Skocz do zawartości
Mike-EmCe

i5 4670K - uszkodzona krawędź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w poniedziałek zakupiłem na agito procek i5 4670k + mobo Asus Sabertooth Z87. Intel przyszedł wczoraj i po otworzeniu zauważyłem rysę, która mnie zaniepokoiła. I teraz moje pytanie - czy jest to coś o co powinienem się martwić? Już montowałem nieraz różne procki, ale czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem. Płyty jeszcze nawet nie wysłali, więc za bardzo nie mam jak sprawdzić czy CPU jest sprawne. Z jednej strony wątpię żeby miało to jakikolwiek wpływ na OC, ale z drugiej nie mam pewności. Jak ktoś spotkał się już z czymś takim to z chęcią poczytam na ten temat, bo sam póki co nic w necie nie znalazłem.
 

post-202886-0-05636900-1374754072_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHS zabezpiecza rdzeń przed uszkodzeniem:)

Nasuwają się tylko 2 pytania:

-czemu procek jest w takim stanie, może to jakaś używka ?

-czy rdzeń nie został uszkodzony w wyniku upadku/uderzenia?

Podłączysz to zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHS zabezpiecza rdzeń przed uszkodzeniem:)

Nasuwają się tylko 2 pytania:

-czemu procek jest w takim stanie, może to jakaś używka ?

-czy rdzeń nie został uszkodzony w wyniku upadku/uderzenia?

Podłączysz to zobaczysz.

 

Tak na dobrą sprawę to naklejka fabryczna na pudełku była (razem z papierową z innej strony). Zakładam, że ktoś kto pakował go do pudełka w jakiś sposób go naruszył, lub maszyna co wyrabia ihs'y (nawet nie mam pojęcia w jaki sposób są wytwarzane).

Tak czy inaczej czekam na płytę główną i trzymam kciuki, żeby nie było żadnego problemu. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy często wypożyczają sprzęt do testów redakcjom, blogerom, overclockerom - jeśli wyglądał na otwierany, to mogłeś trafić taką sztukę i ciężko wróżyć co wylosowałeś. Niekoniecznie musi to być padaka, ale jakbyś później chciał sprzedać takiego CPU, to możesz być tylko stratny. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mike-EmCe jeżeli kupiłeś przez neta masz możliwość zwrotu towaru do 10 dni bez podania przyczyny. ja bym im tą przyczyną jednak podał i napisał coś w stylu - "wsadźcie sobie w zad używany sprzęt nie po to płacę ciężki szmal za nowy sprzęt żeby dostawać jakąś używkę" i przy okazji zrezygnowałbym z zakupu płyty głównej i jeżeli zapłaciłeś z góry to zażądałbym zwrotu kasy i kupił np w proline lub morele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zastanawiają mnie te plamki na środku. Jeśli cpu przyszło by razem z mobo, pewnie w "ferworze walki" nie zauważyłbyś nic.

 

zaodrze244, jakie 10 dni, jeśli cpu jest odpakowane a było w oryginalnym opakowaniu, z nienaruszonymi plombami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy często wypożyczają sprzęt do testów redakcjom, blogerom, overclockerom - jeśli wyglądał na otwierany, to mogłeś trafić taką sztukę i ciężko wróżyć co wylosowałeś. Niekoniecznie musi to być padaka, ale jakbyś później chciał sprzedać takiego CPU, to możesz być tylko stratny. 

Cóż w życiu bym nie pomyślał, że trafię na taki egzemplarz. Smaruję maila z zdjęciem do agito z pytaniem co mam z tym zrobić. Jak się wkurzę to zadzwonię, niech tylko coś zaczną odwalać. Crapu nie zamierzam dawać sobie wciskać. No ale zobaczymy co zrobią, po tym co się naczytałem to mam nadzieję, że nie będą mnie robić w konia i dadzą drugi procek bez takiej skazy. Dołączona grafika Jeszcze zastanawiam się czy nie wysłać im linka do forum, żeby widzieli, że nie stroję wymyślonych żartów.

 

Bardziej zastanawiają mnie te plamki na środku. Jeśli cpu przyszło by razem z mobo, pewnie w "ferworze walki" nie zauważyłbyś nic.

 

zaodrze244, jakie 10 dni, jeśli cpu jest odpakowane a było w oryginalnym opakowaniu, z nienaruszonymi plombami? 

