Skocz do zawartości
fazerr

k. graficzna do zestawu z i7 4770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zmiane komputera na nowy i zamierzam kupić takie części:

 

CPU: i7 4770k

Płyta główna:   z-87 G43 Gaming

Dysk: Seagate 1TB SATA III

Obudowa:  Aerocool Strike X One

Zasilacz:  550 W (marke się jeszcze zobaczy)

Ram:   Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz

GPU:   ?

 

I właśnie nie wiem jaką karte graficzną do tego, myślałem nad GTX 770 2gb (~1200zł) ale jeśli bf4 wykorzystuje prawie te 2gb pamięci więc pomyślałem że lepszy będzie GTX 770 4gb (~1500zł) i tutaj znów stwierdziłem że warto dołożyć 300zł i za 1800zł kupić gtx 780 3gb Dołączona grafika Więc co byście mi zaproponowali lub co ewentualnie zmienić w całym zestawie? Z góry dzięki za pomoc Dołączona grafika Nie zamierzam robić żadnego OC w najbliższym czasie. 2000zł to maks jaki mogę wydać na GPU ale nie raz po prostu dać te 500zł mniej kosztem kilku fps w grach.

Edytowane przez fazerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz ssd w tym zestawie? ssd bardzo dużą poprawę daje w komforcie użytkowania systemu, ładowanie gier też.

770 z 4gb to najmniej sensowna opcja z tego co wymieniłeś. Zadaj sobie pytanie czy chcesz dopłacać 600zł do 780 względem 7700 2gb, popatrz na testy jakie są różnice, i odpowiedz sobie same. Prawda jest taka, że im mocniejsza karta, tym mniej dostajesz za daną dopłatę (i tym szybciej potem traci na wartości). No ale to jest sprzęt dla ludzi których na to stać, więc im to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, no to jednak zdecyduje się raczej na 770. A jeśli chodzi o SSD to na czym to w ogóle polega ??? Z tego co gdzieś przecztałem to system się szybciej włącza :p a na tym mi tak mocno nie zależy. Czy na tym dysku instaluje się tylko windowsa czy wszystkie programy, gry itp ??? Bo mówisz że gry szybciej się ładują, czyli muszą być zainstalowane na tym dysku a teraz gdy gry ważą już prawie 30 GB to za dużo na nim nie za instaluje więc wydaje mi się to mało opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System, programy, w grach ładowanie map itp. Wszystko uruchamia się zauważalnie szybciej, np. przeglądarka internetowa. Możesz uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie, zero opóźnienia jak przy hdd.

W samych grach doczyt map, wszystkie miejsca gdzie coś dogrywa się z dysku, ulega to wyraźnemu przyspieszeniu.

Na dysk ładujesz system, programy i gry, a na hdd masz jakieś obrazy iso, filmy itd.

Chyba że jesteś jedną z tych osób co gra jednocześnie w 20 dużych gier, i ma np. folder steam co zajmuje 500gb Dołączona grafika

Różnica jaką daje ssd jest potężna, odczuwalna znacznie bardziej niż np. 15-20% szybsza karta graficzna. No ale co kto lubi.

Jak już gra ci się odpali, to ssd ci fps nie doda, to fakt.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...