Skocz do zawartości
Emdzej91

Komputer do gier za 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Do czego komputer będzie wykorzystywany? Wiadomo standardowa praca (Word, PowerPoint etc.) ale do tego nie potrzeba kokosów, głównie gry (nie ukrywam że szykuję go pod Wiedźmina 3 i zdaję sobie sprawę, że na Full Ultra Hiper nie pójdzie, ale walczę o średnie detale Dołączona grafika )

 

2. Jaka kwotę chcesz przeznaczyć? ok. 3500 zł (Windows 7 Home Premium 64-bit wliczony w tą kwotę)

3. Czy części mają być nowe czy moga być używane? Raczej nastawiam się na świeżutki sprzęt

4. Czy będziesz podkręcał podzespoły? Nie mam najmniejszego zamiaru

5. W jakiej rozdzielczości grasz? 1680x1050 (monitor Samsung SyncMaster 226cw)

6. Czy mieszkasz poza polską? W Polsce

7. Czy możesz użyć części ze starego PC? Mam zamiar użyć napędu (DVD-REC LG GH22LS40 SATA OEM)

8. Czy preferujesz jakiś konkretny sklep? Morele i Agito (chyba nawet w odwrotnej kolejności)

 

Do tej pory kupowałem komputery tzw. gotowce, ale czytając niektóre fora i przeglądając strony poświęcone PC doszedłem do wniosku, że rzeczywiście nie warto. Raz że drożej wychodzi, a dwa że nie ma gwarancji na poszczególne elementy tylko jest na całość. W związku z tym postanowiłem wziąć się do roboty i stworzyć swój pierwszy komputer od podstaw. Jednak mam kilka pytań co do wybranej konfiguracji dotyczących procesora, RAM i zasilacza:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-B85H-D3H (micro-ATX, LGA/Socket1150, do 32GB pamięci DDR3) (287zł)

 

Procesor: Intel Core i5-4570 3,2 GHz BOX / Intel Core i5-4670 3,4 GHz BOX (729zł/799zł)

 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX (995zł)

 

Pamięć RAM: Kingston HyperX Blu DDR3 8GB 1600 MHz BOX / Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600 MHz BOX (249zł)

 

Dysk HDD: Seagate 1TB SATA III 7200RPM 64MB cache (239zł)

 

Napęd: DVD-REC LG GH22LS40 SATA OEM (z poprzedniego PC) (0zł)

 

Zasilacz: XFX Core 550W 80+ SLI PSU / Thermaltake ATX SMART 550W 80+ (modularny) / SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80+ (modularny) (ok. 250zł)

 

Obudowa: Corsair Carbide Series 200R (217zł)

 

Także tak to się prezentuje, a co do pytań to pewnie wiecie o co chodzi Dołączona grafika

 

1. Czy warto dopłacać do i5-4670? Będzie to zmiana w jakikolwiek większy niż minimalny sposób odczuwalna?

2. Co do pamięci RAM nigdzie nie znalazłem (może źle szukałem) informacji na temat tego czy bardziej wydajna jest opcja z jedną kostką 8GB czy z dwiema po 4GB?

3. W sprawie zasilacza chyba muszę zdać się na Was bo o każdym z modeli znalazłem dobre jak i złe opinie i nie wiem na co się zdecydować...może macie jeszcze jakąś ciekawą opcję dla mnie w okolicach 250zł?

 

Jako że jest to mój pierwszy "build" prosiłbym o wszelkie uwagi nawet jeśli o coś nie zapytałem, a jest to ewidentne niedopatrzenie z mojej strony. Byłbym zobowiązany Dołączona grafika

Edytowane przez Emdzej91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko fajnie, miło że jako jedyny starałeś się pomóc....ale napisałem że Windows 7 wchodzi w tę cenę także za to co Ty zaproponowałeś musiałbym dać prawie 4000 zł.
Zasilacz wezmę ten co zaproponowałeś....Ale jeśli chodzi o kartę graficzną to maks. mogę sobie pozwolić na 760GTX.
No i ponawiam pytanie czy opłaca się dopłacić do i5-4760? Albo inaczej jeśli wybiorę jednak i5-4570 to czy będę wielce stratny jeśli chodzi o gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie...Ta obudowa (Corsair Carbide Series 200R) ma na przednim panelu dwa porty USB 3.0, z kolei płyta główna (Gigabyte GA-B85H-D3H) jedno złącze wewnętrzne dla USB 3.0. Czy obsłuży ono obydwa te porty?

Edytowane przez Emdzej91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora: jeżeli nie masz zamiaru podkręcać to bierz tańszy. Różnica pomiędzy wymienionymi przez ciebie prockami to raptem kilka procent.

W przypadku ramu możesz wziąć jedną lub dwie kostki. Różnica między pojedynczą kością a dwoma w dual-channel jest w granicach błędu pomiarowego.

Wszystkie wymienione przez ciebie zasilacze są dobre, ale ja brałbym XFX- jest robiony na częściach Seasoniców, czyli jednych z najlepszych zasilaczy.

PS: dokup jakieś chłodzenie do procesora np. SilientumPC Fortis ok 125zł, bo w lecie może zrobić się gorąco. Reszta zestawu jak najbardziej okej.

Edytowane przez dzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wewnętrznego złącza USB3 19-pin na płycie podłączysz dwa porty USB3.

 

Co do chłodzenia, moim skromnym zdaniem box w zupełności wystarczy, ponieważ ja boxa przez pewien czas używałem przy 4.2 GHz. Ale zrobisz jak uważasz, niekoniecznie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...