Skocz do zawartości
Netruitus

Komputer do gier w budżecie 1300 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Krótko:

 - Komputer nie jest dla mnie;

 - Budżet do 1300 zł;

 - Będzie używany praktycznie tylko do gier;

 - Jest MOŻLIWOŚĆ że obok Windowsa będzie zainstalowany linux;

 - Będzie wstawiony w tą budę: http://allegro.pl/obudowa-atx-sharkoon-vs3-v-usb-3-0-nowosc-nieb-i3376850620.html (nie liczyć w cenie)

 - Chodzi tylko o samo wnętrze + zasilacz, takie rzeczy jak napęd optyczny czy klawiatura i myszka są już z góry załatwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 479659 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 229,00 229,00 Usuń
2 492767 Płyta główna MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) mATX (B75MA-E33) 191,00 191,00 Usuń
3 583303 Procesor Intel Pentium G2030 (3M Cache, 3.00 GHz) BOX BX80637G2030 215,00 215,00 Usuń
4 584098 Pamięć Team Group Elite Long-DIMM DDR3 1600 4GB TED34G1600C1101 131,00 131,00 Usuń
5 569226 Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7790, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GV-R779OC-1GD) 442,01 442,01 Usuń
Suma 1208,01

 

plus http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hhn-24pin-p4-i3556116998.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednak wziął zasilacz nowy z gwarancją oszczędzając choćby na dysku (jeśli 1TB nie jest koniecznie potrzebny, a wątpię), zamiast leżaka, który leżał nie wiadomo ile czasu i nie wiadomo w jakich warunkach z gwarą 30 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł nowego zasilacza. Do Fortronów nie mam zastrzeżeń. Decydujące jest tutaj - Komputer nie jest dla mnie; Co innego dla siebie, ryzykujesz, masz korzyści, np dysk 1TB. Jak dla kogoś, to korzyści nie docenią, w razie awarii będą mieli pretensje na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fortronów też nie mam zastrzeżeń, mam za to zastrzeżenia do przechowywania części w tragicznych warunkach, jak to często mam miejsce w przypadku leżaków pochodzących z demontażu fabrycznych komputerów. Osobiście widziałem obudowy z zasilaczami i chyba nagrywarkami trzymane na paletach na placu pod wiatą. Niby na nie nie padało, ale wiadomo, mogło zacinać deszczem z wiatrem, mógł być mróz, szron, rosa cokolwiek. Z placu to było ładowane na samochód kuriera i wożone do klientów z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możliwe jest naciągnięcie budżetu to nowy zasilacz oczywiście tak, polecam te konkretne zasilacze od phu_vera, bo kilka/kilkanaście sztuk ich kupiłem i każdy z nich był jak nowy tzn. zero rys, oznak używania, elektronika pachnąca nowością i działają do dziś od kilku lat. Kupowałem też używane zasilacze od innych hurtowych sprzedawców na allegro i nie było już tak kolorowo... więc imo albo używany psu od phu_vera albo nowy - co wybrać, gdy budżet ograniczony? dla mnie sprawa jest oczywista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę to, co jest napisane w pierwszym poście, i o czym przypominał Klaus:

 

 - Komputer nie jest dla mnie;

Jeśli miałbym kupować dla siebie, to brałbym od porządnej firmy leżaka i tyle, z resztą sam mam Deltę leżaka, która służy mi już 6 lat w chyba trzecim kompie. Natomiast dla kogoś tylko i wyłącznie sprzęt nowy ze sklepu z normalną gwarancją. Bo kupisz używany, zaoszczędzisz 50 zł, potem padnie i pretensje do ciebie, a o tym, że za te 50 zł jest lepsza grafa czy większy dysk nawet nie pomyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, że nowy lepszy, tu potrzebna jest decyzja kupującego czy zgadza się na zasilacz z gw rozruchową - jeśli nie, to cięcia na hdd czy gpu (lub naciągnięcie budżetu)

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...