Skocz do zawartości
Manteca

Nowy laptop do 600 euro (multimedia/praca/zajecia) + ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzaj, w 90% lapkach są matryce TN i nikt tak nie narzeka, sam taką posiadam. Nim kupiłem też byłem przeciwny, ale naprawde nie robi to większych problemów, a przesiadłem się z PVA. Jak na matrycę TN ma niezłe kąty (mówie oczywiście o wersji FHD, nie zwykłej HD, w tej jest beznadziejna matryca), porównaj sobie z tym :

http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_processed_/csm_blickwinkel_c02255_01_6c58d16a4a.jpg

to matryca podobna do mojej, i wierz mi nie uprawiając Jogi z lapkiem w zupełności wystarcza i nie przeszkadza.

 

Ja i tak uważam, żę lepiej ogarnąć tamtego lapka i poczekać na nowsze kompy, jak autor tematu chce grać w Wiedźmina 3 to na tym acerku sie nie poszaleje z ustawieniami grafiki.

 

Co do nowego postu, próbowałeś poprostu ściągnąć sterowniki od AMD? Co znaczy że nie ma sterowników, na stronie msi na 100% jakieś są do tego modelu. Sprawdź też dysk czy nie jest zbadzony itp i zmień pastę pod chłodzeniem, jak ci się przegrzewał to bardzo możliwe że straciła już swoje właściwości.

 

No i co rozumiesz przez "niby sie poprawilo ale widze znaczace roznice w porownaniu do tego jak bylo" ? Co konkretni Ci tam nie pasuje.

 

Jak naprawisz tego kompa to on może bez problemu służyć za notebooka a za kase kupisz sobie porządną puszkę z monitorem, bijącą wszystkie lapki w tej cenie.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zabieraniem go ze sobą to nie przesadzaj - ja swojego y570 noszę ze sobą na uczelnie. Nie jest najlżejszy, ale da się przyzwyczaić. A że nie korzystam z wind (lepiej sobie poćwiczyć na schodach), tym bardziej wiem, jak to jest dźwigać takiego klocka. Dołączona grafika

 

EDIT - Nerevar, masz rację z tym, że 90% lapków (jak nie więcej) ma TN, ale jak ludzie się temu nie sprzeciwią, to dalej będą nam wciskać takie ciach!a. W lapkach pojawiły się ips, ponieważ w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i stwierdził "na to badziewie patrzeć się nie da". Im więcej kupi się notebooków z ips, tym więcej ich się na rynku pojawi.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron - nosic go to  nie problem, problem jest w tym ze jak takiego kloca otworze na stole w klasie to juz mi sie nic innego nie zmiesci, a uwierz mi ze potrzebuje wiecej rzeczy niz tylko notebook

;)

 

Nerevar - stery od msi (z ich strony) sa z 2009 roku i szczerze mowiac kiedys sie natknalem na sporo lepsza wersje, ale niestety nie pamietam ani jaka wersja ani skad to sciagnalem. Ze strony AMD moge sciagnac jakis program dla lapkow ktory wyszkuje stery, ale on nie dziala, jka odpalam to error ze to jest neizgodne z moja karta graficzna. Swego czasu szukalem co z tym zrobic ale pamietam ze ludzie tez takie klopoty mieli i ja nie znalazlem rozwiazania do tego, a AMD oczywiscie mowi zeby sie skontaktowac z msi...

 

ze nie poszaleje w W3 to wiem, ale zeby chociaz mozna pograc. Co masz na mysli mowiac czy dysk jest zbadzony? Co do pasty chlodzacej - nie mam o tym za bardzo pojecia ale poszukam i poczytam, dzieki za porade (czy to sie robi tak samo jak paste w procku w stacjonarnych? z tym ofc mialem doczynienia)

 

