Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje jakiegoś dysku do komputera, będą na nim zdjęcia, filmy itd... Spodobał mi się Transcend Storejet 25H3, ponieważ jest cały w gumie, USB 3.0. Ale jest już chyba troche stary. Nie wiem czy istnieją dyski przenośne z czujjnikiem swobodnego opadania, ale było by to mile widziane (poprzedni dysk WD my Passport Essentials 1 TB, leżał na biurku podłączony do kompa, otwierałem szuflade i booom, dysk na śmietnik ... ).

 

Czyli:

  • Najlepiej 1 TB
  • Z dobrą obudową (żeby to nie była jakaś tandeta, może być cały w gumie)
  • USB 3.0 (z w miare szybkimi transferami)
  • Bardzo mile widziany czujnik swobodnego opadania

Wiem że istnieją podobne tematy, ale nie znalazłem dokładnie takiego jak chciałem...

Aaaa i cena, to do 300 PLN. ( jeżeli będzie się opłacało dołożyc to jestem w stanie dać więcej).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..(poprzedni dysk WD my Passport Essentials 1 TB, leżał na biurku podłączony do kompa, otwierałem szuflade i booom, dysk na śmietnik ... ).

A mój Passport właśnie coś takiego przetrwał i działa do dziś (ok dwóch lat). Czy dysk przeżyje taki upadek to kwestia przypadku/szczęścia i nic więcej. 

Wytrzymałe na wstrząs są tylko SSD.

 

WD Passport to jeden z najlepszych na rynku i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wtedy wybrałem dobry dysk Dołączona grafika A w jakiś dyskach instaluja te czujniki swobodnego opadania ? Czyli zwykły My Passport ? Bo ultra daje tylko kodowanie, co mnie nie interesuje. A Slim co daje ? Metalowa obudowe i coś jeszcze ? Dołączona grafika

 

Teraz jak patrze na jakiś angielskich/amerykańskich recenzjach to odczyt pliku na WD Passport Ultra koło 85 Mb/s a na Slim 150 Mb/s 0.o

Edytowane przez matrix14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy mierzony. Jak np Cristal Disk Mark lub AsSSD to będzie maksymalny transfer a jak HDTune to będzie średni (chyba że zobaczysz cały wykres z minimum i maksimum).

 Te 150 to jakieś mało realne mi się wydaje, podaj link.

 

Mój Passport zwykły ma 110MB/s w Cristal Disk Mark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Tune pokaże wykres od najszybszego początku dysku aż do najwolniejszego na końcu i obliczy średnią.

Można przetestować też CristalDiskMark/As SSD ale random w wypadku dysku zewnętrznego i tak jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...