Skocz do zawartości
moskit

wymiana karty graficznej do 700zł pcie x16 2.0v

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jak w temacie chcialbym zmienic karte graficzna na lepsza pod nowsze gry. myslalem nad jakims gtx 560 ti i teraz pytanie czy reszta mojego sprzetu wykorzysta jej moc poniewaz nie wiem jak duzo straci ona na plycie z pcie x16 1.0v

 

q6600 2.4ghz

evga 650i ultra

4gb ramu

corsair vs 650w atx 80 plus

 

i obecna karta: gigabyte gt440 1gb ddr3

 

 

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez moskit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to chyba Asus GeForce GTX 660 DirectCu II OC 2GB (GTX660-DC2OCPH-2GD5) będzie najlepszym wyborem - również przyszłościowym. Obowiązkowo nowy BIOS i nie powinno być problemów.

Nie wiem czy poza różnicami w przepustowości poszczególnych wersji PCIe są jakieś inne, wpływające na kompatybilność karty. Wydaje mi się, że nie ma już takiego cyrku jak z AGP ale na wszelki wypadek dobrze jakby się ktoś bardziej obeznany wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 700 zł masz 2 wyjścia - kupić HD7770 lub GTX650Ti + OC procka ( do tego zmienić chłodzenie jak masz boxa ) .

 

Ew. zostawić na razie tego GT440 i zmienić platformę .

 

Pentium G2030 ( 219 zł ) + MSI B75A-G43 ( 270 zł ) + Team Group Elite 4GB DDR3 1 600 mhz CL11 ( 131 zł ) .

 

Razem - 620 zł , ceny z morele.net , za 150 zł więcej możesz mieć I3 3240 . 

 

Już G2030 będzie równie szybki co Q6600@Stock albo nawet i szybszy , I3 3240 będzie szybszy od Q6600@OC , oba są sporo chłodniejsze od Q6600 .

 

Potem jak sprzedaż obecny sprzęt ( za Q6600 możesz dostać trochę grosza ) to kupisz lepszą kartę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Q6600 ( nie wiadomo jakie będzie OC i czy w ogóle będzie ) to bierz Gainward GTX650Ti Boost 1GB Golden Sample za 453 zł z techplanet.pl .

 

Wersji 2GB ( bo one kosztuje 600+ zł ) nie warto brać , karta nadal jest za słaba aby wykorzystać tyle VRAM . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...