Skocz do zawartości
swistaqq

Jaki zasilacz - i5, iGPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie Dołączona grafika

 

Ostatnio odmówił posłuszeństwa mój zasilacz  (na szczęście miesiąc przed końcem gwarancji) i dostałem zwrot pieniędzy. Swoją droga ostatnio zauważyłem pewną zależność miedzy żywotnością sprzętów a okresem gwarancyjnym ale o tym może innym razem. Stary PSU to Qoltec Tornado 520W i właśnie wydaje mi się że jest on za mocny do zestawu: 

 

MoBo: Gigabyte GA-H61M-S2V

CPU: Intel I5-2400 @ 3.1

HDD: Seagate 500GB

RAM: Kingston KVR1333D3N9 4GB

 

Jest to komputer do zastosowań biurowych dlatego nie ma w nim zewnętrznej karty graficznej ani procek nie jest kręcony. Z racji że zostałem zmuszony do zakupu nowego zasilacza zastanawiam się jaka moc była by wystarczająca. Jest to kwestia czysto ekonomiczna gdyż PC jest włączany praktycznie cały czas a wydaje mi się że te 520W nie było zbyt wykorzystywane ( o ile się nie mylę? Dołączona grafika ). Priorytetowa była by dla mnie cisza i gwarancja że za następne 2 lata zasilacz nie odmówi posłuszeństwa jak jego poprzednik. Budżet myślę 100-200 zł. Czekam na waszą pomoc i propozycję.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez swistaqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuję ze 350 W wystarczy ;) Gdzieś czytałem, że zasilacze bequiet są dość ciche (albo to kwestia autosugestii :P) Tak więc mam jeszcze pytanko, który będzie cichszy/lepszy:

 

-wymieniony przez Klausa http://www.morele.net/zasilacz-seasonic-ss350et-80-406749/

-czy http://www.x-kom.pl/p/121080-zasilacz-komputerowy-be-quiet-350w-system-power-7-oem.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że i 300W z dobrą sprawnością by wystarczył, bo do ilu W taki zestaw może się rozpędzić? Pewnie nie więcej niż 150, a i to przesadzone (chyba, że się mylę).

 

Generalnie te ponad 500W w starym zasilaczu to było marnotrawstwo, bo z tego co pamiętam, to optymalna wydajność zasilacz osiąga, gdy zestaw pobiera bodajże 40-60% jego mocy i w sumie w tę połowę warto by celować. Sam zastanawiałem się nad podobnym zestawem i uznałem, że brałbym prawdopodobnie dobry 350W (jakoś do 300 nie mógłbym się przekonać), od be quiet pewnie.

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm też wezmę 350W tylko pytanie czy seasonic czy może bequiet? Macie jakieś doświadczenia związane z tymi markami?

 

 

 

 

Wysłane z Sony Xperia Z przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez swistaqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...