Skocz do zawartości
veronek

Laptop do wszystkiego 3000 zł +/- (Gry głównie MMO)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam laptopa na którym będę mógł spokojnie pograć w MMO, łącznie ze streamowaniem, przynajmniej na wysokich detalach (rozdzielczość najlepiej 1366x768).

 

Aktualnie gram w Guild Wars 2, w przyszłości zamierzam w Elder Scrolls Online.

 

Z tego co wiem MMO nie mają zabójczych wymagań graficznych dlatego zastanawiam się czy nie wziąć np. MSI GE60 z 8GB ram, i5 4200, GTX 760 i dokupić do niego SSD 120 GB (akurat system, kilka programów i wspomniane MMO) zamiast inwestować w mocniejsze procesory/karty graficzne? Akurat MMO zawsze dużo ważą i szybki dysk moze przydać się bardziej do wczytywania map aniżeli mocniejszy GPU.

 

Duża jest różnica wydajności pomiędzy GTX 760 a 765? Może macie lepszą propozycję? Jak wypada np. MSI GX70 z Radeonem 8970? Karta chyba mocarna ale to CPU...

 

Myslałem też nad Lenovo y500 który jest dużo lepiej wykonany (bardzo lubię alu), sam mam teraz HP dv6 który jest aluminiowy i taki mógłby być również następny laptop. Nie wiem jednak jak to SLI się sprawdzi w moim przypadku.

Edytowane przez veronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI całkeim rozsądny wybór, chyba że stawiasz grafike na piedestale bo różnica w kartach będzie taka:

765 to podrasowana 760 róznica jest na poziomie 10 Fps, Redeon dobry ale procek to porażka wiec nie warto nawet o tym myśleć wydajościowo gorszy od i3,

 

Lenovo całkiem rozsądny wybór jednak to duże obciążenie dla laptopa, duże temperatury pracy , brak Navidia optimus, przy grach róznie to może być załezy jak dana gra obsługuje karte sli, także osiągi karty mogą być róznie przy róznych grach.

 

Z mojej storny proponję Tego Acera V3 lapka masz juz z systemem,  także oszczędzsz 350 w sotunku do MSI. Pozatym ma doddatkowe wejscie msata i stata dzieki czemu łatwo zamontujesz drugi dysk.

Pozatym acer ma bardzo dobre centrum serwisowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 15 cali to do wyboru masz tak na prawdę właśnie MSI z i5 i GTX760 lub Lenovo Y510P z i7 (4 rdzenie) i GT755. Pierwszy ma lepszą kartę, drugi procesor, ale przy MMO dużą rolę odgrywa właśnie procesor więc zastanowiłbym się nad zakupem tego Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia propozycja zacna. Mysle ze i7 + gt755 będzie wydajniejsze niz i5+gtx760.Zastanawia mnie jedno... czemu y510 z i7 jest więc tańszy od y580 z i7 statszej generacji? Ba jest on w cenie y580 z leciwym i5Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te przekonanie że MMO wykorzystują więcej niż 2 rdzenie w procesorach? No może EVE online ale nic innego nie posądząłbym o to z rzeczy obecnie na rynku i nadchodzących (TES Online na pewno nie będzie miał wymagań większych niż Skyrim) więc raczej bym celował we wcześniej podawanego GE60 z i5 i GTX760. Poza tym jest ładniejszy ale to już kwestia gustu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniejszy!? Boze chron mnie przed nim. Jesli kupuje laptopa to z mysla ze gdzies go czasem ze sobą wezmę - kupujac MSI byloby mi po prostu wstyd to gdziekolwiek zabrać:D

 

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być posądzany o fanboyism, ale co do MSI mogę coś nieco powiedzieć.
Wykonanie nie jest najgorsze, największy ból to palcujące się wieko obudowy. W drugiej kolejności jednolity touchpad i powiedzmy pozbycie się klawisza menu kontekstowego na rzecz drugiego slasha pozostawię bez komentarza.
Jeśli zaś chodzi o inne cechy wykonania. Klawiatura jest wygodna, podświetlenie bardzo równomierne, acz i tak siedzę na niej tylko w pracy, bo ogólnie wolę Ultra X'a. Głośno robi się jedynie pod solidnym obciążeniem, tak bez problemu można przy nim zasnąć obok głowy. Z resztą do filmów, internetu to chodzi nonstop na najniższym biegu. Aluminium do okola klawiatury nie pieści prądem albo mam jakąś grubą skórę.

Nie takie złe to MSI, Acera obecnego nie znam, kiedyś był plastikowy dramat. A co do Lenovo po Y580 jakoś się nie martwię o wykonanie Y510 - jedyne co pewne i7 będzie niezłą grzałką pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...