontować wentylatory w obudowie dla najlepszej wydajności ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Otóż kupuję chłodzenie:http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-corsair-hydro-h100-cwch100-409444/

Do obudowy:http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-regnum-l50-pure-black-2xusb3-0-atx-ssd-ready-2x120mm-140-mm-bez-zasilacza-426471/

Jako że chłodzenie będzie montowane na górze wiąże się z tym konieczność przemontowanie jednego wentyla 120mm wyciągającego z góry na front jako wpychający.

I tu pojawia się moje pytanie, jak zamontować chłodzenie H100 aby uzyskań najniższe możliwe temperatury i dobrą cyrkulację. Czy wentylatory umieszczone na chłodzeniu H100

mają wypychać czy wpychać powietrze do obudowy ? Co wy polecacie

 

Nie wiedziałem czy umieścić temat w dziale chłodzenie cieczą/konwencjonalne ale myślę że jest w dobrym dziale bo temat dotyczy głównie standardowych wentylatorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mnóstwo poradników o ustawieniu wentyli w budzie - gdzie i w którą stronę mają "dmuchać".. wysil się i poszukaj pytając się wujaszka google.. To, że zakładasz chłodzenie corsaira nic nie zmienia w kwestii cyrkulacji powietrza w Twej obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wentylatory umieszczone na chłodzeniu H100 mają wypychać czy wpychać powietrze do obudowy ?

 

A po co miałbyś sobie wrzucać ogrzane przez chłodnicę powietrze do środka? Po drugie, skoro chcesz ją zamontować na górze, to bezsensem byłoby robić je jako wciągające (przeciwnie do konwekcji powietrza).

 

No i ogranicz trochę liczbę tych wentylatorów, po co tyle sobie hałasować? Ja bym zostawił 2 wentylatory na froncie jako wlotowe i na górze chłodnicę z wylotowymi. A jak Ci zależy na 6-ciu, to dorzuć jeden wlotowy na dół, obok zasilacza, a drugi wyciągający na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś szczególnym pedantem w kwestiach ciszy. "A po co miałbyś sobie wrzucać ogrzane przez chłodnicę powietrze do środka?" W takim wypadku przez chłodnice przepływałoby świeże i chłodniejsze powietrze niż to które jest już w obudowie co skutkowałoby zmniejszeniem temp. na procku na czym mi zależy bo zamierzam go podkręcać .  "od tego corsairowego wodnego dziadostwa i tak lepsza jest noctua nh-d14" Mylisz się kolego. Corsair jest wydajniejszy(mniejsze temperatury). Jeżeli chodzi o chłodzenie powietrzem to raczej skłaniałbym się w stronę Dark Rock Pro 2 ponieważ ma sporo niższe temperatury od Noctuy. Odnośnie hałasu to mogę zamontować za 40zł cichsze wentylatory ale osobiście trzymam komputer bod biurkiem a nie zaraz koło twarzy jak to większość geeków robi więc hałas a raczej szum będzie znikomy Dołączona grafika  Grant czy mógłbym się dowiedzieć co to za cooler i buda ? 

Edytowane przez czeslaw333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://chlodzenie.net/reviews/jak-poprawnie-wentylowac-obudowe-komputerowa/ - tutaj chłopaki się trochę naprodukowali, ale głównie dla chłodzenia tylko powietrzem.

Co do Corsair Hydro to najlepiej aby wnetyle pchały powietrze do góry - czyli wysysały z obudowy i pchały do góry.

W odwrotnej konfiguracji niepotrzebnie tłoczysz ciepłe powietrze do obudowy, szczególnie, że trzeba jakoś je jeszcze stamtąd wyprowadzić ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...