Skocz do zawartości
abrakader225

Udoskonalenie staruszka za małe pieniądze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Aktualnie mój staruszek (pc #2) wygląda tak:

MOBO: Gigabyte M61PM-S2 rev 2.0

Procesor: AMD Phenom 9500 @ 2.2 Ghz

Grafika: EVGA GTX 260 core 216

RAM: 4x1GB @ 667 Mhz DDR2

Zasilacz: Feel III 400W

 

W jaki sposób mogę go ulepszyć używając jakiś tanich części używanych? Aktualnie BF3 na low/med chodzi w 30 fps, League of Legends na very low ma od 80-30fps. Gry takie jak Metro 2033 chodzą, ale fps nie wzrastają powyżej 35fps. Domyślam się, że wymagana jest zmiana proca. Myślałem nad tanią zamianą na Core 2 Quad @ 2.66Ghz lub coś w pobliżu tego, poczułbym znaczną różnicę? Czy już lepiej darować sobie tego kompa i go tak zostawić? (Mam 2 osoby grające w domu, więc potrzebuję 2 maszyki sprawnej). A i tak wiem, że zasilacz nie markowy, hurr durr. Jednak ten zasilacz wytrzymał więcej od markowego OCZ 600W w moim main PC, więc mam do niego zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie procesor nie daje rady. Grałem przed chwilą w LoLa na i5 i HD4600. Medium + 1920X1080 i trzyma w okolicach 100 FPS. Największy spadek chyba do 70 był.

Wcześniej miałem GTX 260 i PII X4 3.2GHz i tez dobrze chodziło.

 

Jeśli nie chcesz zmieniać płyty to szukaj PII X4. 

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2438

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - zmień procka na PII X4 925 / 945 , nie dość że wyższy zegar to i architektura sporo lepsza .

 

C2Q wymaga zmiany płyty , co dodatkowo podnosi koszt - co kręcenia C2Q przydała by się lepsza konstrukcja niż te najbardziej podstawowe na P31 czy Gxx .

 

Przy OC jednego i drugiego warto zapatrzyć się w dobre chłodzenie .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę znaleźć takowy? Na allegro i tablicy tylko całe zestawy sprzedają, znalazłem jedną jedyną aukcję, ale 300zł za taki procesor to chyba przesada. BTW w randze BIOS na tym wykresie, który andrew zlinkował przy tym procku było N/A, czyli chyba i tak go nie pociągnie...

 

EDIT: Mogę odkupić od kolegi PC z C2Q q8400 (4x2.66Ghz) pod płytą od intela (2 sloty na ram jeszcze nie znam dokładnego modelu), 4 GB RAM, tym samym zasilaczem oraz dyskiem 500GB itd. (cały PC bez grafiki) Czy bardziej opłaca mi się zrobić PC #3 i do swojego #2 dać C2Q + GTX 260 core 216, czy przejść tylko na Phenom'a II ?

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiane na lga775 sobie odpusc bo to staroc ktorego nie zmodernizujesz. W nowych grach i tak bedzie slabo, niewspolniernie do wydanych pieniedzy. Kolega chyba chce zrobic na tobie interes. Szukaj phenoma lub zbieraj na nowa platforme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem jest z tym szukaniem ;/ Na tablicy same zestawy z tym prockiem, a na allegro licytacje po 300zł i 6 dni do końca...

 

EDIT: Nie kumam jeszcze 1 rzeczy, jakim cudem mam zrobić upgrade do PhII x4 945 skoro to jest AM3, a ja mam płytę AM2/AM2+...

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś link z posta nr2. ?

 

Masz tam spis procków jakie obsługuje twoja płyta - najlepiej to albo PII X4 925 ( z wyjątkiem modeli 840/850 ) -  lub starsze albo Athlony II X4 do modelu 635 włącznie , PII X4 945 występuje w wersjach z TDP 95W i 125W , ten drugi nie zadziała z płytą a wersji 95W nie zawsze da się dostać .

 

Albo poczekaj - może pojawią się PII X4 925 lub inny model albo bierz jakiegoś AII X4 np. tego X4 620 za 210 zł  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1 pytanie: 

W wykazie obsługiwanych procesorów pisze, że te najwyższe PII X4 (940, 920) nie obsługuje BIOS, czy to jest możliwe? 

W kategorii Since BIOS version przy nich mam "NA"

EDIT: NVM patrzyłem w zły przedział, tylko wersja 125W jest NA

EDIT2: W takim razie poluję na PII X4 945, albo 925, chociaż ceny tych, które do tej pory znalazłem nie zachęcają...

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...