Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o tym, aby chlodnice (ala od Lublina) umiescic z przodu obudowy? Oczywiscie wczesniej wycial bym dziure w plastiku i szkielecie obudowy. Czemu> chce wykorzystac ja podwojnie, zeby oprocz chlodzenia wody wiatraki wdmuchiwaly przy okazji swieze powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym, aby chlodnice (ala od Lublina) umiescic z przodu obudowy? Oczywiscie wczesniej wycial bym dziure w plastiku i szkielecie obudowy. Czemu> chce wykorzystac ja podwojnie, zeby oprocz wody wiatraki wdmuchiwaly przy okazji swieze powietrze.

Pomysł nie najgorszy, ale z tym wdmuchiwaniem świerzego powietrza to nie wyjdzie, ponieważ powietrze wpierw przejdzie przez chłodnicę, gdzie się podgrzeje i da to gorsze efekty niż same wiatraki z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym, aby chlodnice (ala od Lublina) umiescic z przodu obudowy? Oczywiscie wczesniej wycial bym dziure w plastiku i szkielecie obudowy. Czemu> chce wykorzystac ja podwojnie, zeby oprocz chlodzenia wody wiatraki wdmuchiwaly przy okazji swieze powietrze.

Blok wodny odbiera cieplo z proca, chlodnica ma to cieplo oddac do otoczenia, a ty chcesz to wdmuchac z powrotem do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym, aby chlodnice (ala od Lublina) umiescic z przodu obudowy? Oczywiscie wczesniej wycial bym dziure w plastiku i szkielecie obudowy. Czemu> chce wykorzystac ja podwojnie, zeby oprocz chlodzenia wody wiatraki wdmuchiwaly przy okazji swieze powietrze.

Blok wodny odbiera cieplo z proca, chlodnica ma to cieplo oddac do otoczenia, a ty chcesz to wdmuchac z powrotem do obudowy.
Pytanie tylko ile to powietrze sie podgrzeje a zawsze wiekszy przeplyw przez obudowe jest. Moze to byc jedyny wiatrak w obudowie poza zasilaczem wyciagajacym powietrze w/g mnie spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam nagrzewnice w kompie. Niestety nie z przodu tylko

z boku. W bocznej sciance obudowy sa wyciete otwory, a w nich dwa

wiatraki 92x92 puszczone na 7v. Powietrze po przeplynieciu przez

nagrzewnice nie wydaje sie byc cieplejsze. Nie ma roznicy czy obudowe

mam otwarta czy zamknieta. Wazne zebycieple powietrze nie kumulowalo sie w

srodku, tzn. dwa wiatraki wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>a i dwa wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>a. Wtedy jest

dobrze. Jak mialem jeden wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy nad zasilaczem + ten w zasilaczu

to bylo za malo temperatura wzrastala o 3 - 4*C ale jak mam dwa +

zasilacz to jest gitara. W kompie grzeje sie chipset i inne czesci pamieci

grafa mysle ze duzy przeplyw powietrza nie zaszkodzi. U mnie to zdaje

egzamin, nie jest zle :P Pewnie ze lepiej nagrzewnice na zewnatrz

ale ja musze miec wszystko w skrzynce i [gluteus maximus] :? Lepiej miec nagrzewnice

kupiona za 200 zl postawiona na szczycie kompa. Ja mialem na

nagrzewnice 20 zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...