Skocz do zawartości
Zdzichowsky

k. graficzna do 200zł (c2q q6600)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić kartę graficzną do mojego komputera. Do wydania mam ok. 200zł. Co polecacie w takiej cenie, czy może lepiej dozbierać jeszcze trochę? Wydaje mi się, że w takiej cenie to kartę do grania kupię tylko używaną, ale wiadomo z używaną wiąże się ryzyko. Średnio znam się na sprzęcie. Na tej karcie graficznej grałem w NFS The Run i GTA IV, więc chcę coś mocniejszego, bo np w nowego Most Wanted już nie pogram. Wiem, że mój zasilacz może mieć problemy z kartami prądożernymi, więc to weźcie też pod uwagę, chyba, że zmiana jego jest konieczna. Liczę na waszą pomoc : )

 

Mój komputer:

GIGABYTE G33M-S2
Intel Core 2 Quad q6660 (Nie podkręcany)
4GB RAM
MODECOM FEEL 500
8600GT 256 DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względnie jeśli kasy starczy można kupić Enermax'a NAXN (ENP500AGT).. Składałem ostatnio na tym kompa.. Bardzo fajny cichy zasilacz, dwie linie 12V jedna 24A i druga 21A. Sumaryczna obciążalność linii 12V 34A, więc sporo. Bardzo dobre oploty na kablach, 3 lata gwarancji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam 19 cali, więc max rozdzielczość to 1400x900.

Ten GTX 560 Ti na allegro używany 400zł to za 350zł mam nowego HD 7770 + gwarancja

I planuje kupić ten zasilacz co wspomniałem wyżej

Edytowane przez Zdzichowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OCZ bym uważał ponieważ firma bankrutuje, więc mogą być problemy z gwarancją. Lepiej weź Corsaira, wersja 450W w zupełności wystarczy.

 

560ti za 380-400zł to bardzo dobra opcja jeśli chodzi o wydajność. Za 7770 przemawia oczywiście gwarancja.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7770_i_hd_7750_cape_verde_prawie_jak_hd_6800?page=0,5

w takim BF3 w 1680x1050 ULTRA na 560ti masz prawie 40fps na 7770 25fps więc różnica spora. Na high różnica jeszcze większa.

 

ewentualnie rozważ zakup

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd-7790-1gb-ddr5-128-bit-hdmi-dp-box-hd7790-dc2oc-1gd5-569700/

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage na jakim procku były robione testy Dołączona grafika Ten procek nawet krecony na 3 GHz i tak bedzie blokował tego 560 Ti wiem bo miałem 460 z tym procem na 3 GHz. IMO do tego proca to 7770 max to 7790. 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na pewno wystarczy 450W i brać tego od Corsaira? Na razie mogę sobie kupić tylko zasilacz. Z czasem dozbieram na kartę i właśnie jeśli procek tylko na to pozwala to będzie to chyba HD 7770.

A jak myślicie dostałbym jeszcze jakieś pieniądze za ten zasilacz i kartę?

Karta jest od Gainwarda 256 DDR3 dokładnie taka:

http://www.kgnet.eu/files/sklep/imagecache/product/images/products/17/17537/geforce-gainward-8600gt-1gb-ddr2128-6001000-pcie-17537-25672.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage na jakim procku były robione testy Dołączona grafika Ten procek nawet krecony na 3 GHz i tak bedzie blokował tego 560 Ti wiem bo miałem 460 z tym procem na 3 GHz. IMO do tego proca to 7770 max to 7790. 

