Skocz do zawartości
beriam

Rozbudowa leciwego PC

Rekomendowane odpowiedzi

  • [*]Zastosowanie komputera
: Użytek domowy [*]Maksymalna kwota : 3000 pln +- [*]Których części potrzebuję :Procesor, płyta główna, karta graficzna, dysk ssd 128gb [*]Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej tak [*]Rozdzielczość mojego monitora :1920x1200 [*]Specjalne wymagania : Cisza, jeśli chodzi o grafikę [*]Części z poprzedniego komputera : Sygnaturka oraz Thermalright archon [*]Własna propozycja zestawu : Intel z87 ? [*]Inne : atx czy matx ?

Dziś mi pękła żyłka, jeśli chodzi o grafikę i stwierdziłem, ze nie ma już co czekać na gwiazdki z nieba, tylko trzeba wsiąść byka za rogi i coś konkretnego zrobić z moim pc Dołączona grafika

 

Nie podaje przykładowych konfiguracji, ponieważ, nie ukrywam, wypadłem z obiegu i nie chce się zbłaźnić i liczę na wasza pomoc w dobraniu elementów, które wypisałem powyżej.

Zakładam, ze reszta podzespołów będzie mogla być wykorzystana, jeśli się mylę, proszę o wskazanie co trzeba będzie jeszcze wymienić.

 

Jeszcze mam tylko dylemat związany z formatem płyty głównej, ponieważ za chwile przeprowadzam, się na mniejszy metraż i obecna obudowa Aerocool s55, będzie z lekka za duża.Tak się składa, ze kiedyś kupiłem Silverstone TJ08-E, wiec chyba będzie to sensowniejsza opcja, tylko ten 180mm wentyl na froncie mnie przeraza Dołączona grafika

Może cos takiego ?

ASRock Z87M Extreme4 lub wersja ATX
Intel Core i5 4670K
Asus GeForce GTX 660 TI DirectCU II 2GB
Plextor PX-M5S Series PX-128M5S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego więcej do szczęścia nie potrzeba - sprzęt będziemy wymiatał zwłaszcza po OC:
 
Intel Core i5-4670K - 925 PLN
 
Asus Gryphon Z87 mATX - 600 PLN
 
Gigabyte GTX 760 WF3 OC - 1050 PLN
 
Plextor PX-M5S 128 GB - 425 PLN
 
Test procesora - LINK
 
Test karty graficznej - LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chociaż biorąc pod uwagę moje przeboje z obecna karta graficzna, dawno powinienem dać sobie spokój z MSI.

Prawda jest taka, ze gdyby Dfi nadal produkowało płyty główne, to nie było by tego postu Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wentylatora. Podłącz to pod niższe napięcie. Na minimalnych obrotach potrafią być ciche. Ja np. trafiłem sztukę której praktycznie nie słychać, jak zejdę dokładnie do progu prędkości startowej. Oczywiście jeżeli chodzi o przepływ powietrza to szału wtedy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, kombinowałem ale sam wentylator jest chyba trafiony, słychać prace łożysk, jeśli je posiada, takie są moje odczucia.

Pozostanę przy S55, w końcu to klasyk, zrobiony z konkretnego alu Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...