Skocz do zawartości
uzytkownik5555

Zestaw na bazie grudniowego zestawu za 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wykorzystać grudniową poradę do 1000zł na stronie PurePC. Niestety, ceny nie uwzlędniają tam obudowy - wraz z wysyłką należy doliczyć prawie 200zł. Do tego wybrałem nieco lepszy procesor i dopłata wynosi już ponad 300zł.

 

Aktualna propozycja:

 

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black 149,00 zł
AMD A8-6600k Socket FM2 BOX 359,00 zł
Aerocool VP-450 450W OEM 133,00 zł
Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002) 187,00 zł
LG nagrywarka DVD GH24NSB0 czarny OEM 69,00 zł
Asrock FM2A88M EXTREME4+ AMD A88X Socket FM2+ BOX 222,00 zł
wysyłka + montaż 20zł

 

Do tego trzeba dodać jakąś pamięć RAM.

 

Na czym można oszczędzić w tym zestawie? Co poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zaoszczedzic na montazu, sprawa prosta jak klocki lego.

Plyte główna mozna ciut tansza doszukać - albo cos z rynku wtórnego. Moze obudowę tez sie uda jakas używaną chwycić

Jesli nie jest Ci potrzebny napęd to mozesz go nie kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za napisanie tego posta w złym temacie i jednocześnie dziękuję moderatorowi za wydzielenie tematu, choć przecież mógł usunąć. ;)

 

Z rynku wtórnego nie chcę nic w tym przypadku kupować.

Płyta główna musi mieć socket FM2+. Jest o kilkadziesiąt złotych tańsza wersja tej płyty, ale ma tylko 2 gniazda na pamięć.

Zasilacz/obudowa - może tutaj coś da się oszczędzić? Jest sens kupowania obudowy z gotowym zasilaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej istnieją zastosowania ogólne, skoro ktoś kupuje do nich komputer. ;)

 

Na temat celowości wyboru procesora nie wypowiadałem się, bo rozmyje to temat, a chcę możliwie szybko zamówić zestaw. Później można podyskutować na ten temat. W tej chwili pozostało:

 

1. Wybór i dokupienie pamięci operacyjnej (2x2GB)

2. (ewentualnie) wymiana którejś z części na tańszą

3. Wybór sklepu z darmowym montażem - w grę wchodzi Techplanet, ale nie mają teraz na stanie 2x2GB z 1866Mhz. Może ktoś poleci inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ładnie, ostatnio ta pamięć była "niedostępna". W takiej sytuacji chyba zestaw gotowy.

Nie udało się w takim razie zejść z ceny, wychodzi 1360zł - mam wrażenie, że jak na tak niewydajny komputer nieco przepłacam. I nie mam tutaj na myśli ceny procesora - jak wspomniałem, przyjąłem ten model za "stałą", obok której trzeba było zdefiniować pozostałe zmienne. Za to cena zasilacza i obudowy jest raptem o 80 złotych mniejsza, niż procesora z grafiką... Nie to, żebym chciał te części zupełnie zlekceważyć, ale myślałem, że może uda się znaleźć tańszą i niewiele gorszą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu masz takie uprzedzenie do rynku wtórnego. Sa czesci ktore warto kupic nowe, ale jest tez sporo takich ktore maja bardzo długa żywotność i zakup 2letniego elementu nie wiąże sie z zadnym ryzykiem.

Wpadasz w troszke niewygodny segment cenowy gdzie stosunek wydajnosci/pln wypada niekorzystnie. Rozumiem, ze zamawiać musisz "juz"?? Bo jesli nie to radziłbym dozbierać te pare stawek i kupić komputer za jakis czas.

No ale wiadomo pieniążki na drzewach nie rosna :(

Pozdrawiam, udanego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...