Skocz do zawartości
swistaqq

Modernizacja PC ~ 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w planie wzmocnić mojego już 4 letniego peceta, tak żeby nowsze tytuły uruchamiały się może nie na full detalach ale jednak w lepszej niż teraz jakości. Aktualnie posiadam:

 

Mobo: Asus P7P55D

CPU: Intel I5 750 @ 4.0

GPU: Zotac GTX 260^2 

HDD: Seagate 500GB

RAM: Patrriot 4x2GB 1600 CL7 Viper II

Obudowa: Coolermaster 330k Black

Zasilka: Chieftec 650W

 

Głownie zastanawiam się nad zmianą grafiki, aktualnie posiadana ma DX 10 i chciałbym posłuchać waszych typów.

Myślałem również o zainstalowaniu modułu firmy asus ASUS u3s6, jednak nie wiem czy nie lepiej po prostu dokupić jakąś chińską kartę PCI-E z samym USB 3.0?

Kolejną rzeczą jest podkręcenie procka i tutaj jakie chłodzenie wybrać do tej niezbyt dużej obudowy?

Budżet określony w okolice 800 zł, jakie są wasze opinie i propozycje?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez swistaqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie procka to aktualnie nie "kombinując" zbyt wiele ustawiłem w roli sprawdzenia turbo profil w biosie i wyszło @ 3,7, a czytając różne wątki widziałem że ludzie przekraczali 4.0. Jeśli chodzi o OC to przyznam się szczerze jestem raczej laikiem chciałem wiec zapytać do jakiej częstotliwości było by optymalnie go podkręcić (przy chłodzeniu wspominanym wyżej), tak żeby nie był zbyt wąskim gardłem podczas rozgrywki czy ma ktoś jakieś doświadczenie?

 

Kolejna sprawa odnośnie karty graficznej czy są jacyś wiodący producenci w/w kart, może warto dopłacić przykładowo 50 zł więcej i mieć kartę bardziej podatną na OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko odnośnie tego chłodzenia, (czasami wolę zapytać 2 razy :-) ) czy ten SPC Fortis na pewno wydoli przy podkręconym procku powyżej 4.0 i jak wygląda sprawa z pastą termo przewodzącą, trzeba kupować jakąś specjalną czy ta w zestawie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko odnośnie tego chłodzenia, (czasami wolę zapytać 2 razy Dołączona grafika ) czy ten SPC Fortis na pewno wydoli przy podkręconym procku powyżej 4.0 i jak wygląda sprawa z pastą termo przewodzącą, trzeba kupować jakąś specjalną czy ta w zestawie wystarczy?

Wydoli ;) Pasta z zestawu wystarczy, ale możesz się pokusić o lepszą - ja polecam zalman zm-stg2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to sprawę chłodzenia mam rozwiązaną :)

Pytanie jeszcze odnośnie grafiki powiedzcie mi proszę, zakładając że procesor będzie chodził na 4.0 czy warto dozbierać trochę kasy i kupić jaką lepszą grafikę czy raczej będzie on ograniczał karty inne niż wymienione w temacie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są opinie na temat Vertexa? Bo znalazłem trochę wyżej taktowana kartę:

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd7850-x-edition-1gb-ddr5-256bit-2dvi-hdm-vx7850-1gbd5-2dhx-502306/

I jeszcze jedno pytanko czy nie warto zainwestować teraz w wersje 2GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są opinie na temat Vertexa? Bo znalazłem trochę wyżej taktowana kartę:

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd7850-x-edition-1gb-ddr5-256bit-2dvi-hdm-vx7850-1gbd5-2dhx-502306/

I jeszcze jedno pytanko czy nie warto zainwestować teraz w wersje 2GB?

Opinie są takie, że ci jej Klaus nie polecał. Karta jak karta, ale system chłodzenia pozostawia wiele do życzenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli będe sie trzymał polecenego gigabyte. 1GB chyba wystarczy, bo nie zamierzam grac na rodzielczości wiekszej niż full HD.

Jeszcze jedno pytanko co sądzicie o zakupie ASUS u3s6 + dysk SSD, warto w coś takiego inwestować? czy raczej nie odczuije wzrostu wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na chwilę obecną dowiedziałem się wszystkiego :-) Wielkie dzięki za pomoc zwłaszcza dla użytkownika Klaus. Myślę ze temat można zamknąć.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z Sony Xperia Z™ za pomocą Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suma summarum, wyskoczyły nagle inne wydatki i zakup karty graficznej odszedł niestety na dalszy plan. Teraz mam trochę większe fundusze i w związku z tym proszę was o radę/pomoc. Zastawiam się nad zakupem R9 280x gigabyte/msi tudzież oczekiwanie na nie referenty R9 290 [bez x]. I tutaj moje pytanie, procek to I5 taktowany na 4.0 jak wydać wyżej ale czy nie będzie on hmm "dusił tych kart"?Innymi słowy czy warto inwestować 1500 zł na kartę graficzna do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podanej stronie widzę, że nawet to ładnie wygląda. Ciekawe jak kwestia wygadała by sytuacja w przypadku 290-tki, czy jest sens do niej dokładać? Za przemawia True Audio ale z kolei dokładać 500 zł tylko dla tego bajeru w przypadku gdy karta nie "spełniała by się w 100%" też mija się z celem. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz racje, w sumie chyba nie warto się w coś takiego pakować, wystarczy mi jedna suszarka w łazience :-). A wiadomo coś kiedy maja wyjść pierwsze wersje niereferencyjne? Czy może nastąpi to jeszcze w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sytuacja się powoli klaruje, bo referencyjnej karty raczej nie kupie. W sumie jestem lekko zdziwiony bo niereferencyjne 280x/270x wyszły dość szybko. A jak wygląda sytuacja z Never Settle? Czytałem gdzieś że BF4 ma być dodany do nowych Radków, promocja ta obowiązuje czy trzeba na nią jeszcze poczekać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była informacja na portalu kilka dni temu. Najlepiej zapytać w sklepie, w którym kupujesz.

Przed zakupem 280X przeczytaj recenzje danego modelu, np. Gigabyte do cichych nie należy. Na portalu możesz znaleźć porównanie kilku wersji.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sytuacja się powoli klaruje, bo referencyjnej karty raczej nie kupie. W sumie jestem lekko zdziwiony bo niereferencyjne 280x/270x wyszły dość szybko. A jak wygląda sytuacja z Never Settle? Czytałem gdzieś że BF4 ma być dodany do nowych Radków, promocja ta obowiązuje czy trzeba na nią jeszcze poczekać?

280x/270x to jest hd7970 i hd7870 pod inną nazwą i minimalnie podniesionymi zegarami. Tak więc producenci jedyne co musieli zrobić to zmienić bios i pudełko ;)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...