Skocz do zawartości
Inkanus

Płyta główna pod i5 Haswell

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

składam nowy zestaw - głównie gry. Monitor 24", rozdziałka 1920*1080. Zależy mi na jak najlepszej jakości, ale nie chcę przesadzać, nie potrzebują BF 4 w ultra-wszystko-włączone w 70 FPSach. Nie będzie OC ! Nie zamierzam rozbudowywać - za 3-4 lata sprzedaję i kupuję nowy. 

 

Stworzyłem taki oto zestaw:

 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 

Zasilacz Corsair VS 550W ATX 80 PLUS 120mm wentylator, EU version (CP-9020050-EU) 

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) 

Procesor Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54670 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX rev 2.0. (GV-N760OC-2GD)

Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01 

Płyta główna ASRock Z87 PRO3 s1150 Z87 4DDR3 USB3/RAID/8CH ATX BOX (Z87 Pro3) 

LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA (bez soft) GH24NSB0RBBB 

 

Moje najważniejsze pytanie - czy płyta jest dobrze dobrana ? Może wystarczy tu jedynie 

 

Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) - GA-B85M-D3H za 263 zł  ???

 

Kolejna kwestia, czy wszystko zmieści mi się do Gladius M40 ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź !!! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał mój przedmówca- tańsza płyta spokojnie wystarczy, procesor można wziąć tych kilkaset MHz wolniejszy i tak nie odczujesz różnicy.

Pamięć jest, ok. Z oszczędności po płycie i procesorze można by dorzucić do lepszej karty graficznej:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5771/__Karty_Graficzne_Gigabyte_Radeon_R9_280X_OC_3GB_DDR5_384_bit_PCI_E_/

następca hd 7970, po OC podgania GTX-a 770 ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Trochę mi namieszaliście z tymi kartami :) Zakładając, ze wezmę procek nieco wolniejszy, ale tańszy (za radą Reydena i KapitanaZ) ale dołożę do grafy, którą opcję wybrać:

 

1. http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5771/__Karty_Graficzne_Gigabyte_Radeon_R9_280X_OC_3GB_DDR5_384_bit_PCI_E_/ - 1080 PLN 

2. http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=57173 - 1099 PLN

3. 601961 Karta graficzna MSI GTX770, GDDR5 2GB N770-2GD5/OC  - 1139

 

Różnica w cenie niewielka, która zatem najkorzystniejsza? Podkreślę, że kręcić nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą Radeona będzie 3GB pamięci, ale na chwilę obecną ciężko to gdzieś wykorzystać. szkoda, że nie chcesz podkręcać - karty podkręca się bardzo łatwo, w zasadzie wystarczy przesunąć suwaki w MSI Afterburner, do jakiejś tam rozsądnej wartości.

Tutaj masz test tego gigabyte co podałem :

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/R9_280X_OC/29.html

Akurat widać, że w battlefield wypada trochę lepiej od gtx770 nawet bez OC. Jakbyś się zdecydował na radeona, to ta opcja będzie OK.

 

Droższy gtx770 pobiera mniej prądu, w większości wersji jest także cichszy, obsługuje Physx i zazwyczaj jednak wygrywa z radeonem bez OC.

Szczerze mówiąc, wybór nie jest taki prosty:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...