Skocz do zawartości
Eladril

Stare Fortrony FSP, potrzebna pomoc w identyfikacji nazw

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, jak w temacie potrzebuje pomocy w zrozumieniu roznych nazewnictw zasilaczy tej marki. Potrzebuje na szybko tani zasilacz do nowej nisko energetycznej konstrukcji, polecono mi Fortrony ale jego wersji jest co nie miara i moze ktos pomoglby mi sie troche polapac.

 

Są wersje PFN, APN, MDN, GHN, HHN, GLN .. i zgaduje ze więcej. Cenowo na allegro widze podobnie lub identycznie. Ktory najlepiej wziac? Dzieki.

 

ps

Tak wiem o podwieszonym temacie, ale od lutego nikt sie w nim nie wypowiadal wiec stwierdzilem ze stworze temat nowy.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stare" ... na pewno nikt ci nie polecał brania "starych" fortronów - tylko możliwie jak najnowszych Dołączona grafika

http://www.fsp-group.com.tw/index.php?do=prolist&tpod=45&tpid=240

 

na allegro najpopularniejsze i najłatwiej dostępne są 350-60HHN, HLN i GLN, pierwszy 85+ pozostałe 80+.

Konstrukcja tych ostatnich jest solidniejsza, chociaż zdarzały się awarie układu APFC, stosowane min. w BeQuiet.

 

http://ego.comxa.com/galeria/P1030324_final.jpg nawet mam ich fotke (HHN & HLN)

 

ps: mimo że nikt sie w nim nie wypowiadał - na ostatnich kilku stronach jest wszystko - nic sie w ciagu ostatniego roku nie zmienilo

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare w takim sensie ze nie widze juz ich na oficjalnej stronie, ani tej dedykowanej dla konsumentow ani profesjonalistow. No i w sensie takim ze stara wersja, nie sam zasilacz.

 

Dziekuje za rozwinieta odpowiedz.

 

Wlasnie BQ mi sie spieprzyl :/ Przykra sprawa bo dalem za niego wiecej niz powinienem, jak sie pozniej zorientowalem, a spowodowal ewentalne wykitowanie zestawu - choc nic ze soba nie zabral. Z drugiej strony.. troche naduzywany byl moze Dołączona grafika

 

Jest na allegro sklep ktory sprzedaje te zasilacze w dobrej cenie, i najbardziej spodobal mi sie ten http://allegro.pl/nowy-zasilacz-fortron-350watt-gw36-kurier-gratis-i3450563408.html przeczytalem na pewnej stronie ze to edycja eco friendly, nie zeby to mialo jakies duze znaczenie dla mnie ale zawsze cos, ma aktywne pfc (tez chyba bez wiekszego znaczenia w sumie..), i dwie linie v12 kazda 16A (dopiero sie tych rzeczy dowiedzialem teraz ale chyba odczytuje dobrze).

 

A teraz widze na stronie ktorej podales ze te modele sa ciagle aktualne, natomiast tamtych akurat nie moge zbyt znalezc.. jesli jest APN to bez certyfikatu 80+, a reszta trudno dostepna lub w mniej zachecajacej cenie.. wiec juz nie wiem.

 

////

Wlasnie zauwazylem ze FSP xxx w GLN byl swego czasu bardzo popularny wsrod uzytkownikow ppc, dlatego dluzej juz sie nie zastanawiam i go biore Dołączona grafika Dzieki.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...