Skocz do zawartości
haceka

Poprawa wydajności - nowy procek czy grafika?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój obecny sprzęt:

 

-Gigabyte MA770T-UD3P

-AMD Phenom II x2 (odblokowany na x4) 555 BE

-ASUS CuCore 5770 1GB

-Kingston HyperX 2x2GB 1333MHz

-Chieftec 550W

 

W BF3 zadowalającą mnie płynność osiągam tylko na ustawieniach low, a jako że lubię dobrą grafikę w grach postanowiłem zacząć od podkręcania, ale tu pojawiły się problemy

1) Moja karta to wyjątkowy egzemplarz, w którym nie można zwiększyć napięcia. Jakiś czas temu zrobiłem akcję i pytałem na najpopularniejszych forach o OC, pisałem do supportu i nikt nie umiał mi pomóc. Być może ma to związek z wizytą w serwisie, ale nie wiem dokładnie co się wtedy zepsuło i jak została naprawiona. Przy standardowym napięciu osiągam max 890MHz.

2) Pomimo dokupionego chłodzenia CoolerMaster Hyper TX3, procesor podczas stress testu grzeje się do niebezpiecznej temperatury 62 stopni już przy napięciu 1.4V, stabilnie udało mi się osiągnąć 3.6GHz.

Zmieniłem również timingi pamięci z CL9 na CL7 i to akurat mi się udało, wszystko chodzi ok na nowych ustawieniach.

 

Jak widać moje pole manewru w OC jest dość ograniczone, więc pytam co w tym zestawie wymienić, aby za jak najmniejsze pieniądze osiągnąć jak największą wydajność? Maksymalnie mogę wydać 900zł, ale chciałbym aby była to możliwie najmniejsza kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62 stopnie to nie jest niebezpieczna temperatura.

 

W tym przypadku warto zainwestować w kartę graficzną, do tego procora najlepszy wyborem będzie GTX 650 Ti Boost http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-650-ti-boost-1gb-ddr5-gv-n65tboc-1gd-585532/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jeszcze czy lepiej dokupić 4GB RAM czy kupić nowe 8GB (potrzebuję właśnie 8GB).

7850 czy 650 TI Boost?

Edit:

W sumie to czas na zmiany. 3 lata na Radeonie to teraz wezmę Nvidie ;)

Tylko czy nie lepiej brać 2GB? http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n650ti-2gd5-oc-be-571331/

Edytowane przez haceka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...