Skocz do zawartości
yghern

Długi zasilacz do obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję nowego zasilacza do nowej obudowy - Silverstone Raven 02 Evo. Obecnie mam Enermaxa Triathlora 700W, który zasilaczem jest pierwszorzędnym, ale... ze względu na specyfikę obudowy (90 stopni obrócona płyta główna - link) jego wentylator ma częściowo przesłonięty wlot powietrza, co niestety powoduje, że pod obciążeniem cały zestaw mocno szumi. Metodą "usznego odsiewu" udało mi się ustalić, że to właśnie zasilacz jest winny, dlatego szukam nowego, który:

 

a) jest nieco szerszy/dłuższy niż mój kompaktowy Enermax - tak, żeby wentylator był ok. 5-10 cm od kratki wentylacyjnej "z tyłu" zasilacza

b) miał 600-700W, to trochę więcej niż mój zestaw potrzebuje, ale wolę mieć bezpieczny margines

c) miał certyfikat 80+ Gold

d) był cichy - dopuszczone wersje silent bez wiatraków, obudowa jest lepiej niż dobrze wentylowana

e) modularne kable byłyby miłym dodatkiem

f) cena w granicach 400-500 zł

 

Zestaw ma się składać z:

- Xeon 1230 V3

- Gainward GTX 770 Phantom

- HDD + SSD

- Dźwiękówka PCI-E z wymaganym zasilaniem z molexa

- od cholery wiatraków, w tym 3x 180x180x25 mm, dopuszczam też w przyszłości oświetlenie LED i chłodzenie wodne (stąd potrzebny zapas)

 

Moje typy:

Fractal Design Tesla R2 650W

Corsair RM650

Fortron Aurum 700W

 

Tak wiem, że żaden z nich nie spełnia mojego własnego kryterium długości - gdyby było tak łatwo, nie pisałbym tu na forum. Okazuje się, że nie tak łatwo znaleźć pasujący "długi" zasilacz w ofertach polskich sklepów. Albo może nie potrafię szukać. Dołączona grafika Tak czy inaczej, byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie odnośnie zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz miał ciężko. Długie to były zasilacze o mocy 1000W+, gdy sprawność była niska.

Odwrócenie zasilacza wentylatorem do kompa nie rozwiązuje problemu?

Może zlecić wykonanie jakiego adaptera, który umożliwi mocowanie zasilacza trochę niżej? Jakieś fajne alu, cięte cnc, malowane proszkowo?

 

Sory, ze nie zaproponowałem rozwiązania problemu a tylko jego obejście ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrócenie zasilacza wentylatorem do kompa nie rozwiązuje problemu?

 

Tego facepalma słychać było chyba w Rzeszowie. Owszem, rozwiązuje problem, 500 zł w kieszeni, dziękuję za rozwiązanie problemu, temat do zamknięcia. -_-'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...