Skocz do zawartości
DiKey

Jaką kartę kupic do starej płyty głównej?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem nowy na forum i chciał bym zapytać was drodzy koledzy o to, jaką kartę graficzną kupić do mojego starego sprzętu.
 
Tutaj od razu powiem że chciał bym żeby była ona jak najlepsza do gier typu FPS (najważniejsze CS), czy jakieś nowe gry typu fifa 13, far cry 3. Czytałem trochę o nich, ale dalej nie wiem jaką wybrać.
 
Mój sprzęt na chwilę obecną:
 
Płyta główna: Asus M2N32 Sli Delux (Musi pasować wejście PCI Express x16)
Pamieć RAM: 4GB DDR2 800 Mhz (2x Kingston, 2x Good RAM)
Dysk: 250 GB SATA
Karta graficzna: Asus X1600 Series
Zasilacz: 470 W
Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.01 GHz
 
Chcę się przesiąść na inną kartę, ponieważ mam zamiar kupić Windows 7 i nie ma na moją kratę sterowników na Win 7, po za tym chcę się zaopatrzyć w jakiś lepszy sprzęt. A co do Win 7 jaką wersję wybrać 32 czy 64 bit?
 
+ Po zakupie karty graficznej i Win 7 mam zamiar kupić jeszcze lepszy procesor (w miarę najlepszy do mojej Płyty głównej - myślę nad Phenom II 945).
 
A tutaj te karty do wyboru:
 
1. http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-5850-1024mb-gddr5-i3429010752.html     (SAPPHIRE Radeon HD 5850 1024MB GDDR5)
 
Czekam na odp. i z góry dziękuję.
Edytowane przez DiKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz zamiar wydać 400 zł i nie długo zmienić tego X2 na coś lepszego to odpuść sobie podane karty .

 

W tej cenie proponuję HD7770 lub dołożyć do HD7790 .

 

Ten zasilacz to co za model ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TR2-470 - http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001027 .

 

Na innym forum pewien uytkownik napisal mi tak:

 

Witam.

1. Na tym procesorze leżysz i kwiczysz nawet jak dokupisz którąś ze wspomnianych kart
2. Po zakupie phenoma 945 będzie ciut lepiej, niewiele lepiej.
3. Sprzedaj całość i dołóż do używanego i5+płyta
4. Te karty które podałeś to stare nieefektywne realna-moc-3D/pobór archaizmy świata GPU
5. Przy kupnie takich archaizmów + phenom x4 raczej nie minie Cię zakup nowego PSU bo 470W może nie wystarczyć

 

 

Nie wiem czy mu wierzyc czy tez nie.

 

Czekam na porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. ) Ma rację , X2 3800+ to staruszek o kiepskiej wydajności jak na obecne czasy .

 

Ad2 . ) Tutaj przesada , zmiana na X4 945 da dużo - nie dość że Quad to wysoko taktowany - 3 Ghz w standardzie .

 

Ad3 . ) Ma rację choć to koszty , I5 jest dużo lepszą opcją niż PII X4 . 

 

Ad4 .) Ma rację , podane karty mają pobór mocy nie adekwatny do wydajności , GTX295 szczególnie . 

 

Do tego pierwsze 2 karty mogą być mocno wymęczone w BitCoinie .

 

Ad5 . ) Ma rację tyle że nie jeśli chodzi o moc całkowitą PSU - bo ta by starczyła nawet do GTX295 ( ~220 W poboru mocy - w końcu to kanapka ) , gorzej że jego moc rzeczywista ( czyli tyle ile ma na linii +12V ) jest sporo niższa - max. 350W , ma 2 linie +12V - 14 A i  15A .

 

W praktyce będzie mniej - mocy linii się nie sumuje , do tego jak zasilacz ma kilka lat to dochodzi problem starzejącej się elektroniki i spadku mocy . 

 

Do HD7770 / HD7790 wystarczy - te karty mają znacznie mniejszy pobór mocy niż te co ty podałeś , o GTX295 nie mówiąc - GTX680/ GTX770 mają sporo niższy pobór mocy a są równie szybkie a nawet szybsze ( + obsługa DX11 ) . 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę poza tym.

 

Ile potrzebuję pieniędzy żeby złożyć "współczesny" komputer głównie do szybkiego działania i nowych gier?

 

Bo jak tak liczę to na razie mam 700 zł + jak bym mój sprzedał to może by było 1100. Kupię coś dobrego za taką cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...