 

Czy ja wiem czy będzie blokował.. Jeśli już, to GTX 460 1GB można wyrwać za ok 250zł i w tym kierunku bym chyba poszedł, bo i tanio i wydajnie.. Jeśli gwarancja nie jest priorytetem.. ;-)

Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 krecony na 3 GHz oczywiscie dawał rade z tym GTX 460 z tym że jak wymieniłem procka na i5 to fpsy poleciały nawet o 15 w góre (zależy od gry) wiec było jasne że ten Quad nawet na 3 GHz jednak blokował te grafike. Pod Q 6600 @ 3GHz bierz Radka  7770. z gwarancją ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Q8200@2.95Ghz i blokuje GTX460 i to sporo (sprawdzałem z kolegą co ma 2500K). A ktoś na górze pisze że max 7790<żart? 7770 już będzie ładnie blokował a co dopiero 7790... Zasilacza OCZ nie brałbym nawet jakby był za 100zł bo co się dzieje z firmą... Albo corsair albo nic w tym przedziale cenowym ewentualnie dopłać do tego Enermaxa co doradzał ci jakis użytkownik, ale ten corsair spełni w 100% twoje wymagania.

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 to jest wydajność minimalnie wyższa niż 4850/4870. Bierz nowego 7770 po OC CPU na 3.0 GHz+ i tragedii nie będzie. To,że ktoś na 2500k ma więcej FPS nie zawsze musi wynikać z bottlenecku karty a z tego, że niektóre gry są bardziej czułe na procesor i taki 2500k nadrabia wtedy FPSy. Jak Ci CPU przyblokuje to włączysz sobie AA bez utraty wydajności. W używki się nie baw, padnie Ci po miesiącu i musisz kupić nową. 7770/7790 oraz 650ti boost mają najlepszy stosunek ceny do wydajności w niskim segmencie.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już się głupi zrobiłem, jedni mówią, że spokojnie da rade, inni, że będzie 'blokował'. Mój komputer też ma już kilka lat, więc nie wiem, czy opłaca się kupować nową kartę? Ten 5770 nie wydaje mi się najgorszy tym bardziej, że kosztuje ~250zł, a nowy 7770 - 350zł. Jeśli będę miał środki to na pewno wezmę tego 7770, jeśli nie, to lepiej wziąć tego 5770, czy to tragedia i jak na teraz nie ma sensu brać? Czy może jest coś wydajniejszego w cenie 5770? Wiem, że trochę marudzę, ale nigdy przedtem nie kupowałem części do kompa (Wcześniej miałem laptopa i kompa kupionego w sklepie) Nie chcę potem żałować, że kupiłem karte, a po dwóch miesiącach okaże się, że to była zła decyzja. Aha i przy kupowaniu mam unikać jakiś producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 ddr5 kosztuje 140zł a ma wydajność zbliżoną do 5770 więc nie wiem czy za 250zł to super oferta za przelataną kartę bez gwarancji. Wybierając między używką wartą 250 a nową i wydajniejszą za 350 nawet bym się nie zastanawiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, ręce opadają.. za 250zł jest GTX 460, a powstają tu wielkie dysputy czy brać 5770 za 250zł.. gdzie tu sens i logika..? Chcesz NOWE z GWARANCJĄ bierz 7770, chcesz najlepszy stosunek wydajność/cena kosztem gwarancji (chociaż z gwarą pewnie też by znalazł..) bierz GTX 460 1GB..

 

PS. Żeby nie było, HD 5770 też miałem i to przez długi czas i uważam że to bardzo dobra karta ale nie w cenie GTX 460..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał fundusze to na pewno wezmę HD 7770, ale jeśli nie będę mógł sobie na to pozwolić, to lepiej wziąć 5770 czy GTX 460? A może tego hd 4850 ddr5 (tylko, że na allegro np. są same ddr3). Jeśli lepiej wziąć tego GTX, to wersja 700mb i 1gb dużo się różni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ignorujesz co do Ciebie piszę (co uszanuję), albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.. odpowiedzi na Twoje pytania już padły..

Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup to na co Cie stać. Tylko kupując używkę miej świadomość, że po niedługim czasie będziesz musiał kupić nową. Kolega kupił ASUS 4870 z glaciatorem po miesiącu padła (gwarancja rozruchowa 10 dni), potem kupił super ofertę z gtx460 z accelero i karta padła po półtora miesiąca. Teraz kupił NOWĄ 650ti boost. Wydał tyle, że bez problemu kupiłby od razu gtx760. 

 

Temat sie niepotrzebnie ciągnie. Odpowiedzi zostały udzielone kilkukrotnie

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...