Skocz do zawartości
Nols

Kingston HyperX 2x8GB 2400MHz do i5-4670 / Z87 Pro3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem na Morelach zestaw w oparciu o ten polecany z listopada za 2800zł (z drobymi modyfikacjami):

Intel Core i5-4670 BOX
ASRock Z87 Pro3
Corsair VS 550W
Seagate Barracuda 1TB
SilentiumPC Gladius M40

Pamięć dokupuję osobno. Chciałem spytać czy Kingston HyperX DDR3 2x8GB 2400MHz KHX24C11T3K2/16 będzie dobrze współgrać z płytą i procesorem.

Zdaję sobie sprawę, że na chwilę obecną wystarczyłoby i 8GB, ale mam do wydania środki na koncie w Empiku i chcę to dobrze spożytkować i mieć

spokój na dłużej. W gry raczej nie gram, za to zajmuję się trochę grafiką 2D więc spora ilość ramu jak najbardziej wskazana. Będę też dokupował

dysk SSD ale to osobna kwestia:)

Będę wdzięczny za informacje na temat kompatybilności tej pamięci Kingstona z i5-4670 i
ASRock Z87 Pro3. Myślałem też ew. o GeIL DDR3 16 GB 1866MHZ Dual Leggera CL10, ale jest ledwie 50zł tańsza a jednak wolniejsza.

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność pamięci dla ASRock Z87 Pro3.

 

W obecnych czasach kontroler pamięci siedzi w cpu, więc od niego zależy jak sobie poradzi z ramem. W teorii nie powinno być problemu, w praktyce wychodzi różnie.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2D to jednak nie 3D, ale moge sie mylić. Więc IMO 1866 mogło by wystarczyć. Odłożyłbyś sobie na jakiś dysk SSD minimum 128GB.  Część na system, a reszte na program. Nie wiem ile tam danych zajmuje twoje projekty  i sam program, ale komfort pracy na SSD może znacznie wzrosnąć. O systemie nie wspominam bo to rzecz oczywista. IMO dzisiaj SSD to podstawa. Zwlaszcza jak dużo się korzysta z Windowsa i różnorakich programów. Po prostu nic nie muli. Skraca się czas oczekiwania na otwarcie,zapis. Tak więc ja bym brał te 1866. Różnica nie będzie aż tak znaczna w przepustowości. O ile w ogóle to wykorzystasz w programie na którym pracujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przepustowościami pamięci to bardzo różnie. Jak kolega Devil napisał, może nie być wielkiej różnicy ( 1866 vs 2400 ) w Twoich zastosowaniach. Praktycznie trzeba wybierać podzespoły pod konkretne rzeczy.

Np. u mnie, zastosowanie ramków 2400 vs 1600 dało ponad 35% spida. Ale to głównie symulacje, obliczenia itp. Nie wiem jak ma się to w grafice 2D, bo nigdy się w to nie bawiłem. Może być też tak, że warto byłoby wziąć 32gb 1600 zamiast 16gb 2400 i jakiś mały ramdysk, jeżeli wykonywana przez Ciebie praca często odwołuje się do dysku ( zapis/odczyt małych ilości danych ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...