Skocz do zawartości
BartLDZ

Amd fx 6300 Problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem Amd fx 6300 vishera dokladnie tydzień temu.

Posiadam:

1. Płytę GA-990xa-ud3 rev.3,

2. Chiefteca Ctg-500W

3. Palit 9600gt green Edition

4. 8 GB DDR3 Nanya 1600Mhz Cl9

5. Dwa dyski Twarde 7200 rpm (400 GB + 500 GB)

 i Wydaje mi sie że mam pewien problem.

 

Przed wymiana miałem procesor Athlon 640 x4 640 (oc to 4x 3,5 Ghz)

System Windows 7 64 bit Sp1, wstawał w szybko(ok. 30sek) , pracował stabilnie, zrywnie.

Zainstalowałem procesor(Fx 6300) i chłodzenie (Silentium fera 2). Przeinstalowałem System na nowo.Zainstalowałem wszystkie update-y dotyczace procesorów FX.

 

System pracuje wolniej(nawet bez updatów dotyczących sherdulera z Nimi - bez zmian), włacza sie o kilkanaście sekund dłużej  , juz na etapie po włączeniu miksera Karty dźwiekowej (Maya 44), "słupki" głośności opadają tak powoli i "przerywając", co nie działo sie nigdzie indziej.

System działa wolniej , reaguje wolniej na włączenia nawet najmniejszych programów (Cpu-z, Hw monitor)

 

Sprawdzałem Cinebench 11.5, Prime 95 , Intel burn test, i OCCT,

Wyniki jak najbardziej poprawne ,wszystko stabilnie, OCCT stabilne nawet po 30 minutach.

 

Podkreciłem procesor na 4ghz 1,35v (Stock ma 1.25v) i wszystko działa tak czy siak "odczuwalnie" gorzej niż na starym x4.(Stabilonośc sprawdzona testami oczywiście - Idle 25 - 30 C. Stress 57 C- Prime 95)

Wyłączyłem wszystkie Green opcje w Biosie. LLC podnosi napięcie do 1.37v przy stresie.

 

System jest postawiony na nowo, sprawdziłem dyski twarde , ten na którym, jest system jest prawie nowy i wszystko jest z nim OK.

 

Czy macie jakies pomysły co może byc nie tak.

 

Pozdrawiam i Życzę  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, dla wszystkich Overclockerów , Stockowych Userów, Tych którzy żyją komputerami ale Konsolami także. Dużo cierpliwości dla naszych bliskich i Dzieci. ;P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wykres z Hd tune ,

Bład Crc określa bład z połączeniem dysków prawda? zrobie oględziny płyty głownej i wnętrza i zobacze co sie zmieni. Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.


Trafne przeczucia.

To dysk systemowy , sprawdziłem benchmarkiem Hd tune . i sa ogromne spadki (do 0,3 Mb/s) w transferze.  zmieniłem kable ale nadal nic . Walczę dalej. Dziekuje za pomoc.

 

Bartek

post-206457-0-01153800-1387020165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić ? w Device manager nie mam kanałów tylko jeden sterwonik Sata pod kontrolerami i Dwa dyski pod dyskami. Żadnych opcji, tylko informacje dotyczące sterowników.


Zmieniłem kable sata , zmieniłem gniazda i problem jakby lekko sie zmieniejszył .spadki są mniejsze, aczkolwiek pojawiają się też czasami spadki do wartości kilku Mb ale rzadziej , to dziwne, gdyż o wiele starszy dysk (400gb) ma bardziej "płaska ' charakterystykę.

Płyta głowna jest nowa(1 miesiąc) , zasilacz(6 miesięcy) i procesor też . Walcze dalej i szukam odpowiedzi po forach. Pozdrawiam Bartek.


Zrobiłem drugi test z rzedu i wyniki sa jak najbardziej poprawne. Juz nic nie rozumiem , może to jakies procesy wykorzystywały dysk i zwolniły benchmarka?


zauważyłem też dziwna przypadłośc od czasu tych problemów prędkości komputera. gdy wciskam przycisk power, komputer włącza sie na chwilę ,wiatraki zaczynaja wiać, trwa to około 1 - 2 sekund, poczym wyłacza się na kilka sekund i dopiero startuje "Start właściwy".

Any ideas? przyznam szczerze że nie wiem skad takie zachowanie

post-206457-0-02368200-1387026477_thumb.png

post-206457-0-99100300-1387027118_thumb.jpg

post-206457-0-38686700-1387042607_thumb.jpg

Edytowane przez BartLDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne w UEFI. W jakim trybie ustawiony jest dysk w UEFI (IDE, AHCI)I? Masz zainstalowane sterowniki do kontrolera SATA w Windows?

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk pracuje w AHCI, sterowniki Sata jak najbardziej mam zainstalowane , przecież są w systemie ? czy trzeba je aktualizowac ? ?zaraz sprobuje przywrocic domyslne, pozdrawiam


Hmm , przywrociłem domyslne i Nagrywarka działa teraz na IDE (DVD-RW natywnie na SATA).

Zrobiłem kilka testów pod rzad  i ich wykres wyglada Mniej wiecej tak:

Czyli jest jakaś poprawa. Ale System i tak nie włącza się szybciej . Dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam Bartek

post-206457-0-51731000-1387048983_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zainstalować jeszcze sterowniki pod kontroler SATA wbudowany w mostek północny, Windows z automatu instaluje jakieś uniwersalne. Wejdź tutaj:

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_30/download/

 

Pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu, upewnij się, że zaznaczona będzie opcja SATA driver czy jakoś tak.

 

Dysk teraz pracuje w jakim trybie? Jeśli w IDE, to tracisz trochę na wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zainstalować jeszcze sterowniki pod kontroler SATA wbudowany w mostek północny, Windows z automatu instaluje jakieś uniwersalne. Wejdź tutaj:

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_30/download/

 

Pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu, upewnij się, że zaznaczona będzie opcja SATA driver czy jakoś tak.

 

Dysk teraz pracuje w jakim trybie? Jeśli w IDE, to tracisz trochę na wydajności.

Dysk oczywiście SATA, nagrywarka w IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ustawione AHCI a w Windowsie brakuje sterowników to mogą dziać się takie właśnie rzeczy jak spowalnianie. Przez przywrócenie ustawień domyślnych dysk najpewniej przełączył się w tryb IDE i dlatego nie ma już "pików" w odczycie.

 

Zainstalowałeś może sterowniki do chipsetu AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ustawione AHCI a w Windowsie brakuje sterowników to mogą dziać się takie właśnie rzeczy jak spowalnianie. Przez przywrócenie ustawień domyślnych dysk najpewniej przełączył się w tryb IDE i dlatego nie ma już "pików" w odczycie.

 

Zainstalowałeś może sterowniki do chipsetu AMD?

Tak zainstalowałem, bez zmian . Robiłem testy Hd Tunem  i wyniki są wciąż losowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametr C7 wskazuje na problem z transmisją danych. Jeżeli pojawiają się błędy w tym parametrze należy sprawdzić podłączenie dysków twardych- kabli sygnałowych. Jeżeli są poprawnie podłączone to należy wymienić przewody sygnałowe.
Jeżeli na dysku 500GB masz zainstalowany system i z pod tego systemu wykonujesz test z zakładki benchmark to spadki prędkości jak najbardziej mogą się pojawiać. Po prostu głowica dysku nie może być w 2 miejscach na raz.

Po wymianie kabelków SATA wykonaj defragmentację danych na dysku systemowym. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...