Skocz do zawartości
Eladril

Kupno grafiki, potrzebna wymiana zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, kupilem tani zestaw komputerowy bez karty graficznej z mysla o dokupieniu jej po pewnym czasie, sadze ze ten czas nadszedl teraz - problem polega jednak na tym ze aktualne posiadane przeze mnie PSU nie jest szczegolnie duzej mocy, poswiecilem troche czasu przed zakupieniem zasilacza wiec nie jest byle jaki, bowiem Fortron FSP 350W, natomiast nie wiem czy bedzie to dostateczna moc biorac pod uwage ze producent podaje wymagane 450W (co wiem że jest zawyżone akurat, ale jednak). Mysle o zakupie jednej z trzech kart, HD 7750/70/90, mniej więcej podobne wymagania sprzętowe mają z tego co wiem.
 
Mam tylko jedna kosc DDR3 na moment, jeden dysk HDD SATA, procesor dwurdzeniowy ivy bridge g2030
 
Dołączona grafika
 
Ten kalkulator http://www.enermax.outervision.com/PSUEngine obliczyl potrzebny zasilacz minimum 257W dla HD 7790 jesli wszystkie pola dobrze wpisalem, wydaje mi sie ze tak.
 
Czy zasilacz jest dostateczny? Jest praktycznie nowy. Podkręcać zamierzam delikatnie, nie ekstremalnie jakoś. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dziękuje za wypowiedź, to ty poleciles mi ten zasilacz gdy pytalem o niego poprzednim razem więc ufam w twe słowa. Zalozylem temat bo jednak rozne opinie moge przeczytac w internecie, na ppc w teście HD 7790 w crysis 2 karta pobierała do 280W dlatego miałem troche wątpliwość całość sprzętu ile będzie ciągnać, rozumiem jednak że powinno być OK.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę - ma 336 W na linii +12V .Pobór HD7790 nie bierze tyle mocy , te 280W to pobór całego zestawu testowego z PPC a jest on dość mocny .Zresztą HD7790 nie ma sensu brać obecnie - w porównywalnej cenie jest dużo mocniejsza GTX650Ti Boost .Jak już chcesz brać HD77xx to HD7770 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie wziałem tego pod uwage Dołączona grafika Super a 650Ti na tym zasilaczu da rade jeszcze? Chyba dość granicznie. Dzięki

Posługuj się pełnymi nazwami, inaczej kupisz 650ti zamiast 650ti boost.

 

Zasilacz wystarczy. Następnym razem jak ktoś poda pobór całego zestawu jako pobór karty, sięgnę chyba do systemu ostrzeżeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z zasilaczami to tak jest, dwie skrajności. Albo ludzie składają mocne maszyny na take.me czy innych codegenach, albo do zestawu biorącego 250W w całości polecają potworki po 600 czy 700 "bo kiedyś dołożę drugi dysk".

Swoją drogą przydałoby się kiedyś spisać takie najbardziej popularne konfiguracje wraz z poborem w idle i w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posługuj się pełnymi nazwami, inaczej kupisz 650ti zamiast 650ti boost.

 

Zasilacz wystarczy. Następnym razem jak ktoś poda pobór całego zestawu jako pobór karty, sięgnę chyba do systemu ostrzeżeń Dołączona grafika

 

Hm ok nie wiedziałem że to ma takie znaczenie w tym wypadku bo są wersje OC i inne, droższe po prostu co od razu widać a tak niczym sie nie różnią. 

 

Bo z zasilaczami to tak jest, dwie skrajności. Albo ludzie składają mocne maszyny na take.me czy innych codegenach, albo do zestawu biorącego 250W w całości polecają potworki po 600 czy 700 "bo kiedyś dołożę drugi dysk".

 

 

 

W sensie drugą karte? Bo chyba sam dysk nie pobierze tyle watt. Chce SSD jeszcze kupić ewentualnie ale to też prawie co nic nie pobiera, co nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że sam dysk mało pobiera, a ludzie na dysk, czy na kostkę ramu zostawiają 200W zapasu na zasilaczu, co jest skrajnością i zupełnie niepotrzebne.

Jak ktoś planuje drugą kartę, to wtedy owszem, trzeba wziąć zapas na PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm niezły fail by był, zorientowałem sie teraz dopiero że ten zasilacz nie ma wtyczki 6pinowej ^.- to nici nic nie wymyśle.. 

Są przejściówki z molexów na 6pin. Nierzadko dodawane do kart.http://proline.pl/?p=ADAPTER+2xMOLEX+6PIN

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zawsze dodawane do kart, ja jeszcze nie widziałem karty ze złączem, do której w komplecie nie było przejściówki.

 

Łał to dobrze bo myślałem że już nie ma ratunku, z drugiej strony ciężko znaleźć w sieci zawartość pudełka razem z kartą, no najwyżej sie dokupi po fakcie.

 

Chciałem o jeszcze jedno zapytać, wyjdzie że truje dupe bo troche schodze z tematu ale skoro już go załozyłem.. karte kupuje za granica, w euro, ceny troche inne i okazało się że HD 7850 1GB mam w tej samej cenie co 650ti BOOST 2GB (1 vs 2) czyli blisko 140euro na moment. Karty różnią się szyną (192 vs 256), i pamięcią 2gb vs 1gb - 650ti boost droższe o 20zł. Gram w rozdzielczości 1600x900. Która bardziej sie opłaci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? HD7850 z tego co widziałem zazwyczaj ma przewage chociaz porównywana wersja miała 2GB na pokładzie, i chyba ciut wyższe taktowanie, do tego ma być troche mniej prądożerna a z moim zasilaczem to też ważne

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2GB ramu na karcie nie dają ci nic, dopóki nie grasz w rozdzielczościach wyższych niż full HD. Twój zasilacz zasili spokojnie każdą z tych kart i to z OC, więc tym się nie martw. Porównywanie szyny czy taktowania w przypadku kart z innych serii a co dopiero innego producenta mija się z celem, w takim przypadku można porównywać jedynie wyniki karty jako całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? HD7850 z tego co widziałem zazwyczaj ma przewage chociaz porównywana wersja miała 2GB na pokładzie, i chyba ciut wyższe taktowanie, do tego ma być troche mniej prądożerna a z moim zasilaczem to też ważne

Zależy od tytułu, raz w przodzie, raz w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra myśle że wszystko jasne w takim razie, doszedłem do wniosku że poczekam troche i jak uznam że nie warto mi dopłacać do lepszej karty to wezme HD 7850 1gb, natomiast jak budżet pozwoli to się machnę na GTX 660, wydaje mi się że jeszcze bottleneckować cpu nie będzie bo na tomshwardware polecali 7850 do G860 czyli poprzednika właściwie mojego procesora więc myśle że będzie OK :) Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...