Szczerze, to mój ślad. Dołączona grafika Zdaje mi się, że plomba na opakowaniu była ok. Ładnie się trzymała, nic podejrzanego w tym nie wyczułem. Chyba, że jest jeszcze dodatkowa plomba fabryczna na plastikowym pudełeczku w którym znajduje się sam procesor? Dołączona grafika Możliwe?

 

 

@Mike-EmCe jeżeli kupiłeś przez neta masz możliwość zwrotu towaru do 10 dni bez podania przyczyny. ja bym im tą przyczyną jednak podał i napisał coś w stylu - "wsadźcie sobie w zad używany sprzęt nie po to płacę ciężki szmal za nowy sprzęt żeby dostawać jakąś używkę" i przy okazji zrezygnowałbym z zakupu płyty głównej i jeżeli zapłaciłeś z góry to zażądałbym zwrotu kasy i kupił np w proline lub morele. 

Tak, przez neta, dlatego napiszę do nich. Ciekawe jaka będzie mobo. Mieli wysłać 24 i tego nie zrobili, może wyślą dzisiaj ale co mi po tym jak zaraz weekend, a czas wolny przepadnie. Dołączona grafika A chcę korzystać, bo we wrześniu jeszcze mam poprawki na uczelni...

Edytowane przez Mike-EmCe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę to naklejka fabryczna na pudełku była (razem z papierową z innej strony). Zakładam, że ktoś kto pakował go do pudełka w jakiś sposób go naruszył, lub maszyna co wyrabia ihs'y (nawet nie mam pojęcia w jaki sposób są wytwarzane).

Tak czy inaczej czekam na płytę główną i trzymam kciuki, żeby nie było żadnego problemu. Dołączona grafika

 

Nie rozumiem, to w końcu był fabrycznie zapakowany czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, to w końcu był fabrycznie zapakowany czy nie?

Naklejka normalnie na pudełku była z napisem fabric coś tam.

 

 

A pytanie do autora tematu i innych posiadaczy procków na lga. Nowy procesor ma na stykach wgłębienia po stykach podstawki? Przedmiotowy procesor ma takie ślady, wgłębienia?

Żadnych wgłębień nie zauważyłem na odwrocie z wyjątkiem jednego podejrzanego miejsca. Ciężko to opisać, a po zdjęciu widać to miejsce aczkolwiek gołym okiem dużo łatwiej dostrzec to. Bliżej niestety nie dam rady zrobić, bo obiektyw traci ostrość. Wygląda to tak jakby w tym miejscu, ktoś podważył PCB (co jest bardzo dziwne)! Nawet można powiedzieć, że wygląda tak jak naderwana folia plastikowa. Dodam, że jest to po tej samej stronie co ślad na IHS (ale na odwrocie tam gdzie styki)! Mniej więcej znajdują się w tej samej odległości od obu rogów

Przed wyjściem z fabryki zdarzają się w ogóle takie kwiatki???

post-202886-0-66444500-1374822846_thumb.jpg

Edytowane przez Mike-EmCe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zwróciłbym tego procka. Masz na to 10 dni od kupna, bez podawania przyczyny. Co to za dziwna skaza naśrodku IHS ? tam gdzie pisze model procesora te oznaczenia są dobrze  widoczne ? (pierwsze zdjecie). W ogóle  jakas dziwna sztuka. Na jakim serwiie hostujesz fotki ? :D Co sądziecie o sklepie Kurtmedia ? bo ostatnio mają dosyć tanio,wg skąpca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nie siedział na żadnej płycie. Fotki są na serwerze PPC jako załączniki.

Czyli jak dobrze rozumiem po stykach z reguły widać czy był montowany? Byłyby widoczne rysy? Ja takowych generalnie nie widzę.

 

 

Na Twoim miejscu zwróciłbym tego procka. Masz na to 10 dni od kupna, bez podawania przyczyny. Co to za dziwna skaza naśrodku IHS ? tam gdzie pisze model procesora te oznaczenia są dobrze  widoczne ? (pierwsze zdjecie). W ogóle  jakas dziwna sztuka. Na jakim serwiie hostujesz fotki ? Dołączona grafika Co sądziecie o sklepie Kurtmedia ? bo ostatnio mają dosyć tanio,wg skąpca. 