Jesli chodzi o format - komputer generalnie laduje sie wolniej, start kompa zajmuje sporo czasu no i na poczatku wszystko sie otwiera baaardzo wolno, mysle ze to problem z dyskiem (probowalem go czyscic jakimis programami, defragmentowac, etc. ale cos to mi nic nie dalo), poza tym kiedys wyciagalem duzo lepsze ustawienia graficzne w grach niz teraz (przy takich samych FPS ofc). A jak pisalem na gorze w poscie, lapka z 16" nie mgoe za bardzo uzywac jako notebooka bo za duzy jest zeby go uzywac do robienia notatek. I jeszcze ta klawiatura - naprawa nie jest za tania, przynajmniej u mnie w hiszpanii gdzie generalnie wszelkie rzeczy zwiazane z elektronika sa na fatalnym poziomie (nie wiem czemu, chyba sie ludzie tym nie interesuja i kupuja wszystko w byle jakim sklepie, i kupuja to co im sprzedawcy "doradza"), nawet znalezienie wybranych czesci zeby zlozyc puszke to jest wielki problem. Jeszcze apropo msi to okolo rok temu uszkodzilem wtyczke od zasilacza (nie dalo sie ladowac baterii) - dalem do naprawy ale od tego czasu zycie baterii sie bardzo zmniejszylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie jest sporo podadników jak go otworzyć, do wyciągnięcia klawiatury wystarczy demontaż górnego panelu  i odręcenie paru śrubek + odłączenie kabla. Tu masz pare metod na stery : http://forum-en.msi.com/index.php?topic=139170.0. Paste zmieniać trzeba tylko jak się dalej przegrzewa, jak nie to sobie odpuść. Co do dysku ściągnij jakiś HDtune, zobacz zakładkę SMART, możesz też zrobić test zapisu i odczytu.

 

Jak 16" Ci jest za duży to 15,6 czyli takie jak ci proponujemy też będą więc musisz raczej rozejrzeć się za małym notebooczkiem i stacjonarką.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu pomyslalem ze chyba niewarto przeplacac tylko po to zeby pograc w Wiedzmina 3. Czy ktos moglby mi doradzic jakiegos lapka okolo 14-15", z gorsza grafa niz ten 640m (pewnie jakis intel hd 4000 zintegrowany), 4-8gb ramu, dysk SSD, jakis i5 czy cos podobnego w cenie 600 euro (do 2400) i tez w sumie fajnie by bylo jakby byla jakas karta dzwiekowa. Dobrze by bylo zeby dzialal wiecej niz 2h na baterii (przy robieniu notatek).

 

Do lapka dokupie ekran IPS za jakies 150-200 euro. Lapka bede uzywal do pracy (word, pdf, pps, etc.), internet, muzyka i filmy, czasem moze jakas stara gierke (pewnie jakies strategie ktore nie maja najwyzszych wymagan), zalezy mi na tym zeby nie byl za duzy bo bede go bral na zajecia dlatego mysle o 14".

 

Troche mi glupio za wywolywanie calej tej dyskusji na temat lapka do grania, widze jednak ze za 800 euro nie dostane tego co chcialem, takze wole odpuscic granie w lepsze gierki i kupic dobry sprzet do filmow/neta/muzyki/pracy.

Edytowane przez Manteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzalem oferty na x-kom.pl i znalazlem kilka ciekawych pozycji, chetnie posluchalbym jakichs opinii na temat tych lapkow i ich + oraz - :

http://www.x-kom.pl/p/152558-notebook-laptop-14-1-asus-u40sd-wx113-8-i5-2450m-8gb-120500-dvd-rw.html

http://www.x-kom.pl/p/152111-notebook-laptop-14-1-dell-vostro-3460-i3-2328m-8gb-500-dvd-rw-zloty.html

http://www.x-kom.pl/p/149772-notebook-laptop-14-1-lenovo-ibm-m490s-i3-3217u-8gb-128500-win8-gf710m-msata.html - tutaj brak napedu optycznego, rozumiem ze za doplata moga mi dolozyc? to samo w nastepnych linkach

http://www.x-kom.pl/p/120951-ultrabook-13-3-samsung-530u3c-i3-3217um-8gb-12050024-win8.html

 

Jakie sa roznice w bateriach? Im wiecej komor i mAh tym dluzej trzymaja na baterii? 

 

Ze wszystkich lapkow chyba najbardziej mi sie podoba Asus u40sd, problemem jest u niego intel hd3000 ale sie przezyje bo ma jakiegos geforce'a, no i blyszczaca matryca ale do domu sobie dokupie ekran wiec jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...