Skocz do zawartości
Roch222

Tani komputer w obudowie mATX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może ktoś ma, albo składał komputer w obudowie mATX? Byłbym wdzięczny za rady i pomoc w doborze elementów.

 

Generalnie specyfikacja ma wyglądać tak:

- Intel Pentium G3420 3.20 GHz BOX (Haswell)

- płyta główna w mniejszym formacie na sokecie 1150 (jaka?)

- ram 2 x 4GB 1600 MHz, spodobały mi się np. Kingston 8192MB (2x4096) 1600MHz HyperX Grey Series CL9

- zasilacz upatrzyłem oto taki: Be Quiet 430W Purepower L7 BOX

- dysk twardy 1TB, powiedzmy WD Blue. Może ktoś ma doświadczenia z jakimś innym konkretnym modelem i poleca? Z chęcią skorzystam z podpowiedzi.

- obudowa mATX, tutaj jest najtrudniej, znalazłem przykładowo takie trzy:

  • ZALMAN ZM-T2 - mATX, bez zasilacza, czarna
  • Cooler Master ELITE 344
  • FRACTAL DESIGN Core 1000

Główna trudność dla mnie to dobranie płyty głównej i obudowy, oto was najbardziej proszę.

Pozdrawiam forum i do usłyszenia niebawem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tani komputer. Jest powód dla tych 8GB RAM? PRocesor to już powiedziano, G3220, nie warto dopłacać. GRafiki nie widzę, więc na zintegrowanej - po co w takim razie tak mocny zasilacz? Plany rozbudowy? Z dysków WD to teoretycznie np. seria Black ma być lepsza gatunkowo, ale moim zdaniem nie warto. Byle nie brać Green na podstawowy dysk. Zresztą tu nie ma manewru bo na dobrą sprawę zostały tylko WD i Seagate. Lepsze doświadczenia mam z WD, ale to niczego nie dowodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram wziąłbym 1x8GB, jeśli chcesz 8, a nie 2x4 - dual daje 1% różnicy, a mała płyta będzie miała tylko 2 sloty, więc pozbawiasz się możliwości dołożenia ramu.

 

Tutaj masz sporo racji. Zauważalne różnice odczuję dopiero, gdy będę intensywnie korzystał z ramu tj. większość pamięci w użyciu. Zderzyłem się nawet z opinią, że pojedyńcza kość 8GB jest szybsza niż 2 * 4GB. Jednak mam sentyment do dualów i pewnie je wezmę.

Co do rozbudowy ramu w przyszłości, po prostu sprzedam ten dual kit i kupię inny.

 

 

To nie jest tani komputer. Jest powód dla tych 8GB RAM? PRocesor to już powiedziano, G3220, nie warto dopłacać. GRafiki nie widzę, więc na zintegrowanej - po co w takim razie tak mocny zasilacz? Plany rozbudowy? Z dysków WD to teoretycznie np. seria Black ma być lepsza gatunkowo, ale moim zdaniem nie warto. Byle nie brać Green na podstawowy dysk. Zresztą tu nie ma manewru bo na dobrą sprawę zostały tylko WD i Seagate. Lepsze doświadczenia mam z WD, ale to niczego nie dowodzi.

Powód prosty będę miał drugi system na maszynie wirtualnej. Co do dysku czemu odrzucasz Green na postawowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód prosty będę miał drugi system na maszynie wirtualnej. Co do dysku czemu odrzucasz Green na postawowy?

Za wolny na cokolwiek innego, niż magazyn danych: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...