Ta skaza to ślad po moim palcu, którego wtedy jeszcze nie wyczyściłem. Dołączona grafika Fotki są na forum tak jak Klaus napisał. Z Kurtmedia nic nie brałem nigdy, a od znajomych złego słowa na temat tego sklepu nie słyszałem.

 

 

Co do Agito, dostałem taką odpowiedź:

Witam,

 

Otrzymał Pan nowy towar który został zakupiony od dystrybutora kilka dni przed Pana zamówieniem. Niestety nie ma możliwości aby ktoś wcześniej używał zakupiony przez Pana procesor i pozostawił na nim ślady używania.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy przy kręceniu procka te dwie wady fabryczne (o ile tak można je nazwać) mogą powodować jakiekolwiek problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie (na 99,9999%)

Kiedyś nie było IHS, a procki działały mimo czasem sporych uszkodzeń....ehhh pamiętny Barton 2500+  miał chyba z 1/10 rdzenia ukruszonego (głównie rogi) i śmigał.

Ale pewność będziesz miał dopiero gdy procka podłączysz;)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem po stykach z reguły widać czy był montowany? Byłyby widoczne rysy? Ja takowych generalnie nie widzę.

Tu masz fotkę cpu wyjętego, na każdym polu kontaktowym jak ślad, malutki punkcik jak od igły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotkę cpu wyjętego, na każdym polu kontaktowym jak ślad, malutki punkcik jak od igły.

Dzięki Dołączona grafika

 

Kolejny mail dostałem:

Witam,

 

W chwili obecnej płyta jest w trakcje dostarczania na nasz magazyn. Po przyjęciu przesyłki przez magazyn zostanie wysłana na Pana adres. Po zamontowaniu urządzenia i okazaniu się iż procesor byłby niesprawny prosimy o zgłoszenie przez formularz zostanie odesłany na nasz magazyn i zostanie podjęta decyzja w sprawie Pana zgłoszenia. Mam nadzieję iż Pana urządzenie zostanie wysłane na początku przyszłego tygodnia.

Nie pozostaje nic innego jak czekać do wtorku, jeśli wyślą w poniedziałek.

Jak dojdzie płytka to dam znać, czy ruszył.

Edytowane przez Mike-EmCe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Wczoraj udało mi się odpalić komputer. Wszystko ładnie śmiga, aż miło. W poniedziałek miałem nerwówkę, bo zapomniałem podłączyć 8 pin do procka i już obstawiałem, że jednak jest uszkodzony. Następnego dnia jak zobaczyłem na starcie napis "new cpu" oraz 4670k, odetchnąłem z ulgą. Dokupiłem jeszcze 2x8GB 1866Mhz Patriot Viper 3 Intel Extreme Masters Memory.

Zastanawiam się nad dokupieniem drugiego Gainwarda GeForce 560 GTX pod SLI, ale szczerze nie wiem czy jest sens? Jak nie to kupię jakąś porządną grafę za około tysiąc pln. Moje drugie pytanie - ile trzeba dać za grafikę na której dałoby radę śmigać bez zacinki na ultra np. w takie Metro 2033 czy kontynuację Metro: Last Night? Z tego co wiem to te gry najbardziej obciążają komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga 560 do SLI jest całkowitą głupotą. A co do Metro i ultra - pewnie coś pokroju 2x 780 [;

W wolnej chwili zerkałem i faktycznie bez jednej 780 nie obyłoby się. Ale szczerze nie zamierzam wydawać 2.5 kafla, bo to lekka przesada. :D Raczej będę celował w 770, tylko nie wiem którą. Dołączona grafika Dajmy na to do Full HD jest sens brać 4GB wersję? Dopiero przy rozdziałce 2560x1600 ma to znaczenie? Zamierzam grać w 1920x1080, tak więc co mi polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. 770 kupuje teraz i będzie zmieniać ~2-3 lata pewnie. Nie jest to wolna karta także po premierze XONE i PS4 może okazać się że jednak przyda się więcej miejsca dla tekstu które nie wyglądają jak kleksy. 

Bo wątpię że gry polecą w stronę optymalizacji zamiast zasobów sprzętowych [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafiką radziłbym sie wstrzymać jeszcze ze dwa miesiące. W końcu we wrzesniu AMD ma coś wypuścić prawda ? I jęsli bedzie to coś naprawde konkurencyjnego ceny NV polecą w dół :P Może  i nawet 780 potanieje do normalnego poziomu :D czyli 2000zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...