Skocz do zawartości
tanky

Karta graficzna do C2D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję "nowej" karty graficznej do mojej starej, wysłużonej budy, z zamiarem oddania jej mojemu młodszemu kuzynowi, która będzie wykorzystywana głównie do gier. Cudów nie oczekuję, ale myślę, że jeszcze w jakieś starsze, może kilka nowszych tytułów uda mu się pograć.

 

Komputer ma następujące bebechy:

 

core 2 duo e4400 @2ghz - myślałem o podkręceniu do 2,5ghz (na boxowym chlodzeniu do 3ghz udałoby się podkręcić?)

gigabyte 965p-s3

4 gb ram

zasilacz też pójdzie do wymiany na jakiegoś fortrona 400W/450W

 

Myślałem o gtx460, tylko czy nie będzie to overkill dla tego procesora, czytałem też o hd4850, do którego niechętnie podchodzę ze względu, że widziałem tylko VTXy z tego modelu, o których słyszałem, że często gęsto są z nimi problemy.

 

Z góry dzięki za sugestie.

Edytowane przez tanky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko tak jak już wcześniej wspomniałem, na allegro 4850 z pamiecią 1gb ddr5 udało mi się znaleźć Vertrexa, a ten z uwagi na pojedyńczy wentylator, ma wysokie temperatury i działa niemal jak odkurzacz, czy nic oprócz tego nie byłoby opłacalne w połączeniu z tym procesorem?


Co myślicie o gts450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być , wydajność podobna lub lekko wyższa + DX11 , a karta w dodatku chłodniejsza .

 

Zamiast HD4850 DDR5 szukaj HD4870 , to to samo a można trafić na karty z sensownym chłodzeniem i lepszym PCB . 

 

Ew. HD4850 DDR3 ( zapewne o nich pisał @kaijitsu ) - jakieś 20% wolniejsze , ale reszta tak samo jak w przypadku HD4870 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem podkręcić procesor do przynajmniej 2,5ghz, może do 3ghz jeżeli boxowe chłodzenie da sobie radę z temperaturami. Do tej pory miałem problemy z kręceniem, mianowicie podwyższenie taktowania do 2,2ghz skutkowało resetowaniem mnożnika, być może jest to wina teraźniejszego zasilacza, być może mojej małej wiedzy. Tak z czystej ciekawości, czy te fortrony różnią sie od siebie czymś konkretnym, czy tylko tym, że jeden posiada np. jedno złącze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...